BMW iX Nasıl? Yorumları, Teknik Özellikleri, Alınır Mı

Yıllardır en çok satan araçlara sahip olan BMW, şimdilerde elektrikli araç modelleriyle de herkesi kendisine çekmeyi başarıyor. Yeni nesil özellikleriyle keyifli sürüşler sunan marka, güvenlik ve tasarım unsurlarını da asla es geçmemiş. Bu nedenle markanın yeni araçları, yıl içerisinde adeta satış rekorları kırmaya devam ediyor.

Son olarak dünyanın en iyi elektrikli araçları arasında gösterilen BMW iX, tasarımsal özelliklerinin yanı sıra performansıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Türkiye pazarında da sevilen model, kısa süreli şarj olarak uzun menziller gidebiliyor ve kullanıcıları için keyifli sürüşler sağlıyor. İşte, merakla araştırılan BMW iX modeli hakkında merak edilen tüm detaylar.

İçindekiler

BMW İx Teknik Özellikleri

Verimli bir eDrive teknolojisiyle üretilen BMW iX, elektrikli dört çeker sistemi ile yüksek menzillere çıkabiliyor. Ayrıca model, markanın deyimiyle çalıştırıldığı anda yüksek bir hızlanma vadediyor. Ayrıca akıllı sistemlerle geliştirilen model, tamamen sezgisel bir şekilde de çalıştırılabiliyor. Tek bir şarjla tam 633km yol gidebilen model hem şehir içi hem de şehirlerarası yolculuklar için ideal gibi duruyor. Ayrıca güçlü bir motor sistemiyle de geliştirilen araç, 532 beygir sistemi ile çalışmaktadır. Bu sayede 0’dan 100 km’ye sadece 4,6 saniye içerisinde çıkabilmektedir. Bu durum, anında devreye giren tork sistemi ve kesintisiz hızlanma sistemindeki sürüş deneyimi ile mümkün olmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Apec APM5 (Volta) Üç Tekerlekli Elektrikli Moped Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Bunlarla birlikte şarj sisteminin de çok kolay olduğu BMW’nin iX modeli, 10 dakika içerisinde 100 km menzillik ve 40 dakika içerisinde tam menzilin %80’i kadar şarj olabilmektedir. Ayrıca tamamen elektrikli olarak satışa sunulan model, CO2 emisyonu konusunda da 0 değerine kolayca düşebilmektedir. Sürüş asistanı sayesinde sıkışık trafikte sizlere güvenliği sağlarken aynı zamanda şerit yönlendirme asistanı, acil durum direksiyonu asistanı ve şeritte tutma asistanı gibi özellikleri sayesinde daha iyi bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

BMW iX Kullanıcı Yorumları

BMW araçlarının oldukça kaliteli ve premium olduğunu bildiğim için elektrikli bir modelini almaya karar vermiştim. Bu noktada en yeni modellerden biri olması ve performans özelliklerinin mükemmel olmasına dikkat ettim. Sonunda birkaç model arasında kalmış olsam da BMW iX modelini tercih ettim. Her detayı mükemmel olan model, harika tasarımsal özellikleriyle de beni cezbetti. Özellikle segmentinin en iyi sofistike çizgilerine sahip olduğunu söyleyebilirim. Bunların yanı sıra aracı kullandığımdan beri performans anlamında da herhangi bir sorun yaşamadığımı belirtmem gerekiyor. Servis ve yedek parça ağı da çok gelişmiş durumda. Bu nedenle araba almak isteyen yakınlarıma da BMW’nin iX modelini tavsiye ediyorum.

İlginizi Çekebilir:  Chery Exeed Sterra ES Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

BMW iX Alınır Mı?

Son zamanların en çok satan modellerinden BMW iX, batarya sistemi, 0’dan 100’e hızlanması ve yüksek menzil durumu ile harika bir iş çıkarıyor. Ayrıca modelin tasarımsal çizgileri de özel duayenler tarafından geliştirildiğinden aracın satış rekorları kırması da normal görünüyor. Biz de BMW’nin iX modelini alınabilecek araçlar arasında gösteriyoruz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.