ARC 303 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin yerli markalarından bir tanesi olan ARC Motors üretimi olan ARC 303 elektrikli bisiklet nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca ARC 303 elektrikli bisiklet inceleme, kullanıcı yorumları ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Elektrikli bisiklet markaları günden güne çoğalıyor. Bu markaların bir çoğu Türkiye’nin yerli sermayesi ile üretilen bisikletler. Onlarca Türk markası elektrikli bisiklet üreticisi sürekli piyasaya yeni ürünler sürüyor. Ülkemizin yeni elektrikli bisiklet markası olan ARC Motors, Gaziantep merkezli olup elektrikli bisikletler konusunda kaliteli ürünler piyasaya sürmektedir. Bunlardan bir tanesi de en çok satılanlar arasında olan ARC 303 elektrikli bisiklet modelidir. Her ne kadar adı çok fazla duyulmamış olsa da oldukça kaliteli ve güzel elektrikli bisiklet üretimi yapmaktadır.

ARC 303 Elektrikli Bisiklet Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: ARC 303 hareket etmesi için gücü 250W motorundan alıyor. Çıkartılabilir 36V 10Ah batarya ile donatılmıştır. Gidon üstünde 5 satırlık LCD ekran bulunuyor. 35-45 km arası yol gidebilmektedir. En yüksek hızı 25 km/s olarak ölçülmüştür. Şarj süresi 0’dan %100 seviyesine 5-6 saat arasında sürmektedir. 27.5″ çapında alüminyum alaşımlı jantlara sahiptir. Yine ön tarafında alüminyum amortisör sistemi bulunuyor. Shimano marka 7 vites ile yine aynı marka arka dişli ve aktarıcısı bulunuyor. Ön ve arka tarafından mekanik disk frenlere yer verilmiştir. Bu bisiklet daha çok dağ bisikleti ve arazi kullanımları için tasarlanmıştır. Ön ve arka tarafından LED aydınlatmalara sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Soultech BIKE-001 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri
Teknik Özellikler
Motor Gücü 250 Watt (ARC)
Batarya Kapasitesi 36 V 10 Ah
Gösterge Ekranı LCD
Maksimum Hız 25 km/s
Şarj Süresi 4-6 Saat
Menzil 35-40 km
Çıkartılabilir Akü Var
Fren Ön/Arka Mekanik Disk
Aydınlatma Ön/Arka LED
Jant Çapı 27.5″ (inç)
Kadro Malzemesi Alüminyum
Vites Sayısı 7 Vites
Vites Markası Shimano
Kullanım Tipi Arazi, Dağ
Garanti Süresi 24 Ay
Üretim Yeri Türkiye
Renk Beyaz, Kırmızı
ARC 303 Elektrikli Bisiklet Gösterge Ekranı ve Gidon

ARC 303 Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Hafta sonları ormanlık alanda bisiklet gezileri yapmayı çok seviyorum. Buna uygun bir elektrikli bisiklet arıyordum ama genelde şehir içi kullanımlar için olanları denk geliyordu. Araştırma yaptıktan sonra yerli marka olduğu ARC 303 elektrikli bisiklet almaya karar verdim. Zaten daha önce uzun yıllar elektrik üzerine uzmanlaşmış bir marka olduğunu öğrendim. Teknoloji ve sağlamlık olarak güven verdiği için bu bisikletten bir tane aldım. Katlanabilme özelliği yok. Bu yüzden arabanın arkasına özel taşıma aparatı aldım ve bu şekilde taşıyorum.

İlginizi Çekebilir:  RKS TNT10 Pro Nasıl? Kullanıcı Yorumları

Cst Jack Rabbit marka tekerleri arazi şartlarına çok uyumlu. Ayrıca kolay kolay patlamıyor. Dağ tepe demeden tırmanıp gidiyor. Fren sistemi fena sayılmaz ve kısa mesafede durduruyor. Ben 85 kilo ağırlığındayım ve beni rahat rahat taşıyor. Ön aydınlatması çok güçlü. Gece sürüşlerinde önünüzü çok fazla aydınlatıyor. Gösterge ekranı her ne kadar 5 satır olsa da ihtiyacım olan tüm işaretler mevcut. Bazen su ve çamurdan geçmek zorunda kalıyorum ve bir sorun yaşamadım. Zaten suya dayanıklı elektronik aksama sahip. Kısaca elektrikli dağ bisikleti arıyorsanız çok ideal bir bisiklet diyebilirim.

ARC 303 Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

ARC motors markasını ben almadan önce hiç duymamıştım. Zaten yabancı marka mı diye merak ederken Gaziantep’te üretildiğini öğrendim. Arazi kullanımları için birebir olduğundan çok işimi görüyor. Ancak alırsanız mutlaka arazi ve dağda kullanmak zorunda değilsiniz. Oldukça güzel, kullanması zevkli bir bisiklet. Yerli malı olduğu için herhangi bir sorunda karşınıza muhatap kolay bulabilirsiniz. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.