Bi-profenid Kullananlar Yorumları

Bi-profenoid, ketoprofen içeriği ile bir ağrı kesici özelliği göstermektedir. Birçok vücut ağrıları için reçete ile doktorlar tarafından yazılmaktadır. Bi-profenid kullananlar yorumları ile de olumlu dönüşler yapmaktadır. Kullanıcılar bazı yan etkileri yaşadıklarını fakat ağrıların hemen dindiğine değinmişlerdir.

  • Bi-profenid ağrı kesici kullandığımdan beri ağrılarım hafiflediğini fark ettim. İlk başta mide bulantısı yaptı ancak sonra vücudum bu duruma alıştı
  • Evimde, sırt çantamda, ofiste ulaşabileceğim her yerden eksik etmediğim muhteşem bir ilaç.
  • Bazı hassasiyetlerimden dolayı ağrı kesici kullanamıyorum ancak bu ilaç benim için en uygun seçenek oldu.

Aşırıya kaçmadan günlük dozaj ile alınan bu ürün ağrılar dindikten sonra kullanımı bırakılmalıdır. Dozaj ayarı kilo ve yaşa göre değiştiği için kullanımda bir doktora danışmak gerekmektedir.

Bi-profenid Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bi-profenid yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkilerin aşırı düzeyde görülmesi ile bir doktora danışılması gerekmektedir. Uyku hali, yorgunluk, iştahsızlık, kabızlık ve baş dönmesi görülebilecek sık yan etkiler arasındadır. Ancak kalp krizi riskini tetikleyecek düzeyde nefes darlığı, yutkunmakta zorluk, boğazda şişme görülmesi ile en yakın hastaneye başvurulmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Collagen Forte Kullananlar Yorumları

Bi-Profenid Ne İçin Kullanılır?

Etkili bir tedavi yöntemlerinden biri olan bi-profenid ne için kullanılır? Doktorların ağrılar için etkili bir çözüm olarak yazdığı bu ilaç birçok tedavide kullanılabilinmektedir. Tablet, kapsül, jel ve enfeksiyon formunda da bulunabilmektedir.

  • Baş, diş, kas ve eklem ağrıları gibi çeşitli vücut ağrıların tedavisinde kullanılmaktadır.
  • İltihaplanmalar sonucu oluşan romatoid, artrit gibi hastalıklarda kullanılmaktadır.
  • Ağrılar sonucu oluşan ateşin düşmesinde de yardımcı olmaktadır.

İlacı kullanırken yanında kullandığınız diğer ilaçlarda önem arz etmektedir. Etkini azaltarak yan etkilere sebebiyet verebilmektedir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Bi-Profenid Ağrı Kesici Günde Kaç Kere Kullanılır?

Ağrıların, etkili çözülmesine yarımcı olan bi-profenid ağrı kesici günde kaç kere kullanılır? Kişinin yaşına, kilosuna ve ağrılı olan bölgenin düzeyine bağlı olmaktadır. Genellikle yetişkinlerde günde bir doz şeklinde önerilmektedir. Fakat doktorun farklı bir dozda önerdi ise o dozda kullanılması gerekmektedir. Ağrı kesiciler uzun süre aşırı dozda kullanımı tavsiye edilmemektedir. Karaciğere zarar verdikleri bilinmektedir. Çocuklar için doz, doktorlar tarafından belirlenmelidir. Yaşlılar ise karaciğeri yormamak adına daha düşük dozda almalıdır. Hamile ve emzirme döneminde olan anneler için önerilmemektedir.

İlginizi Çekebilir:  Etotio 400 Mg Kullanıcı Yorumları

Bi-Profenid Diş Ağrılarına İyi Gelir Mi?

Diş sorunları uzun soluklu ve ağrılı bir süreçtir. Bi-Profenid diş ağrılarına iyi gelir mi?Bu ağrı kesici diş hekimleri tarafından tavsiye edilen diş ağrılarına etkili bir ilaç olmaktadır. Diş çürümesi, diş ağrısı, diş çekilmesi ve 20’lik diş problemlerinde kullanılmaktadır.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.