Sineral Ne İçin Kullanılır? – Kullanıcı Yorumları

Sineral, ornidazol etkin maddesini içeren, antibakteriyel ve antiprotozoal özelliklere sahip bir ilaçtır. Çeşitli enfeksiyonların tedavisinde kullanılan Sineral, kullanıcı yorumları açısından da oldukça olumlu geri dönüşler almaktadır.

Tablet formunda olan bu ilaç, yetişkinler ve 12 yaş üzeri çocuklarda günde 2-4 tablet, 6-12 yaş arası çocuklarda ise günde 1-2 tablet kullanılmaktadır. Yemeklerden önce veya sonra bol su ile alınması gerekmektedir.

Sineral Ne İçin Kullanılır? –  Kullanıcı Yorumları ilacı kullanmaya başlamadan önce pek çok kişi tarafından merak edilip araştırılan konular olmaktadır.

Sineral Ne İçin Kullanılır?

Sineral ne için kullanılır? Sorusuna yanıt olarak; Sineral, anaerob bakteriler ve anaerob koklar olmak üzere belirli anaerobik bakteriler ve anaerob koklara karşı etkili olmaktadır. Özellikle bu bakteriler, aşağıdakiler gibi çeşitli enfeksiyonlara neden olabilmektedir.

 • Pelvik inflamatuar hastalık
 • Endometrit
 • Vajinit
 • Bakteriyel vaginoz
 • Peritonit
 • Akut divertikülit
 • Akut apandisit
 • Kolon ve rektum enfeksiyonları
 • Akciğer enfeksiyonları
 • Kemik ve eklem enfeksiyonları
 • Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları
İlginizi Çekebilir:  Duspatalin Kullananlar Yorumları

Ayrıca Sineral, Trichomonas vaginalis, Entamoeba histolytica ve Giardia lamblia (Giardia intestinalis) gibi protozoonlara karşı da etkili olurken, bu protozoonlar aşağıdakiler gibi çeşitli enfeksiyonlara neden olabilmektedir.

 • Trikomoniasis
 • Amebiyaz
 • Giardiyaz

Kısacası Sineral 500 ne için kullanılır? Sorusuna yanıt olarak tüm bu enfeksiyonların tedavisinde etkin bir şekilde kullanıldığı söylenebilmektedir.

Sineral Kullanıcı Yorumları

Sineral kullanıcı yorumları ilacı kullanmadan önce özellikle ilacın etkisi, yan etkileri ve kullanımı gibi konular üzerinde bilgi sahibi olmak isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Sineral kullananlar yorumları sayesinde kişiler ilaç hakkında bir fikir sahibi olabilmektedir.

Sineral 500 mg kullananlar, çeşitli forum ve sitelerde ilaçtan son derece olumlu bahsetmektedir. Özellikle etkisini kanıtlamış bir ilaç olarak kullanıcılar tarafından problemleri hafifletmede oldukça kısa sürede etkisini gösterdiği dile getirilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Rantudil Kullananlar ve Yorumları

Sineral Diş İçin Kullanılır Mı?

Sineral diş için kullanılır mı? Sorusuna yanıt olarak; Sineral diş için kullanılmamaktadır. Sineral, etken maddesi metronidazol olan bir antibiyotiktir. Entamoeba histolytica’nın neden olduğu amipli dizanteri, amebik karaciğer absesi, trikomonas enfeksiyonları, bakteriyel vajinoz, giardiasis ve Clostridium difficile’nin neden olduğu ishal gibi enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır.

Diş ağrısı, diş çürümesi, diş eti iltihabı, diş kökü iltihabı gibi diş enfeksiyonlarının tedavisinde ise genellikle penisilin grubu antibiyotikler kullanılmaktadır. Sineral de bu nedenle diş enfeksiyonlarının tedavisi için önerilmemektedir.

Sineral 500 Mg Antibiyotik Mi?

Sineral hakkında en çok merak edilen sorulardan biri ise Sineral 500 mg antibiyotik mi? Sorusu olmaktadır. Etken maddesi ornidazol olan bu ilaç, hem bakteriyel hem de protozoal enfeksiyonların tedavisinde kullanılabilmektedir.

Sineral 500 mg kısaca antibiyotik olarak kabul edilebilmektedir. Ancak antibiyotiklerin aksine, bakterilerin yanı sıra bazı protozoal enfeksiyonlara da etkili olmaktadır.  Antibiyotiklerin kullanılamadığı durumlarda kullanılabilmektedir.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.