Fucicort Krem Ne İşe Yarar?

Fucicort krem, cildin üst kısmına uygulanan bir kremdir. Ciltte meydana gelen dermatit, egzama gibi bakteriyel hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Kimi bakterilerin büyümesini durdurmaktadır. Bu etkisinin yanı sıra ciltte meydana gelen yaralanmalarda, kaşıntı, kabuk oluşumu, kızarıklık ve şişmeyi de azaltmaktadır.  Fucicort krem, antibiyotik krem çeşitleri arasında bulunmaktadır. Bu sebeple gereğinden fazla kullanımı ya da gerekmeyen durumlarda kullanımı sonucunda sağlamış olduğu fayda azalmaktadır.  Mantar ve türevi hastalıkların tedavi edilmesinde ise bir işe yaramamaktadır.

Fucicort Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Fucicort krem kullanmadan önce bilinmesi gereken bazı konular vardır. Bunlara dikkat edilmemesi halinde hastada başka rahatsızlıklara sebep olabileceği gibi istenmeyen sonuçlara da varılabilmektedir. Bu sebeple kremin kullanımına, her zaman bir doktor kontrolünde başlanmalıdır.

  • İlacın kullanımına başlamadan en dikkatli olunması gereken konu gebeliktir. Eğer emzirme döneminde bir birey veya hamile bir birey kullanacaksa, kullanıma başlamadan mutlaka doktor kontrolünden geçmelidir.
  • Krem kullanımı dışında, düzenli veya düzensiz olarak ilaç kullanılması durumunda doktora danışılması gerekmektedir.
  • Kremin içinde bulunan veya kremin bileşenlerinde bulunan herhangi bir etkene alerjinin olup olmaması araştırılmalıdır.
  • Başka herhangi bir hastalık mevcutsa doktora danışılmalıdır. Mevcut hastalık için kullanılmakta olan ilaç varsa, bu ilaca etkisi araştırılmalıdır. İlaç kullanımı dışında mevcut hastalığı olumsuz etkileyebilme durumu da mevcuttur.
  • Başka herhangi bir cilt rahatsızlığı mevcutsa, kremin kullanımı için doktora başvurulmaktadır.
  • Uygulanacak olan bölge veya çevresinde açık yara varsa enfeksiyon kapma gibi olumsuz durumların meydana gelmemesi için bir doktora başvurulmalıdır.
  • Kremin uygulandığı bölgede, istenilen tedavi sağlanamaz, iyileşme gözlenemezse kremin kullanımı bırakılmalıdır. Bu sebeple kullanılan bölge, yedi gün kadar gözlem altında tutulmalıdır.
  • Daha hassas yapıları sebebiyle çocuklarda ve bebeklerde kullanımı uzun sürmemelidir. Kullanılmadan önce mutlaka bir doktora danışılmalıdır. Krem ile sağlanan tedavi, doktor kontrolünde devam etmelidir.
İlginizi Çekebilir:  Desyrel Kullananlar Yorumları

Fucicort Krem Nerelerde Kullanılır?

Fucicort kremin kullanıldığı yerler fazladır. Cilt üzerinde kullanılmaktadır. Bu sebeple yüz kısmı, boyun bölgesi, omuz, kollar, sırt, bel, bacaklar gibi bölgelerde kullanılabilmektedir.

Fucicort Krem Nasıl Kullanılır?

Fucicort krem kullanımı oldukça basittir. Hasarlı, problem olan bölgeye sürülüp, bölgeye yayılması gerekmektedir. Günde iki kez kullanımı önerilmektedir. İnce bir tabaka halinde kullanılmaktadır. Krem iki haftadan fazla kullanılmamaktadır. Doktor önerisiyle kullanımına başlanmaktadır. Doktor takibi sonucunda da belirtilen vakitte bırakılmaktadır.

Fucicort Krem Yan Etkliler

Genelde fucicort krem yan etkisi bulunmamaktadır. Nadir de olsa kimi hastalarda yan etkisi mevcuttur. Hassas ciltli bazı insanlarda cilt tahrişine, batma ya da yanma hissine, cildin kurumasına, cildin kaşınıp kızarmasına sebep olabilmektedir. Ancak bu etkiler nadir görüldüğü gibi kısa süreli etkilerdir. Böyle bir durumun yaşanmaması için kremden küçük bir miktar alınıp vücudun bir bölümüne sürülüp test edilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  At Kılı Fırçası Kullananlar Öncesi Sonrası

 

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.