Çift Açılım Pencere Tamiri

Evimizde yaşam kalitemizi ve konforumuzu arttıran en önemli unsurlardan biri de pencereler olarak görülmektedir. Pencereler, içeriye ışık girmesini sağlayarak ortamı aydınlatır ve açılarak dışarıya taze havanın girmesine olanak sağlar. Gelişen teknolojiyle birlikte fonksiyonel bir kullanımı getiren çift açılım pencereler, konfor açısından en önemli temsilciler olarak bilinirler.

Fakat çift açılım pencere modelleri, kullanıma bağlı olarak zamanla arızalanabilmektedirler. Bu arızalar, pençelerin verimli çalışmalarını engellerken konfor düzeyini de bir hayli düşürebiliyor. Fakat çift açılım mekanizması konusunda bilgi sahibi olan servisler, yapılan uygulamalarla pencereleri eski işlevselliklerine kavuşturabilirler. Bu noktada çift açılım pencere tamiri, herkes için mutlaka güvenilir ve profesyonel şekilde yapılması gereken uygulamalardan biridir.

Günümüzde çift açılım pencere modelleri, oldukça yaygın olduğu için tamir işlemleri de Türkiye’nin dört bir yanında yapılabilmektedir. Bu nedenle her şehirde servisler arasında farklı ücretler ortaya çıkabilmektedir. Çift açılım pencere tamiri için farklı rakamlar ortaya çıkabilmekte ve bu nedenle pencerenizi yaptırmadan önce mutlaka servisle görüşme gerçekleştirmeniz şarttır.

İçindekiler

Çift Açılım Pencere Tamiri Nasıl Yapılır?

Çift açılım pencere tamiri için yapılması gereken ilk işlem teşhistir. Çift açılım pencerelerde tamir işlemlerine başlamadan önce mutlaka sorunun ana kaynağıyla birlikte doğru çözümün de bulunması şarttır. Bu sayede tamir işlemleri çok daha kolay şekilde yapılabilmektedir. Bu noktada genel olarak çift açılım pencerelerde düzgün açılamama, kapanmama, sıkışma veya titreşimli hareket gibi sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bu noktada pencereler konusunda uzman olan çalışanlar, hangi parçanın arızalı olduğunu ve nasıl tamir edilmesi gerektiğini kolayca bulabilirler.

İlginizi Çekebilir:  Fren Balatası Değişimi Ne Kadar? Fiyatı ve İşçilik Ücreti 2023

Çift açılım pencere arızalarında sorun teşhisinden sonra tamir işlemlerine başlamadan önce gerekli araç ve malzemelerin hazırlanması gerekmektedir. Genel olarak çift açılım pencere tamiri için tornavida, cımbız, yağcılar, temizleme malzemeleri ve yedek parçalar gerekmektedir. Bu nedenle ustalar, genel olarak tamirden önce yanlarında setler taşımaktadırlar.

Tüm hazırlık sürecinin ardından çift açılım pencere tamiri genel olarak parçaların yağlanması ile başlamaktadır. Bu noktada yağlanan parçalar çalışmalarını daha hızlı gerçekleştirirken aşınma sorunu da en az iner. Fakat yağlama yaparken mutlaka aşırıya kaçılmaması gerekmektedir. Daha sonra sorunlu parçalar çıkartılarak yerlerine yeni parçalar monte edilir. Bu noktada hangi parçanın nereden söküldüğüne dikkat etmekte yarar var.

Son olarak çift açılım pencere tamiri bittikten sonra mutlaka test ve ayarlamaların da gerçekleştirilmesi gerekir. Evinizde çalışan kişilerin işlemden sonra mutlaka pencereyi birkaç kez açıp kapatmalarını isteyin. Pencerenin düzgün çalıştığından eminseniz tamir işlemi bitmiş demektir.

İlginizi Çekebilir:  Üst (Silindir) Kapak Contası Değişim Fiyatı ve İşçilik Ücreti 2023

Çift Açılım Pencere Tamiri Ne Kadar?

Şimdilerde çift açılım pencere tamiri, nasıl yapıldığının yanı sıra fiyatlandırma tarifesiyle de sıklıkla internet üzerinden araştırılmaktadır. Bu rakamlar, her serviste veya şehirde değişiklik göstermektedir. Ustalar, kendi malzemeleri ve işçilikleri için farklı ücretler talep edebilmektedirler. Fakat genel olarak Türkiye standartlarına baktığımızda çift açılım pencere tamiri için 1.500 TL ile 2.500 TL gibi bir rakam karşımıza çıkmaktadır.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.