Afebryl Nedir Ne İçin Kullanılır – Kullanıcı Yorumları

Afebryl nedir ne için kullanılır – kullanıcı yorumları pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. İlacın prospektüs bilgisinde bu bilgiler yer almakta olup buna göre etkin maddesi asetilsalisilik asittir. Bunun yanı sıra parasetamol da bulunmaktadır. Ayrıca yardımcı madde olarak,

  • Sodyum bikarbonat
  • Susuz sitrik asit
  • Sorbito
  • Laktoz monohidrat
  • Sodyum sakarin
  • Limon uçucu yağ esansı

Afebryl nedir ne için kullanılır – kullanıcı yorumları içinde bulunanlar kapsamında bu şekilde açıklanabilir. Tüm ilaçlarda olduğu gibi bunun da bilinçli bir şekilde, doktor reçetesi ile kullanılması gerekmektedir.

Afebryl Nedir Ne İçin Kullanılır

Afebryl nedir ne için kullanılır incelendiği zaman ilacın ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçların olduğu grupta olduğu görülmektedir. Yapı olarak beyaz, yuvarlak ve çentikli tabletler biçimindedir. Kullanım amacı ise 16 yaş ve üzeri adölesan ve erişkin bireylerde; soğuk algınlığı ve nezleyle alakalı ağrı ve ateş durumundadır.

İlginizi Çekebilir:  Erdostin Kullanıcı Yorumları

Ancak bu durumlarınız varsa reçetesiz şekilde asla kullanılmamalıdır. Reçetesiz ilaç kullanmanın sağlık sorunları, yan etkiler ya da farklı durumlar ile sonuçlanabileceği unutulmamalıdır.

Afebryl Nedir Nasıl Kullanılır

Afebryl nedir ne için kullanılır – kullanıcı yorumları ilacın nasıl kullanıldığı kapsamında da sorulmaktadır. Tüm ilaçlarda olduğu gibi bu da doktor size nasıl reçete etmişse o şekilde alınmalıdır. Emziren ve hamile kadınların kullanmadan önce doktora danışması gerekir. İlaç prospektüs bilgisine göre hamileliğin son 3 ayında alınmamalıdır. İlk 6 ayında ise doktora danışmadan alınmamalıdır.

İlacın anne sütüne geçtiği bilinmektedir. Prospektüs bilgisine göre ağız yoluyla kullanılmakta olup yetişkin ve 16 yaş üzeri gençlerde 1 ile 4 tablet alınmaktadır. İki tablet alma arasında süre ise genellikle 4 saat verilmektedir. En fazla dozlar ise bir kerede 2 tablet ve 24 saatte 6 tablet şeklindedir.

İlginizi Çekebilir:  Jeligra Kullananlar Yorumları

Kullanım şekli yarım bardak suyun içerisine tablet koyulması şeklindedir. Kaşık yardımıyla çözülene kadar karıştırılmaktadır. Ancak ilaç neme duyarlı olduğundan kullandıktan hemen sonra kapatmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra çocuklarda doktor önerisi olmadan alınmamalıdır. 16 yaş altında spesifik bir endikasyon bulunmadıkça tavsiye edilmemektedir. Afebryl nedir ne için kullanılır prospektüs bilgisine göre böyledir. Ancak ilaç her zaman doktorun reçete ettiği şekilde alınmalıdır.

Afebryl Kullananlar Yorumları

Afebryl nedir ne için kullanılır – kullanıcı yorumları daha önce bu ilacı almış kişilerin ne gibi yorumları olduğuna yönelik de sorulmaktadır. Daha önce bunu kullanan kişiler aldıktan sonra ne gibi deneyimler yaşadığını internet ortamında paylaşabilmektedir.

Afebryl kullananlar yorumları internet üzerinden kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir. Ancak ilaçlar kişilere göre muayene ardından reçete edildiği için kullanıcı yorumları hatalı bir şekilde yönlendirebilmektedir. Ayrıca kişiler hatalı kullanmışsa, reçetesiz almışsa yan etkileri de yaşayabilmektedir.

Dolayısıyla sağlık sorunlarınız varsa ilk olarak hastaneye giderek doktora muayene olmanız önerilmektedir.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.