Altus AL 413 Bulaşık Makinesi Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Türkiye’de uzun yıllardır uygun fiyatlı beyaz eşyalar üreten markası olan Altus’un AL 413 3 programlı bulaşık makinesi nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Altus AL 413 3 programlı bulaşık makinesi kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Elde bulaşık yıkamak çok fazla su tüketimine yol açar.  Ayrıca ellerinizin sağlıksız olmasına yol açar. Bunun için bulaşık makineleri üretilmiştir. Bugün bulaşık makinesi olmayan ev hemen hemen yoktur. Ancak bulaşık makinesi markaları çok fazladır ve hiç ucuz değillerdir. Bazı markalar vardır ki düşük gelirliler için beyaz eşyalar üretmektedir. Bunlardan en iyileri arasında Arçelik’in yan markası olan Altus geliyor. Altus’un beyaz eşyaları kaliteli olmasına rağmen oldukça ucuz fiyatlardadır. Bu konuda AL 413 model kodlu 3 programlı bulaşık makinesi dar gelirli aileler için bulaşık makinesi ihtiyacını karşılayabilecek düzeyde.

Altus AL 413 3 Programlı Bulaşık Makinesi Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: 13 kişiye kadar yıkama kapasitesine sahiptir. E sınıfı enerji tüketim değeri vardır. Solo kullanım tipinde üretilmiştir. Ekonomi, yoğun ve standart olmak üzere üç farklı yıkama programı bulunuyor. Çalışırken 52 desibel (dB) ses çıkartmaktadır. Metal filtre sistemi kullanılmıştır. Bardak koruma sistemi ve yarım yük ile yıkama özellikleri bulunuyor. Su taşma emniyetine sahiptir. İçerisinde 2 adet bardak rafı vardır. Ayrıca raf yüksekliği ayarlanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Kiwi KTM 2907 Çay Makinesi Nasıl? Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları
Altus AL 413 Bulaşık Makinesi Teknik Özellikleri
Yıkama Kapasitesi 13 Kişi
Enerji Sınıfı E
Enerji Tüketimi 0.937 kWh
Ses Seviyesi 52 dB
Filtre Metal
Su Taşma Emniyeti Var
Program Sayısı 3
1. Program Sıcaklık 50°
2. Program Sıcaklık 65°
3. Program Sıcaklık 70°
Tuz Göstergesi Var
Parlatıcı Göstergesi Var
Programlar Standart
Ekonomi
Yoğun
Garanti Süresi 2 Yıl
Altus AL 413 Kontrol Paneli
Altus AL 413 Kontrol Paneli

Altus AL 413 3 Programlı Bulaşık Makinesi Kullanıcı Yorumu

Evimde uzun yıllardır Arçelik’in bulaşık makinesini kullanıyorum. O kadar çok kullanmama rağmen 20 yıldır bir kere bile arıza çıkartmamıştı. Bende yeniden bir bulaşık makinesi almak istiyordum ama çok bütçem yoktu. Araştırma yaparken Şok markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm Altus AL 413 model bulaşık makinesini aldım. Sipariş verdikten 2 gün sonra evime gelip kurdular. Çok bir beklentim yoktu hatta çok kötü olmasın diye dua ediyordum. Ancak kullanımım sonrası çok kaliteli bir makine olduğunu gördüm. Sudan geçirmeden yıkadığım oluyor ve gayet tertemiz bir şekilde çıkıyor. Bardaklar çizilme yapmıyor. Çalışırken sesi çok fazla çıkmıyor. Hatta bazen yanımda çalıştığını bile hissetmiyorum. Analog kontrol paneli yerine dijital koysalardı daha iyi olurdu. Evde misafir geldiğinde bile onca tabak ve bardağı tek seferde yıkıyor. Alt tarafına 3 tencere ve 15 kadar tabak sığıyor. Üst tarafının yükseklik ayarlı olması uzun bardaklar için iyi oluyor.

İlginizi Çekebilir:  A101 Piranha 9918 Akıllı Bileklik Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Altus AL 413 3 Programlı Bulaşık Makinesi Alınır Mı?

Eğer sizde düşük gelire sahipseniz Altus alabileceğiniz en ucuz bulaşık makinelerini üretiyor. Ayrıca Altus, bu sınıfta en kaliteli beyaz eşyaları üreten markadır. Benim evimde 3 tane farklı elektronik eşya oldu hepsinden çok memnunum. Fiyat performans açısından alınabilecek en iyi bulaşık makinesidir.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.