Beloc Kullananlar Kadınlar Kulübü

Beloc ,metoprolol süsksinat içeriği bir tansiyon ilacıdır. En belirgin özelliği nabzı yavaşlatması olduğu için genel anlamda kalp çarpıntısı olan hastalar tarafından kullanımı tavsiye edilmektedir. Stres hormonlarının kalp üzerindeki etkisini azaltan bekloc kullanıcıları tarafından olumlu dönüş alınmaktadır. Beloc kullananla kadınlar kulübü kullanıcı yorumları bunu destekler niteliktedir. Mutlaka doktor kontrolünde ve doktorun önerdiği dozajda kullanılması gerekmektedir.

 • Bende kalp ritim bozukluğu var hamileliğimin ilk aylarından taşikardi nöbeti geçirdim. Nabzım 200 idi, kardiyolojiye meyane olum. Bana beloc ilacını yazdı.3 aydan sonra rahatlıkla kullanabileceğimi söyledi. Çarpıntım olduğu zamanlar rahatlıkla kullanıyorum.
 • Beloc doktorumun önermesi ile kullanmaya başladım sürekli kullanılması gereken bir ilaç.
 • 2 yıl kullanıyorken hamileliği öğrendiğim zaman bıraktım. Doktorum bebeği etkilemediğini söylediği için artık hamilelik döneminde de kullanmaya devam ediyorum.
 • Anksiyete ve okb. Bağlı çarpıntılarımı kısa sürede geçirdi.

Beloc ilacı uzun süre ve düzenli kullanım isteyen bir ilaç olmaktadır. Bunun için kullanırken sürekli doktor kontrolünde bulunmak olumsuz yan etkilerin görülmesi durumunda bırakmak gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  RKS NE-10 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Beloc Zok 50 Mg Yan Etkileri

Beloc Zok kalbi yavaşlatması ile bilinen bir ilaç olduğu için yararları dışında yan etkilerinde bulunmaktadır. Beloc zok 50 mg yan etkileri görülmesi durumunda acil bir doktora görülmesi gerekmektedir. Beloc Zok prospektüsü kullanılmadan önce okunması gerekmektedir. Belonc etken maddelere yan etkisi olan insanların kullanmaması gerekmektedir.

 • Çok yaygın yan etkilerinden biri yorgunluk, sersemlik, kabızlık, nefes darlığı, baş dönmesi olmaktadır.
 • Daha az yaygın olan yan etkileri kilo artışı, depresyon, nefes darlığı, uyuşukluk, uyku bozuklukları olarak bilinmektedir.
 • Seyrek yan etkileri ise görme bozuklukluları, terleme artışı, göz kuruması, kafa karışıklıkları, saç dökülmesi cinsel isteksizlik olmaktadır.

Bu yan etkilerin fazla görülmesi, rahatsızlık yaratacak düzeye ulaşması ile doktor kontrolünde ilacı azaltıp bırakılması tavsiye edilmektedir. İlacın ani bırakılması da tavsiye edilmeyen bir diğer etmendir.

İlginizi Çekebilir:  Kiwi KAH 6643 Ultrasonik Hava Nemlendirici Alınır Mı? Yorumları

Beloc 50 mg Tansiyon Düşürür Mü?

Beloc 50 mg tansiyon düşürür mü? Evet Beloc tansiyon düşürüp kalp ritmini azaltan bir ilaç olmaktadır. Kan basıncı düşürerek yüksek olan ritmi uygun olan bir seviyeye getirmektedir. Dozaj ayarı ile çarpıntılar sebebiyle oluşan etkileri en aza indirmektedir.

 Beloc Hangi Durumda Verilmez?

Belonc ciddi bir ilaç olduğundan dolayı herkesin kullanması uygun olmamaktadır. Kullanmak için doktorun reçete ile yazması gerekmektedir. Belonc hangi durumda verilmez? sorusunun cevabı için birkaç etmen bulunmaktadır.

 • Belonc prospektüsünde bulunan etmen maddelere alerjisi olanlar tarafından kullanılmaması gerekmektedir.
 • 6 yaşından daha küçük çocuklara uygun olmamaktadır.
 • Kan dolaşımında problemleri olanlar tarafından kullanılması olumsuz sonuçlar doğurabileceğinden doktorlar tavsiye etmemektedir.
 • Şikâyete neden olabilecek yan etkilere sahip olanlar kullanamaz.
 • Düşük tansiyona sahip olan insanlar tansiyonu düşürücü etkisinden dolayı kullanamaz.

Bunların varlığında belonc ilacı doktorlar tarafından yazılmamaktadır. Bunun dışında alternatif diğer ilaçlara yönlendirilmektedir.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.