Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri? Findeks Puanı Düşük (50 Bin Lira 36 Ay Vade) – 2023

Bu yazımızda ihtiyaç kredisinde fazla zorluk çıkartmayan ve kolay kredi onayı veren bankaları listeleyeceğiz. Findeks puanı düşük olmasına rağmen zorluk çıkartmadan kolay kredi veren bankaları listeleyeceğiz.

2023 yılı ekonominin en sıkılaştığı dönemlerden bir tanesi. Son zamanlarda yaşanan ekonomik kriz nedeniyle hükümet bankaların kredilerini kısmasına neden oldu. Ancak insanlar nakit ihtiyacı için sürekli olarak ihtiyaç kredisi arıyorlar. Bunun için kolay kredi veren bankaların listesi merak ediliyor. Her ne kadar faiz oranları yüksek olsa da, vatandaşlar kredi çekmek için bir hayli arayış içinde oluyor. Bu yazımızda kolay kredi veren bankalara bakacağız.

İhtiyaç kredileri 0-50.000 lira arasına 36 ay vade yapılabiliyor. 50.001-100.000 arası 24 ay ve 100.001 lira üstüne 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekebiliyorsunuz. Burada kredi vadelerinden ziyade bankaların faiz oranları çok etkili oluyor. Çünkü Merkez Bankası politika faizini %25’e çıkartmış durumda. Bankalarda bu faiz artışı sonrası ihtiyaç kredisi faizlerini artırmış durumda. Şimdi gelin zorluk çıkartmadan en kolay ihtiyaç kredisi bankalar listesine bakalım.

Findeks Puanı Düşük Olmasına Rağmen Kolay Kredi Veren Bankalar

1- Enpara (Finansbank)

Enpara bir Finansbank internet bankacılığı uygulamasıdır. Sanal banka denilen bu sistemi Türkiye’de uygulayan ilk banka olarak karşımıza çıkmaktadır. Şuan için fazla zorluk çıkartmadan ihtiyaç kredisi paketleri bulunuyor. Enpara’nın fazla oranları ise biraz normal görünüyor.

Enpara 50.000 Lira 36 Ay Vade

  • Aylık faiz oranı: %3.49
  • Aylık Taksit Miktarı: 2.844 Lira
  • Toplam Geri Ödeme: 102.393 TL

2- İNG Bank

Hollanda merkezli bir banka olan İNG Bank, uzun yıllardır Türkiye’de faaliyette bulunuyor. Çok uygun faizli ve findeks puanı düşük olmasına rağmen kredi verebilen bankalar arasında yer alıyor. İNG bank ihtiyaç kredisi konusunda vatandaşları fazla zorlamayan bir bankadır.

İNG Bank 50.000 Lira 36 Ay Vade

Aylık Faiz Oranı: %3.19
Aylık Taksit Tutarı: 2.698 TL
Toplam Geri Ödeme: 97.143 Lira

3- CEPTETEB (TEB Bankası)

TEB Bankası son zamanlarda Türkiye’e en çok yatırım bankalardan bir tanesi. Özellikle şube sayısı bakımında ülkemizin en hızlı büyüyen bankaları arasında yer alıyor. Bu listemizde 3. sıraya koymamıza rağmen, tüm bankalar arasında en kolay kredi veren banka Cepte TEB mobil ve internet bankasıdır. Ayrıca en düşük faizli ihtiyaç kredisini verebilmektedir.

CEPTETEB 50.000 Lira 36 Ay Vade

Aylık Faiz Oranı: %1.98
Aylık Taksit Tutarı: 2.146 TL
Toplam Geri Ödeme: 77.291 Lira

4- Denizbank

Birleşik Arap Emirliklerine ait olan bu Denizbank 1997 yılından bu yana ülkemizde faaliyet gösteren bir bankadır. Vatandaşların nakit ihtiyacını karşılayabileceği en iyi bankalar arasında yer almaktadır. Özellikle mobil uygulaması çok kullanışlı ve özelliklidir. Denizbank ihtiyaç kredisi konusunda insanlara en az zorluk çıkartan bankalar arasında yer alıyor.

Denizbank 50.000 Lira 36 Ay Vade

Aylık Faiz Oranı: %3.5
Aylık Taksit Tutarı: 2.849
Toplam Geri Ödeme: 102.570 Lira

Burada en kolay kredi verebilen bankaları listelemeye çalıştık. Ancak şunu asla unutmayın. Yukarıda verdiğimiz rakamlar tamamıyla bilgilendirme amaçlıdır. Bankaya gittiğinizde veya mobil uygulamasına girdiğinizde farklılıklar gösterebilir. Bu sebeple size kredi çıkıp çıkmadığını kontrol etmenin en iyi yolu ihtiyaç kredisi başvurusu yapmaktadır. Ayrıca faiz oranları ve aylık taksit tutarları yukarıda yazdıklarımızdan farklı olabilir. Eylül 2023 itibariyle kolay kredi veren bankaların internet sitelerindeki kredi hesaplama araçlarından elde edilmiş veriler doğrultusunda yukarıdaki liste hazırlanmıştır.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.