LG 50UQ75006LF Ultra HD (4K) Nasıl Televizyon, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Dünyanın en büyük televizyon üreticilerinden bir tanesi olan LG’nin 50 inç modeli 50UQ75006LF Ultra HD 4K TV nasıl bir televizyon ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca LG 50UQ75006LF Ultra HD (4K) televizyon teknik özellikleri, inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Dünyanın en büyük ilk 5 televizyon üreticisinden bir tanesi olan LG, yine Türkiye’de en çok televizyon satan markalardan bir tanesidir. Oldukça kaliteli televizyonları olan LG’nin pek çok tv modeli bulunuyor. Hatta son zamanlarda ürettiği televizyonlarda yapay zeka (AI) desteğine de yer veriyor. Türk kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ekran büyüklüğüne sahip yani 50 inç ekrana sahip 50UQ75006LF Ultra HD (4K) modeli bugün hemen her mağazada satılan bir televizyondur.

LG 50UQ75006LF Ultra HD (4K) Nasıl Televizyon ve İyi Mi?

Bu televizyon kaliteli ve yüksek özelliklere sahiptir. Bu sebeple televizyon teknolojisinin gelebildiği en son noktalardan bir tanesidir. İlk olarak 2022 yılında satışına başlanan bu televizyonun teknik özelliklerine bakacak olursak.

İlginizi Çekebilir:  Arnica Cyclone Elektrikli Süpürge Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Ekran Özellikleri: 50 inç büyüklüğünde LED ekran tipine sahiptir. Ekran uzunluğu 126 santimdir ve 3840×2160 ekran çözünürlüğü vardır. Ekran yenileme hızı 50/60 hz kadardır. HDMI ise yine 6840×2160 hz destekliyor. HDR görüntü destekliyor. HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma), HDR Effect, HDR 10 Pro ve 4K Active HDR özellikleri vardır. Ekranında ise α5 (Alpha5) (Gen5) AI Processor 4K, Direct LED Aydınlatma, HDR Dynamic Tone Mapping, HGIG Mode, Resolution Upscaler (4K), Wide Viewing Angle özellikleri var.

Bağlantı Özellikleri: Dahili Wi-Fi bağlantısı bulunuyor. Ayrıca DLNA ve kablolu bağlantı imkanı da sunuyor. 1 adet USB ve 2 adet HDMI girişi var. Kulaklık çıkışı bulunmuyor. Bir adet kablolu, bir adet uydu anten girişi bulunuyor.

Enerji Tüketimi: Bu konuda sınıfta kaldığını söyleyebiliriz. G sıfı ile en yüksek seviyede enerji tüketimine sahip. Bekleme modunda saatte 0.5 w elektrik tüketiyor.

Ses Özellikleri: 20 W ses çıkış gücü bulunuyor. Ayrıca 2.0 hoparlör sistemine sahiptir. Subwoofer özelliği bulunmuyor.

Multimedya Özellikleri: 3D görüntü özelliğini desteklemiyor. Smart TV LG Content Store, LG ThinQ AI, Web Tarayıcı erişimlerine sahip. Ayrıca televizyonda Netflix, Prime video ve Youtube uygulamaları yüklü olarak geliyor. Sonrada uygulama yükleme özelliğine sahiptir.  Ses tanıma özelliği mevcuttur. İşletim sistemi olarak webOS 22 kullanılmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Toshiba 55UL2163DT / 2 55" Ultra HD Smart TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Ebatlar ve Ağırlık: Televizyonun boyutu 1130 mm genişlik ve 719 mm yüksekliğe sahip. Ayrıca ağırlığı ise 11.3 kilogram.

LG 50UQ75006LF Ultra HD (4K) Televizyon Kullanıcı Yorumu 

Bim markete uygun fiyatlı geldiği için bir tanesini anladım. Yaklaşık 6 aydır kullandığım bir televizyon. Ekran parlaklığı en öne çıkan özelliğidir ve görüntü kalitesi çok canlı.  Akıllı kumandası alışana kadar biraz zorluk yaşatıyor. Ses çıkışı ise idare eder seviyede. Film izlerken sesleri çok net bir şekilde veriyor. Smart bağlantısında ciddi derece takılmalar oluyor. Uygulama geçişleri sırasında çok fazla bekletiyor. Ayrıca klavyesinin kullanımı sırasında bazen sorunlar yaşıyorsunuz. Bir harfe bastığınızda beklettiği için bir kaç kere basmak zorunda kalıyorsunuz ve aradığınız kelimeyi yanlış yazmış oluyorsunuz. Bazen Netflix izlerken kendi kendine uygulamayı kapattığı oluyor.

LG 50UQ75006LF Ultra HD (4K) Televizyon Alınır Mı?

Evet bu televziyon LG’nin orta segment cihazlarından bir tanesi. Fiyatına göre baktığınız zaman LG kalitesinde oldukça güzel bir televizyon sahibi olmuş oluyorsunuz. Özellikle zincir marketlerde (Bim, A101, Şok, Migros ve Metro) arada sırada çok uygun fiyatlara satılıyor. Markasız ne olduğu belli olmayan televizyonlara bu paraları isterken LG almanız bence çok daha mantıklıdır.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.