Alba Fold X Elektrikli Bisiklet Nasıl? Alınır Mı? Yorumları

Elektrikli bisiklet denildiğinde akla gelen ilk markalardan olan Alba, teknoloji harikası modelleriyle piyasayı alt üst ediyor. Performans kralı modellere sahip olan marka, ergonomiyi ve güvenliği de asla es geçmiyor. Ayrıca Alba markasının tüm modellerinde tasarım unsuru da en sofistike çizgilerle sağlanıyor. Bu sayede Alba, yılın en çok satan elektrikli bisiklet modellerine imza atıyor.

Alba markasının en özel modelleri arasında gösterilen Alba Fold X, katlanabilir özelliğiyle şehir içerisinde ulaşım sorunu için özel seçeneklerden biridir. Şarj olma süresi oldukça kısa olan model, standart bir hızda rakiplerine göre çok daha uzun menzilleri aşabiliyor. İşte, Türkiye’de satış rekorları kıran Alba Fold X elektrik bisiklet modeline dair merak edilen tüm detaylar.

İçindekiler

Alba Fold X Teknik Özellikleri

Elektrikli bisiklet modelleri arasında en performanslı araçlardan olan Alba Fold X, performans gücünü 250W motorundan alıyor. Ayrıca model, yüksek motor performansını 60 km’lik menzil içerisinde gösterebiliyor. Bunun yanı sıra Alba Fold X, maksimum hız olarak 24km/h hızlara kadar çıkabiliyor. Güçlü bir aküye de sahip olan model, akü kapasitesi olarak 9.6 Ah ve akü gerilimi olarak 36V oranıyla kullanıcılarla buluşuyor. Ayrıca 8 vites olarak tasarlanan Albanı bu yeni modeli, sadece 6 saat içerisinde ful şarj durumuna gelebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  RKS MJ-1 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Tasarım konusunda da harika bir çizgide olan Alba’nın bu modeli, 20 jant oranıyla ve alüminyum kadro malzemesi ile sizlerle buluşuyor. Lastik kalınlığı 2.125’’ olan araç, toplamda 20.5kg geliyor. Birçok ekstra özelliğe de sahip olan modelde ergonomi konusu da maksimum da tutulduğu için kullanıcılara keyifli bir sürüş imkânı sunuyor.

Alba Fold X Kullanıcı Yorumları

Oğlum evimizin yakınlarında lise okuduğu için ona bir bisiklet almak istiyorduk. Standart bisikletlerden birini tercih etmeden elektrikli bisiklet modellerine yöneldik. Uzun araştırmalardan sonra Alba Fold X modelinde karar kıldık. Araçta ilgilimizi çeken ilk durum, defalarca kontrol edilen güvenlik sistemi oldu. Model, fren sisteminden tekerleklerine kadar güvenli sürüşler için tasarlanmış. Ayrıca bisikletteki 25km’lik hız da işteyken aklımızın oğlumuzda kalmamasını sağlıyor. Toplam seyahat kapasitesi de mahalle arasında her yere gitmek için ideal. Bizler de tatil günlerinde markete veya yakın yerlere gitmek için bisikleti kullanıyoruz. Bu nedenle ailecek Albanın bu modelinden memnun olduğumuzu ve yakınlarımıza da bisikleti gönül rahatlığıyla tavsiye ettiğimizi söylemem gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  RKS TNT5 Pro Elektrikli Bisiklet Nasıl? Kullanıcı Yorumları Teknik Özellikleri

Alba Fold X Alınır Mı?

Sıklıkla araştırılan Alba Fold X modeli, hız ve menzil konusunda ekstra bir performans sergilemeden standart oranlarda kalıyor. Fakat akü bakımından rakiplerini geçen model, kısa süreli şarj olma yetisi ve düşük enerji sarfiyatıyla eksiklerini kapatmayı da biliyor. Ayrıca jant konusunda üstün teknoloji kullanılan Alba Fold X modelinde güvenlik ve ergonomi de üst seviyelerde. Tasarım anlamında da istenileni verilen model, elektrikli bisikletler arasında uygun seçeneklerden biri olarak görülüyor.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.