Doladamon Ne İçin Kullanılır – Kullanıcı Yorumları

Doladamon ne için kullanılır –  kullanıcı yorumları ilacı kullanmadan önce sorularak öğrenilmek itenen bir konudur. Burada ilk olarak ne gibi içeriklerin olduğundan bahsetmek gerekir. Her bir draje kodein fosfat, siklonyum bromür, şeker, sarı demir (E 172) ve Titanyum Dioksit (E 171) bulundurmaktadır.

Eğer ilacın etkin ya da yardımcı maddelerinden herhangi birine karşı alerjiniz varsa ilacı da kullanmamak gerekmektedir. Bu nedenle bilinçsiz olarak almak ve kullanmak yerine doktora giderek muayene olmalıdır.

Doladamon Ne İçin Kullanılır

Doladamon Ne İçin Kullanılır Kullanıcı Yorumları
Doladamon Ne İçin Kullanılır Kullanıcı Yorumları

Doladamon ne için kullanılır genel anlamda ağrı kesici ve spazm çözücü etkileri olan bir yapı taşımaktadır. Sıklıkla orta ve şiddetli ağrıların tedavisinde yararlanılmaktadır. Genel anlamda,

  • Bel ağrısı
  • Migren
  • Menstrual ağrı
  • Travma sonrası ağrı
  • Kanser ağrısı
  • Baş ağrısı
  • Migren
  • Diş ağrısı
  • Kas ağrısı
  • Eklem ağrısı

Gibi durumlarda yararlanılmaktadır. Ayrıca safra kesesi ağrısı ya da mide ağrısı gibi durumlarda da kullanılabilmektedir. Ancak Doladamon ne için kullanılır –  kullanıcı yorumları kapsamında değil; doktorun reçetesi ile kullanılmalıdır. Bilinçsiz bir şekilde ilaç kullanmak, yan etkileri görmeye neden olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Bromelain Kullananlar Kadınlar Kulübü

Doladamon Nasıl Kullanılır?

Doladamon ne için kullanılır –  kullanıcı yorumları ilacın nasıl kullanıldığına yönelik de sıklıkla sorulmaktadır. Her ilaçta olduğu gibi bu da doktor size nasıl reçete etmişse bu şekilde olmalıdır. Yetişkinler için tavsiye edilen doz ağrı şiddetine göre 400 ile 800 miligram olmaktadır. Söz konusu doz her 4 ile 6 saatte bir alınabilmektedir.

Günlük maksimum doz 2400 miligram olup; aç ya da tok karna alınabilmektedir. Bununla birlikte aç karna almak ilacın emilimini yükselterek daha hızlı ekti etmesine yol açabilir. Ne kadar sürede etki edeceği ise doza, şiddete ve kişisel özelliklere göre farklılaşabilmektedir. Ancak ağrıyı hafifletmeye başlaması 30 ile 60 dakika arasında değişebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Agnucaston Ne İçin Kullanılır? - Kullanıcı Yorumları

Bunların yanı sıra Doladamon nasıl kullanılır kapsamında, 12 yaşından küçük çocuklara verilmemesi gerektiği de unutulmamalıdır. Hamile ve emziren kadınlar da kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır. Aynı şekilde astım ya da mide ülseri tarzı kronik rahatsızlığı bulunanlar da hekimlerine danışmadan yararlanmamalıdır.

Doladamon Kullananlar

Doladamon kullananlar, ilacı almadan önce daha önce bu ilacı almış ve kullanmış kişilerin ne gibi tecrübeler yaşadığını öğrenmek için sorulmaktadır. Eğer bir arama yaparsanız internet üzerinde buna dair pek çok görüş bulmanız mümkündür.

Ancak ilaçlarda Doladamon ne için kullanılır –  kullanıcı yorumları gibi konular kişileri hatalı yönlendirebilmektedir. Çünkü ilaçlar muayene edildikten sonra reçete edilmektedir. Bu nedenle başka bir kişide iyi sonuçlar vermişse başka kişilerde de aynı şekilde etki gösterebileceği kesin değildir.

Bunun dışında kişiler hatalı kullanmışsa ya da bilinçsiz yararlanmışsa yan etkileri de görülebilmektedir. Bu nedenle yorumlara bakmak yerine öncelikle doktora giderek, muayene olmak gerekmektedir.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.