Oppo Reno 11

Geçtiğimiz günlerde yeni akıllı telefon modelleriyle tüm dünyada adından söz ettirmeyi başaran Oppo markası, teknolojik gelişmeleri takip ederek tüm detayları cihazlarında kullanmayı başarıyor. Son günlerin en özel teknoloji markaları arasında gösterilen Oppo, amiral gemisi modelleriyle Türkiye’de de satış rekorları kırıyor.

Son olarak lansman ürünü olarak Oppo tarafından kullanıcı ile buluşturulan Oppo Reno 11 modeli, herkeste büyük bir heyecan uyandırdı. Oppo Reno 11 Pro modeline göre daha düşük bir seviyede olan cihaz, üstün teknolojik ihtiyaçları olanlara dahi hitap edebilecek cinsten. İşte, Türkiye’deki teknoloji severleri çok meraklandıran Oppo Reno 11 modeline dair merak edilen tüm detaylar.

Oppo Reno 11 Teknik Detayları

Lansman ürünleri arasında en özel cihazlardan olan Oppo Reno 11 modeli, 6.7 inç ekran boyutu ile kullanıcılara sunuluyor. Bu ekranda üreticiler OLED teknolojisini tercih ederken aynı zamanda 1080×2412 piksek çözünürlüğü de eksik etmemişler. Oppo Reno 11 Pro modelinde daha yüksek olan piksel yoğunluğu bu modelde 394 PPI’da kalırken ekran yenileme hızı yine aynı 120 Hz değerinde tutulmuş. Üstün teknolojik özelliklerle donatılan ekranda ekran gövde oranı ise %89.55 olarak görülüyor.

İlginizi Çekebilir:  Huawei Nova 11 SE Nasıl Telefon Özellikleri Kullanıcı Yorumları

Modelin batarya kısmına baktığımız zaman Oppo Reno 11 modelinde 4800 mAh değerinde bir kapasitenin yer aldığı görülüyor. Bununla birlikte USB Type-C teknolojisini destekleyen modelde 67W’a kadar hızlı şarj desteği yer alırken kablosuz şarj ve değişir batarya özellikleri yer almıyor. Modelin kamerasında ise 50 MP çözünürlüğünde bir ana kamera yer alırken üründe Pro modelinde olduğu gibi OIS teknolojisi de yer alıyor. Ayrıca ana kamera, 4K ve 30 FPS değerinde videolar çekebiliyorken 8 MP çözünürlüğünde bir ikinci kamera ve 32 MP çözünürlüğünde bir üçüncü kamera ile destekleniyor. Bunların yanı sıra modelde 32 MP çözünürlüğünde bir ön kamera yer alırken bu kamera yine 4K ve 30 FPS değerlerinde videolar çekebiliyor.

Oppo Reno 11’de Pro modeline kıyasla daha düşük bir işlemci olan MediaTek Dimensity 8200 işlemci tercih edilmiş. Bu işlemci, 3.1 GHz frekansında çalışırken 8 çekirdek olacak şekilde görev yapabiliyor. Ayrıca 64 bit olarak geliştirilen işlemci, 4 nm mimarisini de destekliyor. Bunların yanı sıra modelde 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanının da yer aldığını belirtmekte yarar var.

İlginizi Çekebilir:  Oppo Find X7 Ultra

Oppo Reno 11 Kullanıcı Yorumları

Oppo lansman ziyaretimizden sonra abime Oppo Reno 11 Pro modelini satın alarak bana da Oppo Reno 11 cihazını aldık. Benim teknolojik olarak ihtiyaçlarım daha basit olduğundan bu model bana çok uyumlu geldi. Satın aldığımdan beri Oppo Reno 11 modelini severek kullanıyorum ve daha uzun yıllar boyunca kullanacağımı da düşünüyorum.

Oppo Reno 11 Alınır Mı?

Oppo Reno 11 Pro modelinden pekte geride kalmayan Oppo Reno 11, üst versiyonuyla neredeyse aynı özellikleri taşıyor. Fakat modelin eleştirilecek noktaları ise batarya kapasitesindeki düşüklük, hafıza alanındaki yetersizlik ve işlemcideki eski teknolojiler olarak görülüyor. Onun haricinde Oppo Reno 11 modelinin orta – yüksek segment telefon arayanlar için kesinlikle satın alınabileceğini söylemek gerekiyor.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.