Xiaomi Redmi Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda Türkiye genelinde Xiaomi kullanıcısı arttığı için telefon modelleri hakkında merak edilen detaylar da artmaktadır. Özellikle Xiaomi Redmi kullanıcıları, telefonlarının sağladığı avantajları tam olarak kullanmak istemektedirler. Bu özelliklerden biri de uygulama gizleme avantajı olarak bilinir. Xiaomi Redmi telefonlarda uygulama gizleyerek daha güvenli ve konforlu bir telefon kullanımına ulaşabilirsiniz.

Bu noktada MIUI adı verilen işletim sistemi, Xiaomi tarafından özelleştirilen bir arayüz olarak tanımlanır ve bünyesinde birçok farklı özelleştirme seçeneğini bulundurmaktadır. Bu noktada MIUI içerisindeki özelliklerden biri de uygulama gizleme olarak bilinir. İşletim sisteminin içeriğinde yer alan teknolojilerle uygulamaları ana ekranda veya uygulama çekmecesinde güvenle gizli hale getirebilirsiniz. Üstelik gizlenen uygulamalara kendinizin belirlediği bir parola veya izleme yöntemiyle de erişebilirsiniz.

MIUI tarafından sunulan uygulama gizleme özelliği, birçok kişi tarafından sevilerek kullanılsa da Xiaomi Redmi telefonunu yeni almış kişiler tarafından bilinmemektedir. Bu nedenle milyonlarca kişi, internet üzerinden Xiaomi Redmi uygulama gizleme özelliğini araştırmaktadır. İşte, Xiaomi Redmi uygulama gizleme özelliğine dair merak edilen tüm detaylar.

İlginizi Çekebilir:  Honor 8X Nasıl? Kullanıcı Yorumları

Xiaomi Redmi Telefonlarda Uygulama Nasıl Gizlenir?

1. Ayarla Menüsüne Giriş Yapın

Xiaomi Redmi uygulama gizleme yapabilmek için ilk olarak Xiaomi Redmi telefonunuzun ana ekranı üzerinden ‘’Ayarlar’’ uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir.

2. Ekran Zamanlayıcı Seçeneğine Giriş Yapın

Ayarlar menüsünün ardından ‘’Gizlilik’’ veya ‘’Güvenlik bölümüne erişim sağlamanız gerekmektedir. Bu iki sekmenin birinde ‘’Ekran Zamanlayıcısı’’ adında bir seçenek olması gerekiyor. Bu seçeneği bulduktan sonra ekranda tıklayın.

3. Gizlenecek Uygulamaları Seçin

Ekran zamanlayıcısı bölümü içerisinde gizlenecek uygulamaları seçmeniz gerekmektedir. Bu ayarları yaparken uygulamayı seçebilir ve gizleme işlemini başlatabilirsiniz. Uygulamayı seçmenizin ardından gizlemek istediğiniz uygulamayı hangi yöntemle tekrar açabileceğinizi de belirleyebilirsiniz. Örneğin gizlediğiniz uygulamada parola, parmak izi veya desen gibi size özel bilgiler tercih edebilirsiniz.

4. Gizleme İşlemini Onaylayın

Tüm ayarlarınızı yapılandırıp hangi uygulamaları gizleyeceğinize karar verdikten sonra işlemleri onaylayabilirsiniz. Bu aşamada ise seçtiğiniz gizleme yöntemini kullanarak kimlik doğrulaması yapmanız da gerekebilir.

İlginizi Çekebilir:  Nokia 5 Nasıl Telefon? Kullanıcı Yorumları ve Teknik Özellikleri

Xiaomi Redmi Telefonlarda Gizlenen Uygulamalara Nasıl Erişim sağlanır?

Şimdilerde milyonlarca kişi, Xiaomi Redmi uygulama gizleme işlemlerinin yanı sıra gizledikleri uygulamalara nasıl tekrar giriş yapabileceklerini de merak etmektedirler. Bu işlem, tıpkı uygulama gizlemede olduğu gibi bir hayli basitti. Bunun için aşağıdaki seçenekleri tercih etmeniz yeterli olacaktır;

  • Ekran Zamanlayıcısını Kullanabilirsiniz

Xiaomi Redmi telefonlarda gizlenmiş uygulamalara erişim sağlayabilmek adına ana ekranda bulunan veya uygulama çekmesindeki ekran zamanlayıcısını kullanabilirsiniz. Bu düğmeye tıklayarak gizlenmiş olan tüm uygulamalarınızı tekrar eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

  • Kimlik Doğrulama Yapabilirsiniz

Gizlenmiş uygulamalara erişim sağlayabilmek adına uygulamayı gizlerken tercih ettiğiniz kimlik doğrulama yöntemini uygulayabilirsiniz. Bunun için parola girme veya parmak izi kullanma gibi yöntemler işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır.

  • Uygulamaları Görünür Hale Getirme

Uygulamaları tekrar görünür hale getirebilmek için ‘’Ekran Zamanlayıcısı’’ bölümüne tekrar giriş yapın. Buradaki seçenekler aracılığıyla gizlediğiniz uygulamaları tekrar görünür hale kolayca getirebilirsiniz

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.