Toshiba 50UL2163DT/2 50″ Ultra HD Smart TV Nasıl Televizyon, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Dünyanın en büyük televizyon üreticilerden bir tanesi olan Toshiba’nın 50 inç ultra HD Smart TV modeli nasıl bir televizyon, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Toshiba 50″ inç ultra hd smart tv inceleme, teknik özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Piyasada onlarca marka televizyon bulunmaktadır. Ancak bazı markalar tüm dünyada adını duyurmuştur. Toshiba’da bu markalardan bir tanesidir. Elektronik ürünler denildiği zaman Japon markaları her zaman dünya lideri olmuştur. Toshiba da bir Japon markasıdır ve oldukça kaliteli elektronik cihazlar üretmektedir. Özellikle televizyon konusunda çok derin tecrübelere sahiptir. Ülkemizde sattığı modellerden olan Toshiba 50UL2163DT/2 50 inç büyüklüğü ile oturma odası televizyonları arasında en iyilerden bir tanesidir.

Toshiba 50″ Ultra HD Smart TV Nasıl Televizyon ve İyi Mi?

Ekran Özellikleri: 50 inç yani 126 cm büyüklüğünde LED ekranı bulunuyor. Ultra HD 4K çözünürlük standardına sahiptir. Ekran çözünürlüğü 3840×2160 boyutlarındadır. TPQ 200 ekran yenileme yazılımı 50/60 Hz performans sunmaktadır. HDR yayın desteği bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Toshiba 32W2163DT 32 İnç Smart LED TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Ses Özellikleri: 20 W ses çıkış gücü ile yeterli bir ses sistemi vardır. 2.0 hoparlör sistemi mevcuttur. German + Nicam Stereo ses kalitesi bulunuyor.

Mutimedya Özellikleri: 3D yayın desteklemiyor. Smart TV özelliği bulunuyor. Bu televizyonda kullanıcı ara yüzü olarak Toshiba Smart Portal yazılımı vardır. Ayrıca web tarayıcısı dahili olarak bulunmaktadır. Netflix, Prime Video ve Youtube uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. Uygulama yüklenememesi kötü yönlerinden bir tanesi. Yeni nesik etkileşimli teleteks yani HBB TV özelliği bulunuyor.

Alıcı ve Bağlantı Özellikleri: Analog, karasal ve kablo TV yayın ile dahili HD uydu alıcı özellikleri bulunuyor. Dahili wifi ile kablosuz internet bağlantısı sağlanabiliyor. Ayrıca ethernet / LAN kablosu ile de bağlantı kurulabiliyor. 2 adet USB, 3 adet HDMI giriş yeri vardır. Optik ses çıkışı ve kulaklık girişi gibi ses özellikleri vardır.

Boyutlar ve Enerji Tüketim Özellikleri: Yeni enerji tüketim endeksine göre G sınıfı tüketim değeri vardır. 1000 saatte 71 kWh elektrik tüketmektedir. Bekleme modunda 0.5 W elektrik tüketiyor. Siyah renkte üretilmiş olup V tipi ayaklığı vardır. Bu televizyon ilk olarak 2021 yılında satışa sunulmuştur. Toshiba 50UL2163DT televizyon boyu 655 mm, genişliği 1129 mm ve 81 mm kalınlığındadır. Ağırlığı ise 10.5 kilogramdır.

İlginizi Çekebilir:  Dijitsu 43 İnç FHD Android TV Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Toshiba 50″ Ultra HD Smart TV Nasıl Televizyon Kullanıcı Yorumu

A101’e uygun fiyatlı geldiğini görünce bir tane aldım 3 aydır kullanıyorum. Oturma odasında çok iyi bir performans sergiliyor. Ekran görüntü kalitesi güzel ve canlı renklere sahip. Kendi ses sisteminin gücü iyi. Film izlerden sesi yükselttiğim zaman gayet güzel ve kaliteli bir ses alıyorsunuz. Kumandası kolay kullanımlı anlaşılabilir. Tek tuşla Netflix bağlantısı kurulabiliyor. Smart TV kullanırken bir kaç defa kendi kendine uygulamadan çıkarttı ama öyle sık karşılaştığım bir durum değil. Smart TV’ye bağlanırken çok bekletmiyor. Ayrıca takılma ve donma gibi şeyler olmuyor. Kullanışlı bir tv ara yüzüne sahip. Uygulama yükleyebilmek ise ihtiyacınız olan şeyler için çok iyi oluyor.

Toshiba 50″ Ultra HD Smart TV Alınır Mı?

Bu televizyonun fiyatına piyasada hiç duyulmamış markaları satıyorlar. Toshiba zaten çok kaliteli bir televizyon. Ben kullanıyorum ve çok memnunum. Sizde gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.