Bebeklerde Zaditen Damla Kullananlar

Bebeklerde alerjik reaksiyonların görülmesi oldukça yaşanan bir durum olmaktadır. Bu durumum ebeleyenleri endişeye sokmaktadır. Bebeklerde zaditen damla kullananlar alerjik reaksiyonlardan kurtulmak için etkili bir çözüm olarak kullanmaktadır. İçeriğindeki ketotifen maddesi ile alerjik reaksiyonları hafifletmemektedir. Yapılan kullanıcı yorumları da bunları destekler niteliktedirler.

  • 9 aylıkken kullanmaya başladığımda su ve meyve suyu ile karıştırılması önerilmişti.25cc biberona 10 damla damlatarak kullandım. Etkisini oldukça iyi gördüm.
  • Devamlı kullandığım bir şurup. Oğlum 19 aylık ama 8 aylık olduğundan beri severek içiyor.
  • Uyku hali benim çocuğumda yapmadı fakat iştah açmaktadır.
  • Severek kullanıyoruz. Alerjik hastası olan kızımın hırıltılarını kesmektedir.

Doktorların önerisiyle kullanılan bu ilacın kullanımı ile alerjik reaksiyonlar ile oluşan etkileri en aza indirmektedir. Uygun dozajlar için mutlaka doktorunuza başvurun.

Zaditen Damla Nedir?

Alerjik Bebekli ebeveynlerin ellerinden düşürmediği zaditen damla nedir? Göz alerjisi, gözlerin kızarması, kaşıntı, sulanma gibi belirtiler ile kendini göstermektedir Bu semptomları hafifletmek için zaditen damla ebeveynler tarafından tercih edilmektedir. Antihistaminik ilaç içeriği ile histamin adı verilen kimyasallara bağlanmaktadır. Alerjik reaksiyonların önlenmesine bu şekilde yardımcı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Nimokain Jel Ne İçin Kullanılır? - Kullanıcı Yorumları

Zaditen Damla Nasıl Kullanılır?

Zaditen damlanın içeriği dışında merak edilen bir diğer soruda Zaditen damla nasıl kullanılır sorusudur. Zaditen damla oluşabilecek olumsuz enfeksiyonları engellemek için doğru kullanılması gerekmektedir.

  • Zaditen damla kullanmadan önce mutlaka eller temizlenmelidir. Temiz bir ortam yaratılmadığı takdirde olumsuz sonuçlar olabilmektedir.
  • Göz kapağı hafifçe çekilerek göz bebeğine damlayın uygulayın.
  • Daha sonra göz kapağını kapatın ve gözün ilacı emmesine izin verin.
  • Doktorun önerdiği sıklıkta kullanın.

Damlanın uygun kullanılması istenilen tedaviyi sağlamaktadır. Oluşabilecek yan etkiler içinde mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Zaditen Damlanın Yan Etkileri

Zaditen damlanın yan etkileri de bulunmaktadır. Bu yan etkiler hafif seyretmekte olup bir süre sonra etkisini kaybetmektedir. En bilinen yan etkileri içinde göz yanması, kaşıntı, uyku hali ve batma hissi olmaktadır. Bulanık görme ve ağız kuruluğu da sık olmayan ama görülebilen yan etkilerindendir. Ciddi yan etkileri ile uzun süre karşılaşılması durumunda hekime danışılmalıdır. Bu ciddi yan etkileri arasında solunum güçlüğü ve yutma da zorlanma gelmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Cialis 20 Mg Kullanıcı Yorumları

Bebeklerde Zaditen Damla Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Doktorların tavsiyesi ile kullanılan bu damla için bebeklerde kullanımı farklılık göstermektedir. Bebeklerde zaditen damla kullanımı nasıl olmalıdır sorusunun cevabını en doğru şekilde hekimler vermektedir. Uygun kullanım ve dozajı oldukça önemlidir. Günde iki kez olarak tavsiye edilen damla için bebeğin yaşı ve kilosu dozajı için önemlidir.0-6 aylık bebeklerde bir sabah ve akşam şeklinde uygulanmaktadır.

 

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.