Nimokain Jel Ne İçin Kullanılır? – Kullanıcı Yorumları

Nimokain Jel nedir ve ne için kullanılır? Soruları, özellikle doktorları tarafından sağlık sorunları için bu ilaç reçete edilen kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Nimokain jel, nimesulid ve lidokain olmak üzere iki aktif bileşen içeren, topikal (cilt üzerine uygulanan) bir ilaç olarak tanımlanmaktadır.

Nimesulid, nonsteroidal antiinflamatuvar ilaçlar (NSAİİ’ler) olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahil olarak, ağrı ve iltihabı azaltmaya yardımcı olmaktadır. Lidokain ise lokal anestezik bir madde olarak ağrı sinyallerinin beyne iletilmesini engelleyerek ağrıyı azaltmaktadır.

İlaç hakkında tüm bilgiler Nimokain Jel Ne İçin Kullanılır? –  Kullanıcı Yorumları yazımızın devamında yer almaktadır.

Nimokain Jel Ne İçin Kullanılır?

Nimokain Jel Ne İçin Kullanılır? - Kullanıcı Yorumları
Nimokain Jel Ne İçin Kullanılır? – Kullanıcı Yorumları

Nimokain Jel, ağrı ve iltihabı azaltmadaki etkisi nedeniyle oldukça tercih edilen etkili bir ilaç olarak dikkat çekmektedir.  Nimokain Jel ne için kullanılır? Sorusuna yanıt olarak; Nimokain jel, aşağıdaki durumlarda ağrı ve iltihabı azaltmak için kullanılabilmektedir.

  • Kas ve eklem ağrıları
  • Burkulma ve ezilme
  • Bel ağrısı
  • Boyun ağrısı
  • Omuz ağrısı
  • Dirsek ağrısı
  • Ayak bileği ağrısı
  • Diz ağrısı
  • El ve parmak ağrısı
İlginizi Çekebilir:  Asist Balgam Sökücü Kullananlar

İlaç günde 3-4 kez, ağrılı bölgeye ince bir tabaka halinde uygulanmaktadır. Jel ovarak cilde yedirilmektedir.

Nimokain Jel Kullanıcı Yorumları

Günlük hayatın getirdiği stres ve hareketlilik bazen vücudu olumsuz etkileyebilmektedir. Özellikle kas ağrıları ve eklem rahatsızlıkları yaşam kalitesini düşürebilmektedir. Özellikle bu gibi durumlarda, etkili ve hızlı bir ağrı giderici olan Nimokain Jel, pek çok kullanıcı için gerçek bir kurtarıcı olmaktadır.

Nimokain Jel kullanıcı yorumları oldukça olumludur. Özellikle uygulama sonrası hızlı etki göstermesi kullanıcıların en çok dikkatini çeken nokta olurken, ağrı ve iltihabı hemen hafifleterek rahatlama sağlaması nedeniyle pek çok kişi tarafından önerilmektedir.

Bir diğer etkileyici özellik ise Nimokain jel yorumlar içerisinde uzun süreli etkisi olarak dikkat çekmektedir. Nimokain Jel’i uyguladıktan sonra kişiler ağrıların saatler boyunca hafiflediğini hissetmekte ve iş ve günlük aktivitelerine daha rahat odaklandıklarını dile getirmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Cildine Pirinç Suyu Kullananlar

Nimokain Jel Kas Gevşetici Midir?

Nimokain Jel kas gevşetici midir? Sorusuna yanıt olarak; Nimokain jel kas gevşetici değildir. Kas gevşeticiler, kas spazmlarını ve gerginliğini azaltmak için kullanılan ilaçlardır. Nimokain jel ise kas gevşetici olarak kullanılamamaktadır.

Çünkü bu etki için gerekli olan kimyasal aktiviteye sahip değildir. Bunun yerine ağrı ve iltihabı azaltmak için kullanılmaktadır. Kas gevşeticiler, kas krampları, boyun ve sırt ağrısı, fibromiyalji ve diğer kas-iskelet sistemi bozuklukları için kullanılabilmektedir.

Nimokain jel bu koşullar için etkili bir tedavi olabilmektedir ancak kas gevşetici etkisi tam olarak bulunmamaktadır.

Nimokain Jel Fiyat

Nimokain jel, 50 gramlık tüplerde eczanelerde satılmaktadır. 2024 yılı itibarıyla Nimokain Jel fiyat 136.47 TL’dir.  Nimokain jel fiyatı eczaneler arasında da farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle, Nimokain jel almadan önce farklı eczanelerden fiyat araştırması yapmak faydalı olacaktır.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.