Face ID Tamir Ücreti? Nasıl Bozulur? Nasıl Tamir Edilir?

Face ID, son zamanlarda akıllı telefon kullanıcılarına kolaylık sağlayan ve cihazlara hızlı – güvenilir şekilde erişilmesini sağlayan biyometrik bir kimlik doğrulama sistemi olarak bilinir. Apple imzasıyla geliştirilen uygulama, Iphone X ve sonraki modellerde sürekli güncelleme ve geliştirme alarak kullanılmaktadır.

Bu teknoloji, cihazın ön tarafında yer alan özel bir kamera sistemi ve derinlik algılayıcısı kullanarak çalışmaktadır. Ekipmanlar, kullanıcıların yüzlerini tararlar ve benzersiz bir yüz deseni oluşturarak analiz ederler. Bu sayede cihazın güvenlik kilidini açarak dijital işlemlerinin de onaylanmasını sağlar. Bunların yanı sıra Face ID, kullanıcıların yüzlerini 30.000 farklı noktadan oluşan detaylı bir 3D haritayla taraması ve cihazın deposuna kaydetmesi ile popüler olarak kullanılmaktadır.

Her ne kadar Face ID uygulamasının çok kaliteli ve güvenilir olarak geliştirildiği biliniyor olsa da kullanıma bağlı olarak sistemsel arızalar verebilmektedir. Hal böyle olunca birçok servis bünyesinde Face ID tamir işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Türkiye’nin her yerinde Face ID tamir işlemleri ele alındığından milyonlarca kişi, Face ID tamir ücreti konusunda araştırma yapmaktadır. İşte, sizler için hazırladığımız Face ID tamir ücreti konusu hakkında merak edilen tüm detaylar.

İçindekiler

Face ID Tamir Süresi Ne Kadardır?

Son zamanlarda Face ID tamir ücreti konusunun yanı sıra Face ID tamir süresi de milyonlarca kişi tarafından internet üzerinde araştırılmaktadır. Bu noktada çoğu yerde gerçekleştirilen Face ID tamir işlemleri, süre anlamında farklı değişkenlere sahiptir. Çeşitli unsurlara göre Face ID tamir işlemleri uzayıp kısalabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Üst (Silindir) Kapak Contası Değişim Fiyatı ve İşçilik Ücreti 2023

Fakat Face ID tamir süresi, teknik servisler bünyesinde tahmini olarak 4 – 5 saat içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Garanti kapsamında ele alınan tamir işlemleri ise teknik servislerin yoğunluklarına göre 1 haftaya kadar uzayabilmektedir. Bu noktada Face ID tamir işlemlerinde hangi tarz tamir işlemi talep ettiğiniz de bir hayli önemlidir.

Eğer cihazınızda garanti süresi devam ediyorsa garanti kapsamında kapsamlı bir Face ID tamir işlemi talep edebilirsiniz. Bu durumda işlemleri ücretsiz yaptırabiliyorken cihazı teslim almanız 1 – 2 hafta uzayacaktır. Bir diğer yöntemde ise size en yakın teknik servise uğrayarak yaklaşık 4 – 5 saat içerisinde cihazınızı alabilir ve yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fakat her teknik servis, kaliteli ve profesyonel bir hizmet vermemektedir. Bu noktada Face ID tamiri yaptıracağınız servisi çok iyi seçmeli ve işinde profesyonel olduğunu tamamen anlamalısınız. Eğer riske girmek istemiyor ve ücretsiz bir şekilde Face ID tamiri yaptırmak istiyorsanız garanti noktalarına da başvurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Amortisör Tamir Fiyatı

Face ID Tamir Ücreti

Face ID genel bilgilendirme ve tamir süresiden sonra Face ID tamir ücreti hakkında da bilgi verme zamanı geldi. Bu noktada teknik servisler bazında genel olarak Face ID tamir ücreti için 1000TL ila 3000TL arasında rakamlar talep edilmektedir. Fakat bu rakamlar, her teknik serviste ve her şehirde tamamen farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle Face ID tamiri yaptırmadan önce teknik servisinizle mutlaka konuşmanızda yarar var.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.