Bioderma Güneş Kremi Kullananlar

Güneş vücudumuz için yararlı olsa da çok fazla güneşe maruz kalmak bazı olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Yaşlanmayı hızlandırdığı  gibi cildin eski yapısını kaybetmesine neden olmaktadır. Bioderma güneş kremi güneşe karşı cildin savunmasını artırdığı bilinmektedir. Bioderma güneş kremi kullananlar da yorumlarıyla da bu sonuçları desteklemektedir.

  • Doktor tavsiyesi ile alıp kullandığım bir üründür. Güneş kremi olması dışında fondöten olarak da kullanılabilmektedir.
  • Baya yoğun bir krem sürmekte zorlanıyorsunuz ama lekeli ciltler için fondöten etkisi ile kapatıcı ihtiyacını azaltmaktadır.
  • Cildimin rengi hiç yaz olmamış gibi çok etkili bir ürün.

Diğer güneş kremlerin aksine daha uygun fiyatlı olan bu ürünün kullanımında son kullanma tarihine dikkat edilmesi gerekilmektedir. Son kullanma tarihi geçmiş Bioderma güneş kremi koruma etkisini yitirmektedir.

Bioderma Lekeli Ciltler İçin Güneş Kremi Kullananlar

Güneşin UVA ve UVB ışınlara sahip olması ile ciltteki DNA yapısına zarar vermektedir. Bu zarardan dolayı ciltte oluşan koyu veya açık tonlu güneş lekeleri ilerleyen zamanlarda kalıcı olmaktadır. Bioderma lekeli ciltler için güneş kremi kullananlar Bioderma’nın lekeli ciltler içinde işe yaradığını göstermektedir. Bu zararlı ışınların engellenmesi ile cilt kanserine yakalanma riski de en aza indirilmektedir.

  • Eşim yıllardır kullandığı bir ürün, önceden oluşan lekeler kaybolmuyor fakat yeni oluşabilecek lekeler için etkilidir.
İlginizi Çekebilir:  Hamilelikte Prilam Dr. Kullananlar

Bu kullanıcı yorumunda da görüldüğü gibi Bioderma lekelerde etkili olmaktadır. Yaz kış demeden düzenli bir kullanımı gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki güneş sadece yazın olmamaktadır. Güneş kremi sadece yüz için değil güneş gören vücudun her yeri için kullanılması gerekmektedir. Güneşin çok yoğun olduğu yazın öğlen vakitlerinde dışarı çıkmak uygun değildir. Her ne kadar güneş kremi kullanılsa da o vakitlerde işe yaramamaktadır.

Bioderma güneş kremi Sivilce Yapar mı?

Cildin fazla güneşe maruz kalması cildin doğal bariyerine zarar vermektedir. Sebum akışına zarar veren ışınlar gözenekleri tıkamaktadır. Bioderma güneş kremi sivilce yapar mı sorusundan önce sivilceyi güneşin yaptığı unutulmamalıdır. Bioderma akneye eğilimli ciltler için farklı bir formül geliştirdiği için akneye eğilimli ciltler bunu tercih etmelidir.

İlginizi Çekebilir:  Genç Yaşta Takma Diş Kullananlar

Uv ışını akne izlerine ve koyu lekelere sebep olabileceğinden dolayı sivilceli ciltlerin Bioderma güneş kreminin sık sık kullanması gerekmektedir. Güneş kremleri güneşe çıkmadan 20 dakika önce uygulanmalı ve gün içinde sık sık tazelenmelidir.4 mevsimde güneşe maruz kalındığı unutulmamalı ve hayatın her alanına dahil edilmelidir. Güneşten korumak dışında cilt bakımı yaparak cildin daha genç kalmasına neden olmaktadır.

 

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.