En İyi Silgi Hangisi | Silgi Tavsiyesi ve Önerisi

Artık okullar açılıyor ve öğrencilerin kalem kutusunda olmazsa olmazlarından bir tanesi silgilerdir. Peki ya en iyi silgi markası hangisidir? En iyi silgi tavsiyesi ve önerisi vereceğiz.

Bir öğrencini en az 12 yıllık eğitim hayatı boyunca yüzlerce defteri oluyor. Okullarda kurşun kalem kullanılması zorunludur. Çünkü yanlış yazılan bir yazıyı silip düzeltebilirsiniz.  Bir tür kauçuktan yapılan silgiler öğrencilerin kurtarıcısı oluyor. Ancak silgi markalarının birbirinden farklı özellikleri vardır. Bazı sert silgi ilen bazıları yumuşaktır. Sert silgiler daha uzun ömürlü olurken sert kullanıldığı zaman kağıdı yırtar. Yumuşak silgiler ise çok kısa ömürlü olmaktadır. Öğrencilerin 12 yaşına kadar yumuşak, 12 yaşından sonra ise sert silgi kullanması önerilmektedir.

En İyi Silgi Markaları Tavsiye ve Önerisi

Sıra En İyi Silgi Markası Puan
1 Faber Castell 10/10
2 Mikro Soft Silgi 10/10
3 Rotring Silgi 10/10
4 Milan Silgi 10/10
5 Adel Silgi 10/10
6 Staedtler Silgi 9/10
7 Uni-Ball Silgi 9/10
8 Gıpta Silgi 8/10
9 Silka Silgi 8/10
10 Maped Silgi 7/10
İlginizi Çekebilir:  En İyi Baskül (Tartı) Hangisi | Baskül Tavsiyesi ve Önerisi

1- Faber Castell Silgi

Kırtasiye ürünleri denildiği zaman herkesin aklına ilk gelen markalardan bir tanesidir. Faber Castell tüm dünyada kaliteli okul araçlarıyla bilinen bir markadır. Faber Castell silgi yumuşak ve kalitesi ile dikkat çekiyor. Listemizin başında yer almasının sebebi kendini kanıtlamış bir marka olmasıdır.

2- Mikro Silgi

Mikro Türkiye’nin en eski ve köklü kırtasiye ürünleri üreten markasıdır. Yerli olması sebebiyle fiyatı çok daha uygundur. Öğrencilerin kalem kutusunda bulunabilecek kaliteli silgileri vardır. Defter sayfalarında en az yıpranmaya sebep olmaktadır. Alınabilecek silgiler arasındadır.

3- Rotring Silgi

Listemizdeki en kaliteli marka diyebiliriz. Özellikle kalem konusunda her öğrenci Rotring kalemini kullanmaktadır. Rotring silgi konusunda da oldukça başarılı bir markadır. Kaliteli silgilerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

4- Milan Silgi

Milan, 90’lı yıllarda öğrencilik hayatını yaşamış insanlar için çok önemli bir yere sahiptir. Okul kantinlerinde genelde milan marka silgiler satılırdı. Öğrencilerin sever kullandığı kaliteli bir silgi markasıdır.

5- Adel Silgi

Kalitesini günden güne artırarak devam eden bir kırtasiye ürünleri markasıdır. Çok kaliteli ve güzel silgileri vardır. Uzun ömürlü olduğu için gönül rahatlığıyla istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınıza da almanızı tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir:  En İyi Elektrikli Çay Makinesi

6- Staedtler Silgi

Staedtler, kalite isteyenler için tercih edilebilecek silgi markalarından bir tanesidir. Profesyonel kullanımlar için daha ön plana çıkmaktadır. Silgi önerisi konusunda listemizde yer almayı başarıyor. Fiyat performans ürünü olarak alınabilecek en iyi silgilerden bir tanesidir.

7- Uni-Ball Silgi

Piyasada çok fazla bulamayacağınız ama bulursanız da mutlaka almanız gereken bir silgi markasıdır. Silgileri belki de dünyanın en kalitelileri arasında yer alıyor. Çocuklarınıza gönül rahatlığıyla alabileceğiniz silgidir. Yumuşak olması ve kağıda en az zararı vermesi ile bilinmektedir.

8- Gıpta Silgi

Uygun fiyatı ve kalitesiyle ön plana çıkan fiyat performans silgisidir. Son yıllarda öğrencilerin elinde en çok görülen silgi markalarından bir tanesidir. Pazarlama stratejisi gereği hemen her kırtasiyede Gıpta marka silgileri görebilirsiniz. Silgi zaten en çok kaybolan şey olduğundan, öğrencilerin Gıpta marka silgileri kullanmasını tavsiye ediyoruz. Ayrıca fiyatları da diğer markaların neredeyse yarısına geliyor.

9- Silka Silgi

Yine ülkemizin yerli kırtasiye markalarından bir tanesidir. Uygun fiyatlı olması alınması için en önemli kriter arasında yer alıyor. Yumuşak yapısı özellikle küçük yaştaki öğrenciler için kolaylık oluşturuyor.

10- Maped Silgi

Yine listemizde uygun fiyatlı silgiler arasında her alıyor. Kaybolduğu zaman üzülmeyeceğiniz kadar uygun fiyata satılıyor. İş görür olması ve her yaştan öğrencinin kullanabileceği düzeyde olması ile ön plana çıkıyor. F/P silgiler arasında listenin en başında yer alıyor.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.