Bebekler de aferin şurup kullananlar

Aferin şurup bebeklerde soğuk algınlığı, nezle gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bebeklerde aferin şurup kullananalar olumlu geri dönüşleriyle aferin şurubun faydalarını desteklemektedirler. Bebeklerde aferin şurup kullanırken mutlaka doktorunuza danışmak gerekli olmaktadır. Doktor tarafından da kullanılmasında bir sakınca görülmeyen aferin şurup, uygun dozajda kullanıldığı takdirde oluşan sıkıntılardan kurtarmaktadır.

Aferin Bebek Şurubu Ne İçin Kullanılır?

Peki, olumlu geri dönüşleri olan aferin bebek şurubu ne için kullanılır? Aferin şurup burun ve boğazda oluşan alerjik reaksiyonları dindirerek nezle, grip gibi üst solunum yolları enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Doktorlar tarafından yazılan reçete de uygun dozajda kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde bebekte bulantı kusma gibi yan etkiler görülebilmektedir. Bebekler de ve çocuklarda kullanılabildiği gibi yetişkinler içinde kullanılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Soğuk Lipoliz Jel Kullananlar Yorumları

Aferin Şurup Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aferin şurup kullanırken oluşabilecek olası yan etkisiyle karşılaşmamak için dikkatli kullanılması gerekmektedir. Aferin şurup kullanırken dikkat edilmesi gerekenler yapıldığı takdirde şikâyet ile karşılaşılıyorsa doktora gidilmesi gerekmektedir.

  • Mutlaka doktor tarafından reçete ile yazılıp temin edilmesi gerekmektedir.
  • Bebeklerde yaş, kilo ve sağlık durumuna göre doktor tarafından uygun görülen bir dozaj bulunmaktadır. Bu dozajı aşmayıp uygun şekilde kullanılması gerekmektedir.
  • Aferin dışında aynı anda farklı bir ilaç kullanımı var ise bu doktora mutlaka bildirilmelidir. Aksi takdirde iki ilaç farklı bir yan etki gösterebilmektedir.
  • Bebeklerde kullanım sırasında herhangi bir yan etkilerden biri görüldüğü takdirde ilaç kullanımını durdurmalı ve en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir.

Şurup kullanırken bunlara mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Uyulmadığı takdirde Hastalıktan kurtulmak yerine farklı olumsuz sonuçlar doğabilmektedir. Bebekler konuşacak ve derdini anlatacak kabiliyete daha erişmediği için bebekleri bu işlemlerde iyi gözleyebilmek gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Tranko Buskas 10 10 Kullananlar Yorumları

Bebeklerde Aferin Şurup Kaç Aylıkken Verilir?

Soğuk algınlığı ve nezle görülen her bebeğe aferin verilemeyeceği gibi kullanabileceği belirli bir yaş bulunmaktadır. Bebeklerde aferin şurup kaç aylıkken verilir sorusunun cevabını en iyi doktorunuz verebilmektedir. Fakat 2 yaş altı bebeklerde ilaç kullanımı doktorlar tarafından çok tavsiye edilmemektedir.6-12 yaş arası için uygun kullanım sunan şurup için daha küçük yaşlardaki kullanımı doktor kontrolüne bağlı olmaktadır.

Aferin Şurup Yan Etkileri

Her ilaç gibi aferin şurup yan etkilere sebep olabilmektedir. Bu durumda doğru kullanımı oluşabilecek yan etkilerin önleminin alınmasını sağlatmadır. Aferin şurup yan etkileri şunlar olmaktadır. Görüldüğü takdirde en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir.

  • Bulantı
  • Kusma
  • Uyku hali
  • Halsizlik
  • Baş dönmesi

Bu yan etkilerin şiddetli bir şekilde uzun süreli tekrar etmesi sonucunda doktora danışınız. Bebeklerde yan etkilerin görülüp görülmediğini bebeği ilaç verdikten sonra izleyerek anlaşılabilmektedir.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.