Alıç Kullananların Yorumları

Alıç meyvesi birçok farklı formuyla hayatımıza girmektedir. Alıç sirkesi, alıç çayı ve hatta direkt alıç meyvesi şeklinde kullanılabilmektedir. Faydaları say say bitmeyen her derde deva olan bir meyvedir. Alıç kullananların yorumları da bu faydaların kullanıcılar tarafından desteklendiğini göstermektedir. Birçok doktor, diyetisyen tarafından da önerilmektedir.

  • Faydaları nedeniyle ilaç niyetine içilmesinin yanı sıra salata ve piyazlara da çok yakışan bir sirke. Geçen sene denemek için almıştım. Deneyip beğenince sürekli almaya başladım. Özellikle fasulye ile birleşince inanılmaz lezzetli oluyor.
  • Çayını düzenli olarak tüketiyorum ve enerjimi artırdığını fark ediyorum. Ayrıca sindirimimi düzenliyor ve mide ağrılarımdan kurtulmama yardımcı oluyor.
  • Alıç sirkesini akneye karşı kullanıyorum ve sonuçtan oldukça memnunum. Sivilcelerim azaldı ve cildim daha temiz görünüyor.
  • Alıç şurubunu grip döneminde kullanıyorum. Bağışıklık sistemimi güçlendiriyor ve hastalanma riskimi azaltıyor. Ayrıca tatlı bir tadı olduğu için içimi de oldukça keyifli.

 

Alıç Nedir?

Alıçtan yapılan sirkeler, meyveler ve çaylar gibi birçok alanda alıç meyvesi değerlendirilmektedir. Peki, soframızın her yerinde olan sağlık deposu bu alıç nedir? Akdeniz bölgesinde yetişen, Gülgiller familyasına ait bir meyvedir. Alıç Türkiye topraklarında elliye yakın cinsi ile soframıza gelmektedir. Renkleri de birbirinden farklı çeşide sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  At Kılı Fırçası Kullananlar Öncesi Sonrası

 

Alıç Kolesterole İyi Gelir mi?

Kolesterol için kullanımı özellikle sorulan alıç kolesterole iyi gelir mi? Sorusunun cevabını hekimler vermektedir. Kolesterol ve Yüksek trigliserit için çalışmalar yapılmıştır. Kolesterolü olan kişilerde yapılan bu çalışmalarda kolesterol seviyesini dengeye getirdiğine dair belgeler elde edilmektedir., seviyelerinde dengeleme ve düzenleme yaptığı belirtilmektedir. Flavonoid ve Pektin içeriğinden dolayı kolesterolü normal seviyeye getirdiği gösterilmektedir. Sindirim problemlerini gidermek içinde ayrıca kullanıldığı bilinmektedir.

 

Alıç Nasıl Yenir?

Alıç nasıl yenir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir. Yalnız meyve şeklinde kullanılmamakta olup yaprakları ve çiçeği, meyvesi kadar yararlı olduğu bilinmektedir. Bu meyvenin yararları kadar yan etkileri de bulunmaktadır. Baş ağrısı ve dönmesi gibi yan etkileri vücudunuzda görüyorsanız uzak durmanız gerekmektedir. Gebelerin alıç sirkesini tüketmemesi gerektiği de önemli bir bilgidir. Organik asitleri yüksek değerlikli olan alıç sirkesi salatalara ve yemeklere muazzam bir tat vermektedir. Ancak açıldıktan sonra uygun şekilde saklanmalı ve fazla bekletmeden hemen tüketilmelidir.

İlginizi Çekebilir:  Simflat Kullanıcı Yorumları

Alıç Yapraklarının Faydası

Sadece meyvesi ile değil alıç yapraklarıyla da sağlık açısından ün salmaktadır. Antioksidan olduğundan dolayı zengin değerlere sahiptir. Kanser riski olan kişilerin sıklıkla tüketilmesi içeriği açısından önerilmektedir. Birçok hastalık tedavisinde kullanılan alıç yapraklarının faydası şu hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

  • Solunum sorunları bağlı rahatsızlıklar, astım,
  • Tip 2 diyabet hastalığı,
  • Enfeksiyona sonucu oluşan hastalıklar,
  • Deri hastalıkları,

Anti- inflamatuar özelliği ile kanserin oluşmasına neden olan serbest radikaller üzerinde etkisi vardır ve yok olmalarını sağlamaktadır. Alıç sirkesi içerik bakımından daha etkili olduğu için her gün kullanılması tavsiye edilmektedir.

Alıç Sirkesi Yorumları Nasıl?

Alıç kullanımda alıç sirkesi kullanılan en etkin formudur. Evde de yapılanabilen bu sirke hazır bir şekilde de alınabilmektedir. Kullanıcıların yorumları lezzetini, tadını ve kıvamını çok beğenmektedir. Ayrıca cilde de olan siyah nokta oluşumları veya akne tedavisinde de oldukça olumlu etkisi bulunmaktadır

Bakterilere karşı savaşan ve diyabet hastalarına iyi gelen alıç sirkesi alıcın farklı bir formudur. Yüksek tansiyon ile kolesterolde dengeleyici bir seviyeye getirmektedir.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.