En Ucuz NFC Özelliği Bulunan Telefon Markası Hangisi – 2023

Bugün pek çok kişi telefonunda NFC özelliği bulunmasını ister. Peki ya NFC özelliğine sahip en ucuz android telefonlar hangileridir. İşte NFC özelliğine sahip en ucuz telefon marka ve modelleri sıralaması.

Akıllı telefonlar günden güne daha fazla popüler olmaya başlıyor. Bunda hiç şüphesiz özelliklerinin artması büyük rol oynamaktadır. NFC özelliği ise cep telefonu alacakların aradığı ilk fonksiyonlardan bir tanesidir. Çünkü temassız ödeme konusunda insanlar artık kart taşıma yerine telefonları ile ödeme yapabilmektedirler.

NFC Nedir ve Ne İşe Yarar?

NFC, Near Field Communication (Yakın Alan İletişimi )” kelimelerinin kısaltmasıdır ve yakın alan iletişimi anlamına gelir. NFC, kablosuz bir teknolojidir ve cihazlar arasında veri paylaşımı yapmak için kullanılır. NFC, özellikle mobil ödemeler, akıllı kartlar, akıllı telefonlar, etiketler ve reklamcılık gibi alanlarda kullanılır. NFC, kısa mesafelerde (genellikle 4 cm veya daha az) radyo dalgaları kullanarak veri transferi yapar. Bu teknoloji, bir cihazın NFC özelliği olan başka bir cihaza dokunması yoluyla çalışır. Örneğin, bir NFC özelliği olan bir akıllı telefonu bir ödeme terminaline dokundurarak ödeme yapılabilir. NFC, iki cihaz arasındaki veri transferi için kullanılan birçok farklı protokolü destekler. Bu protokoller arasında veri paylaşımı, dosya aktarımı, ödeme işlemleri, akıllı etiketler ve benzeri uygulamalar yer alır. NFC teknolojisi, kullanımı kolay ve güvenli bir veri transferi deneyimi sağlar. NFC, birçok farklı cihazda kullanılabilen standart bir teknolojidir ve gelecekte daha da yaygınlaşması beklenmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Kaput Açma Kolu Neden Çalışmaz ve Açılmama Sebepleri Nelerdir?

Fiyatı En Uygun NFC Özellikli Telefonlar

NFC özelliği artık herkesin istediği bir donanımdır. Çünkü hayatı çok fazla kolaylaştırmaktadır. Şimdi gelin 2023 yılı için NFC desteği olan 5 bin liraya kadar olan telefonlara bakalım.

  • General Mobile GM 22S: Fiyatı 3.650 TL
  • General Mobile GM9 Plus:  Fiyatı 3.999 TL
  • Hiking A23: Fiyatı 4.699 TL
  • POCO M3: 4.899 TL
  • TCL 30 SE: 4.998 TL
  • Elephone PX Pro: 5.000 TL

Bu gördüğümüz telefonlar fiyatına göre en iyi cihazlar arasında yer alıyor. NFC özelliği istiyorsanız bu modellere bakmanız sizin faydanıza olacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir şey ise NFC sürümüyle alakalıdır. Telefon alırken NFC sürüm versiyonunu göz önünde bulundurmalısınız.

İlginizi Çekebilir:  Kaput Açma Kolu Neden Çalışmaz ve Açılmama Sebepleri Nelerdir?

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.