Renault ZOE Alınır Mı? Yorumları ve Teknik Özellikleri

Yıllardır Türkiye pazarında otomobil devlerinden biri olarak gösterilen Renault, şimdilerde elektrikli araç modelleriyle de araba severlerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Özel araç modelleriyle sınırları zorlayan marka, herkes için en iyi ulaşım seçeneklerine imza atıyor. Bu noktada milyonlarca kişi, elektrikli araç konuşunda Renault markasını tercih ediyor.

Son zamanların en çok satılan modelleri arasına olan Renault ZOE, yenilikçi özellikleriyle herkesin dikkatini çekmeyi başarıyor. Performans anlamında hiçbir sorun çıkarmayan model, tasarımsal olarak da herkesi büyülemeyi başarıyor. Bu sayede herkesin en beğendiği elektrikli araç modellerinden biri olmayı da başarıyor. İşte, merakla araştırılan ve satış rekorları kıran Renault ZOE hakkında merak edilen tüm detaylar.

İçindekiler

Renault ZOE Teknik Özellikleri

Elektrikli araçlar arasında en şık modellerden biri olarak gösterilen Renault ZOE, maksimum güç durumu 135kW’a kadar çıkabilen R135 adı verilen bir motor ile gelmektedir. Elektrikli motoru sayesinde yakıt tüketiminde tasarruf yapabilmenizi sağlayan model, tek bir vitesle de kullanılmaktadır. Emisyon kontrol metodu WLTP olan araç, CO2 emisyonu konusunda da 0 değerini bulmaktadır. Ayrıca WLTP menzili de 386 olarak görülmektedir. Lastik ebatları da 195/55 R 16 olan araç, güvenli ve konforlu sürüşlerin kapısını açmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Alba City 2 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Herkes tarafından sevilerek kullanılan Renault’un ZOE modelinin yürür vaziyetteki kütlesi 1988, istihap haddi 486, azami yüklü ağırlığı 1976 ve boş ağırlığı 1563 olarak görülmektedir. Modelin boyutlarına bakıldığında ise genişliği 1945, yüksekliği 1562, uzunluğu 4087, dingil mesafesi 2588 ve bagaj hacmi de 338 olarak bilinmektedir. Koltuk sayısı 5 olan modelin kapı sayısı da 5 olarak görülmektedir. Güvenlik anlamında modelin içerisinde ABS, ESC, AFU sistemlerinin yanı sıra kaliteli hava yastıkları, hız ayarlayıcı, geri görüş kamerası, trafik işaretleri tanıyıcı, şerit takip sistemi ve acil fren destek sistemi yer almaktadır. Ayrıca konfor anlamında da otomatik klima, suni deri direksiyon simidi, gelişmiş multimedya sistemi ve filmi camlar yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Apec 49.4 CC Benzinli Moped Motor Nasıl Scooter, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları - A101

Renault ZOE Kullanıcı Yorumları

Yıllardır Renault markasından çok memnun olduğumuz için eski arabamızı satarak yeni bir Renault model araba satın almak istiyorduk. Bu noktada yakıt konusunda artık tasarruf etmek istediğimiz için Renault markasının elektrikli bir aracını satın almak istedik. Yaptığımız araştırmalarda ihtiyacımızı karşılayan modelin Renault ZOE olduğuna karar verdik. Hız limitleri ve yüksek menzili ile işimizi her anlamda kolaylaştıran model, aynı zamanda konfor ve güvenlik açısından da çok şey sunuyor. Bu nedenle uzun zamandır aracımızı rahatlıkla kullanıyor ve herkese öneriyoruz.

Renault ZOE Alınır Mı?

Türkiye pazarında kalitesini fazlasıyla kanıtlamayı başaran Renault markası, şimdilerde elektrikli araç modelleriyle de herkesi şaşkına çeviriyor. Özellikle ekstra özellikleri ve yüksek menzili ile sevilen model, tasarımsal anlamda da herkesi büyülüyor. Bu nedenle Renault ZOE modelinin satın alınabilecek elektrikli araçlardan olduğunu söylemek gerekiyor.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.