Bim RKS XS25 Katlanabilir Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Elektrikli araçlar üreticisi RKS’nin, Bim mağazaları için özel ürettiği model olan XS25 kalın tekerlekli katlanabilir elektrikli bisiklet nasıldır ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca RKS XS25 kalın tekerlekli katlanabilir elektrikli bisiklet özellikleri, inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Türkiye’nin en çok elektrikli bisiklet satan markalarından bir tanesi RKS’dir. Bugün yollarda gördüğünüz çoğu elektrikli bisikleti bu marka üretmektedir. RKS, kendine has ürünler üretirken zincir mağazalar için (Bim, A101 ve Şok) gibi marketler için özel modeller üretmektedir. Bunlardan bir tanesi XS25 modelidir. 

RKS XS25 Katlanabilir Elektrikli Bisiklet Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Genel Özellikleri: Arka tarafından oldukça geniş bir sele bulunuyor. Yüklerinizi falan çok rahat taşıyabilirsiniz. arka çamurlukları lastikten yapılmış. Ön tarafından led far bulunuyor. Lastikleri kenda marka ve son derece kaliteli. Ön ve arka disk frenleri mevcut. Alaşım jantları bulunuyor ve gerçekten kaliteli. Ön ve arka amortisörleri mevcut. Ön tarafta ise 3 inç büyüklüğünde aydınlatmalı bir TFT ekran bulunuyor. Bu ekranda bataryada ne kadar şarj kaldığını gösteren, yapılan toplam ve anlık kilometre bilgisi ve anlık hız bilgilerini gösteren parametreler bulunuyor. Garanti süresi ise 2 yıl olarak veriliyor.

İlginizi Çekebilir:  RKS The One Nitro Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Motor ve Bataryası Özellikleri: 10000 mAh bir bataryası bulunuyor. 5 vites bir hız kademesi bulunuyor. 250 watt gücünde olan motor gayet güzel. 

Maksimum Hız, Menzil ve Mesafe: Bataryası tam olarak dolu iken 70 kiloluk birisi ile 35-40 kilometre bir menzile sahip. Ayrıca elektrik motoru 5. viteste 41 km/s hıza çıkabiliyor. RKS XS25 boş ağırlığı 27 kilogramdır.

RKS XS25 TFT Ekran

RKS XS25 Katlanabilir Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Bim markete aktüel ürün olarak gelen RKS XS 25 model bir elektrikli bisikleti satın aldım ve 3 aydır kullanıyorum. Öncelikle iskelet yapısından başlayalım. Şase yapımında kullanılan demir oldukça sağlam ve kaliteli bir yapıya sahip. Premium marka elektrikli bisikletlere çok benziyor. Yine demir üstündeki boya kaliteli. Arka tarafında bulunan oturma sepeti gayet geniş ve bir yetişkini rahatlıkla alabiliyor. elektrikli motor 5 ileri kademe sağlıyor. 5. vitese alındığı zaman maksimum 41 km/s hıza çıkabildim. Zaten bir elektrikli bisiklet için gayet yeterli bir hız. Fren sisteminde hidrolik değil, bildiğiniz çelik tel kullanılmış. Frenleme mesafesi uzun sürüyor. Bana göre en kötü yanı frenlerinin zayıf olmasıdır. Kenda kalın lastikleri çok kaliteli ve kolay kolay patlamıyor. Engebeli ve taşlık yollarda bile güzel bir sürü sağlıyor. Ön ve arka amortisörleri yağlı olduğu için konforlu bir sürüş sağlıyor. Ayrıca süspansiyon sertliği ayarlanabiliyor. Katlama yerlerinde temas noktalarına boya zarar görmesin diye küçük silikon lastikler yapıştırılmış. Manuel sistemi zincir aktarmalı. Ayrıca Shimano 7 dişli vites çarkı bulunuyor. Katlanır pedalları ve gövdesi sayesinde kolay taşınabiliyor. Ben 90 kilo birisiyim ve yokuşlarda biraz zorlandığını söyleyebilirim. Hatta arkamda çocuğum varken dik yokuşlarda pedalla kendim destek veriyorum.

İlginizi Çekebilir:  Volta Vsm Elektrikli Bisiklet Nasıl? İyi Mi? Kullanıcı Yorumları

RKS XS25 Katlanabilir Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

Fiyat performans ürünü olarak baktığınız zaman piyasanın en iyisi diyebilirim. Aldım alalı hiçbir sorunla karşılaşmadım. Ben hafta sonu doğa gezilerinde kullanıyorum. Motor performansı ve menzili bana yeterli oluyor. Diğer taraftan oldukça kaliteli bir motor, batarya ve diğer sistemlere sahip. Eğer aktüel ürün olarak geldiği zaman almak isterseniz fiyatı piyasaya göre gayet uygun oluyor. 

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.