Madescar Ne İçin Kullanılır – Kullanıcı Yorumları

Özellikle kendisine ilk kez Madescar reçete edilmiş olan kişiler Madescar ne için kullanılır –  kullanıcı yorumları gibi soruları sıklıkla sormaktadır. Eğer Google üzerinden bir arama yaparsanız farklı platformlar içerisinde paylaşılan gerek olumlu gerekse olumsuz görüşleri ayrıntılı olarak görmeniz mümkündür.

Ancak ilaçların kullanıcı yorumlarına göre değil, doktor reçetesine göre kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Her ilaç hastalar muayene edildikten sonra reçete edildiğinden, bilinçsiz kullanmanın etki yapmayabileceği ya da yan etkilere neden olabileceği hatırlanmalıdır.

Madescar Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Madescar Ne İçin Kullanılır - Kullanıcı Yorumları
Madescar Ne İçin Kullanılır – Kullanıcı Yorumları

Madescar ne için kullanılır –  kullanıcı yorumları kapsamında ilaç incelendiği zaman etkin maddesinin Centella Asiatica’nın titre edilmiş ekstresini içerdiği görülmektedir. Bunun yanı sıra yardımcı maddeleri de yine prospektüs bilgisinde yer almaktadır:

 • Glikol Stearat
 • Propilen Glikol
 • Sıvı Parafın Kalın
 • Lavanta Yağı
 • Saf Su
İlginizi Çekebilir:  Thincal Kullananlar Yorum

Eğer ilacın içerisinde bulunan etkin ya da yardımcı maddelerinden birine karşı alerjiniz varsa kullanmamak gerekmektedir. Madescar ne için kullanılır –  kullanıcı yorumları incelendiğinde ise,

 • Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar
 • Bölgesel deri ülserleri
 • Yatak yaraları
 • Meme başı çatlak ve yarıkları
 • Sünnet, genital bölge yırtılmaları
 • Doğuma yardımcı olmak amacıyla uygulanan küçük cerrahi müdahalelerde
 • Radyasyon tedavisi sonrasında oluşabilecek cilt hasarlarında iyileşme sağlanması adına yararlanılmaktadır.

Ancak kullanım bu gibi durumlar yaşansa bile bilinçsiz şekilde yapılmamalı; öncelikle hastaneye giderek doktora muayene olmalıdır.

Madescar Günde Kaç Kez Kullanılır?

Madescar günde kaç kez kullanılır, doktor size nasıl reçete edilmişse o şekilde gerçekleşmelidir. Prospektüs bilgisi incelendiği zaman günde 1-2 kere uygulandığı; kapağın ters çevrilerek tüpün delindiği görülmektedir. Yara üzerine ince tabaka şeklinde sürülmektedir. Tedavinin ne kadar süreceği ise hekiminiz tarafından size belirtilecektir.

İlacın çocuklarda kullanımına bakıldığı zaman prospektüs bilgisine göre özel polülasyonlara dair klinik çalışma olmadığından doz bilgisinin olmadığı görülmektedir.  Ayrıca hamile ve emziren kadınlar ilacı almadan önce doktora giderek muayene olmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Contractubex Kullanıcı Yorumları

Bunun yanı sıra bir doz alınması unutulmuşsa, dengelemek adına çift doz uygulaması gerçekleştirilmemelidir.

Madescar Yan Etkileri Neler?

Her ilaçta olduğu gibi bunun da yan etkileri vardır. Bu nedenle Madescar ne için kullanılır –  kullanıcı yorumları dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çünkü kullanıcı yorumları hatalı kullanmalara, yan etkilerin yaşanmasına yol açabilir.

Prospektüs bilgisine göre alerjik reaksiyonlar, cilt döküntüsü, kızarıklık ve içi su dolu kabartılar, kaşıntı gibi durumlar görüldüğünde; almayı bırakmak ve en kısa sürede doktorunuza gitmek okunmaktadır. Ayrıca cilt hassasiyeti görülürse de doktorunuza belirtilmelidir.

Ayrıca ilacın nasıl saklanması gerektiği de önemsenmesi gereken bir konudur. Her zaman 25 derece altındaki oda sıcaklığında olmalı; çocukların görebileceği ve erişebileceği yerlerden de uzakta saklanmalıdır. Şayet son kullanım tarihi geçmişse de yine ilacı almamaya özen göstermelidir.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.