Magosit 365 Ne İçin Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Magosit 365 nedir sorusunun cevabı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Magnezyum içermekte olan bir tür takviyedir. Tablet formunda olan Magosit, 365 mg magnezyuma eş olarak 605,33 mg magnezyum oksit içermektedir.

Magnezyumun, vücut bakımından oldukça önemli bir mineral olduğu bilinmektedir. Birçok enzimin işleyişine katkıda bulunan magnezyum, kaslar, sinirler, kalp için de oldukça önemlidir. Eksikliği meydana geldiğinde, uykusuzluk, baş ağrısı, yorgunluk, kas ağrıları, kas krampları gibi sorunlar meydana gelmektedir.

Magosit 365, birden fazla problemin tedavisinde takviye olarak kullanılabilir:

 • Migren
 • Magnezyum eksikliği
 • Menstrual kramplar
 • Uykusuzluk
 • Sinirlerde meydana gelen gerginlik
 • Kas ağrısı

Magosit 365 Mg Nasıl Kullanılır?

Magosit 365 mg nasıl kullanılır konusu oldukça basittir. Magosit, yetişkinler ve 12 yaş ve üzeri çocuklar tarafından kullanılabilmektedir. Günde 1-2 tabletten fazla kullanılmaması gerekmektedir. Tok karna tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Çünkü yemeklerle birlikte alındığı zaman, emilim oranı artar ve yan etkilerin görülme sıklığı azalır. Aynı zamanda aç karnına alınması durumunda ishale sebep olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Duphaston Kullananlar

Magosit Kullananların Yorumları

Magnezyum eksikliği olan kişilerin kullanmayı tercih etmekte olduğu bir ilaçtır. Bu sebeple magosit kullananların yorumları da oldukça merak edilmektedir.

 • “Magnezyum eksikliğim olduğunu düşünüyordum ve Magosit kullanmaya başladım. Kullanmaya başladığımdan beri daha az gergin hissediyorum ve stresle başa çıkmam daha kolay oldu.”

Ali E.

 

 • “Magosit’i migren ataklarım için kullanıyorum. Kullanmaya başladığımdan beri atakların sıklığı ve şiddeti azaldı. Ayrıca, migren atakları sırasında daha az ağrı hissediyorum.”

Emine K.

 

 • “Magnezyum eksikliği teşhisi kondu ve doktorum bana Magosit kullanmamı önerdi. Kullanmaya başladığımdan beri kas kramplarım çok azaldı. Ayrıca, daha iyi uyuyorum ve baş ağrılarım daha az sıklıkta oluyor.”

Pelin T.

Özellikle hamile insanların ilaç, takviye kullanımına doktoruna danışmadan başlamaması gerekmektedir. Kullanan kadınların bazı yorumları bulunmaktadır.

 • “Hamileyken Magosit kullanmaya başladım çünkü erken doğum riskini azaltmaya yardımcı olabileceğini duydum. Kullanmaya başladığımdan beri kendimi daha iyi hissediyorum ve bebeğimin sağlıklı bir şekilde geliştiğini umuyorum.”
İlginizi Çekebilir:  Diprospan İğne Kullanıcı Yorumları

Funda H.

 

 • “Hamileyken Magosit kullanmaya başladım çünkü kaslarım sürekli kramp oluyordu. Kullanmaya başladığımdan beri kramplarım çok azaldı ve daha rahat hissediyorum.”

Hande Y.

Magosit Yan Etkileri

Bir takviye olması sebebiyle çok ciddi olumsuz etkileri olmasa da Magositin yan etkileri de bulunmaktadır. Magosit’in meydana gelebilecek yan etkileri içinde bulantı, kusma ve ishal bulunmaktadır. Bu olumsuz etkiler çoğu zaman hafiftir ve kısa sürelidir.

Ancak kimi zaman Magosit’in daha ciddi yan etkileri de bulunmaktadır. Bunlar:

 • Depresyon
 • Kalbe ait EKG’de meydana gelen bazı değişiklikler
 • Düşük tansiyon

Magosit, içeriğinde magnezyum bulunan diğer ilaçlarla beraber kullanılırsa, magnezyum seviyelerinde artış meydana gelir. Böyle durumlarda, kişinin doktoru ile görüşmesi gerekmektedir.

Böbrek hastalığı olan kişiler için Magosit kullanımı tehlikeli olabilmektedir. Çünkü magnezyum böbrekte birikebilmektedir. Bu sebeple kullanımına başlanmadan önce doktora danışılması gerekmektedir.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.