Fito Krem Ne İşe Yarar?

Fito krem ne işe yarar? Fito krem, cilt hücrelerinin yenilenmesini gerektiren deri dokusu rahatsızlıklarının bölgesel tedavisinde kullanılan bir kremdir. Etken maddesi olarak her 1 g’da 50 mg Triticum Vulgare sulu ekstresi içerir.

Fito krem, cilt dokusunun yenilenmesi işleminin değişik nedenlere bağlı olarak yavaşladığı ya da değiştiği olgularda (yaşlılık, çeşitli kozmetiklerin oluşturduğu lezyonlar, karın çatlakları ve meme başı çatlakları) kullanılır.

Fito krem faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Cilt yenilenmesini hızlandırır.
 • Cildin elastikiyetini artırır.
 • Ciltteki yara ve kesiklerin iyileşmesini hızlandırır.
 • Ciltteki lekeleri ve çilleri gidermeye yardımcı olur.
 • Ciltteki sivilce ve akne izlerini gidermeye yardımcı olur.
 • Dudak çatlaklarını iyileştirir.

Fito Krem Yüze Sürülür Mü?

Fito krem yüze sürülür mü? Fito krem, Bayer tarafından üretilen ve cilt üzerinde meydana gelen yara, yanık, kesik, çizik, sivilce, akne, çatlak gibi sorunların tedavisinde kullanılan bir kremdir. Kremin etken maddesi, cilt hücrelerinin yenilenmesini ve yaraların iyileşmesini sağlayan “hamamotu” bitkisidir.

İlginizi Çekebilir:  Zestat Kullananların Yorumları

Fito krem, cildin her yerinde olduğu gibi yüze de uygulanabilir. Ancak, kremin yüze uygulanmadan önce mutlaka bir uzmana danışılması tavsiye edilir. Bunun nedeni, kremin bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilmesidir.

Fito kremi yüze uygulamak için öncelikle cildin temizlenmesi gerekir. Temiz cilde ince bir tabaka halinde krem sürülür ve masaj yaparak yedirilir. Krem günde iki kez uygulanmaktadır.

Fito Krem Yüzdeki Lekelere İyi Gelir Mi?

Fito krem yüzdeki lekelere iyi gelir mi? Fito krem, Bayer tarafından üretilen ve ciltteki birçok soruna karşı etkili olduğu iddia edilen bir kremdir. Bu kremin içeriğinde, cilt yenilenmesini ve onarımını sağlayan maddeler bulunmaktadır. Bu nedenle, fito kremin yüzdeki lekelere de iyi geldiği düşünülmektedir.

Fito krem, ciltteki melanin pigmentinin üretimini azaltarak lekelerin görünümünü hafifletmeye yardımcı olur. Ayrıca, kremdeki antibakteriyel maddeler, sivilcelerin neden olduğu lekeleri de gidermeye yardımcı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Etotio 400 Mg Kullanıcı Yorumları

Fito krem, yüzdeki aşağıdaki leke türlerine iyi gelmektedir:

 • Güneş lekeleri
 • Yaşlılık lekeleri
 • Hamilelik lekeleri
 • Sivilce lekeleri
 • Yara izleri

Fito Krem Yara İzini Geçirir Mi?

Fito krem yara izini geçirir mi? Fito krem, Bayer tarafından üretilen ve sivilce, leke, yara ve çizik gibi cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan bir kremdir. Kremin içeriğinde doğal bitkisel özler, vitaminler ve mineraller bulunmaktadır.

Fito kremin yara izlerini geçirmek için kullanılması halinde, kremin yaranın tamamen iyileştiğinden emin olduktan sonra kullanılması tavsiye edilmektedir. Kremin günde 2-3 kez yara üzerine ince bir tabaka halinde uygulanması gerekmektedir.

Fito kremin yara izlerini geçirip geçirmediği konusunda kesin bir bilgi olmasa da kremin içeriğinde yer alan bazı bileşenlerin yara izlerinin tedavisinde faydalı olabileceği düşünülmektedir. Bu nedenle, yara izi tedavisi için Fito kremi denemek isteyen kişilerin, kremi kullanmadan önce bir doktora danışması tavsiye edilmektedir.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.