Oppo Find X7 Ultra

Yıllardır Türkiye pazarında önemli fiyat performans cihazlarıyla tanınan Oppo, köklü rakiplerini dahi geride bırakmayı başarıyor. Milyonlarca satış rakamına ulaşmayı başaran marka, aynı zamanda kullanıcıların her türlü teknolojik ihtiyaçlarına da hitap edebiliyor. Bu nedenle Oppo markası hem fiyatlandırması hem de yüksek teknoloji cihazlarıyla bir hayli seviliyor.

Son zamanlarda önemli bir satış sayısına ulaşmayı başaran Oppo Find X7 Ultra modeli, markanın prestij unsurlarından biri olarak gösteriliyor. Özel serilerden biri olan model, bir telefondan yüksek özellikler bekleyen herkesin ihtiyaçlarını karşılıyor. İşte, Türkiye’de tanıtılmasıyla adeta viral haline gelen Oppo Find X7 Ultra modeline dair merak edilen tüm detaylar.

Oppo Find X7 Ultra Teknik Detayları

Son yılların en aranan modellerinden olan Oppo Find X7 Ultra, 6.82 inç ekranıyla birlikte geliyor. AMOLED ekran teknolojisine sahip olan modelde ekran çözünürlüğü de 1440×3168 piksel olarak görülüyor. 510 PPI piksel yoğunluğu bulunan modelin 120 Hz ekran yenileme hızına sahip olduğu ve birçok ekran özelliği ile geldiği de biliniyor. Ayrıca modelin ekran gövde oranına baktığımızda da %90.09 olduğu görülüyor.

İlginizi Çekebilir:  Oppo A16 (4/64 GB) Nasıl Telefon ve Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Modelin batarya kapasitesine baktığımızda ise 5000 mAh değerini görüyoruz. USB Type-C teknolojisi ile şarj olabilen modelde 100W’a kadar hızlı şarj desteği de yer alıyor ve şarj süresi 26 dakikaya kadar kısalıyor. Bununla birlikte kablosuz şarj özelliği olan modelde değişir batarya ise bulunmuyor.

Kamera kısmında ise modelin 50 MP ana kamera çözünürlüğüne sahip olduğu görülürken kamera kısmında bir hayli fazla özelliğe sahip olduğunu görüyoruz. Bu kamera, 2160P videolar çekebiliyorken 60 FPS değeri de sunuyor. Modelde 50 MP ikinci kamera yer alırken ayrıca 50 MP üçüncü arka kamera ve aynı değerde dördüncü ön kamera da yer alıyor. Ön kamera çözünürlüğünde 32 MP değerini yakalayan modelde ön kamera da 2160P ve 60 FPS değerinde videolar çekebiliyor.

Modelin temel donanımına geçtiğimizde ise işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 (SM8650-AB) modelini görüyoruz. Frekans anlamında 3.3 GHz değerlerine kadar çıkan işlemci, 8 çekirdek olarak çalışıyor. Adreno GPU sistemine sahip olan modelde 4nm üretim teknolojisi, 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı yer alıyor. Hafıza kartı desteği ise modelde yer almıyor.

İlginizi Çekebilir:  General Mobile GM 22 Pro Nasıl Telefon, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Oppo Find X7 Ultra Kullanıcı Deneyimi

Oppo lansmanında Oppo Find X7 Ultra modelini kullanabilen şanslı kişilerden biriyim. Modelin her anlamda mükemmel olduğunu belirtmem gerekiyor. Oyun ve sosyal medya konusunda oldukça akıcı işlemler sunan model, batarya ve kamera performansıyla da adeta büyülüyor. Bu nedenle herkese Oppo Find X7 Ultra modelini tavsiye ediyorum.

Oppo Find X7 Ultra Alınır Mı?

Son zamanların tanıtılan en iyi telefonlarından olan Oppo Find X7 Ultra modeli, her anlamda tam bir amiral gemisi görevi gördüğünden özellikleri son seviyede yer alıyor ve her kesimden insanın telefon anlamında teknolojik ihtiyaçlarını karşılıyor. Fakat modelde eksi noktalar da yok değil. Bize göre modelin eksi noktaları hafıza kartı desteğinin yer almaması ve ana kameranın video performansı için ayrılan çözünürlük değerinin rakiplerine oranla düşük olması olarak sıralanabilir.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.