Michelin Crossclimate 2 Nasıl Bir Lastik, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Dünya’nın en büyük lastik üreticilerinden bir tanesi olan Michelin’in dört mevsim modeli olan Crossclimate nasıl bir lastik, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Michelin Crossclimate inceleme, özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Aracınızın markası ne olursa olsun yola temas eden yerleri lastiklerdir. Her sürücü aracının lastikleri iyi olsun ister. Bu sebeple herkes kendi bütçesine göre alabileceği en kaliteli lastik markasını araştırır. Ancak bazı markalar vardır ki tüm dünyada kalitesini kanıtlamıştır. Hiç şüphesiz kaliteli lastik markalarının başında Michelin geliyordur. Bende bir Michelin Crossclimate lastiği aracımda 4 aydır kullanıyorum.

Michelin Crossclimate 2 Nasıl Bir Lastik

Michelin CrossClimate, tüm mevsimlerde kullanılmak üzere tasarlanmış bir lastik serisidir. Bu lastiklerin özellikleri arasında yüksek performans, güvenli sürüş ve dayanıklılık bulunur. CrossClimate lastikleri, uzun ömürlü olmak için özel olarak tasarlanmıştır ve farklı hava koşullarına uyum sağlayacak şekilde optimize edilmiştir. Böylece ıslak veya kuru zeminde, kar yağdığında veya buzlu yolda bile iyi bir tutuş ve sürüş konforu sağlarlar.

İlginizi Çekebilir:  Simit Tüp Tankı Değişim Maliyeti Ne Kadar? Fiyatı ve İşçilik Ücreti 2023

Michelin Crossclimate Lastik Özellikleri: Kısa fren mesafesi, yüksek direksiyon hassasiyeti, sessiz sürüş, yüksek kilometre performansı, yakıt tasarrufu, ve yüksek ağırlık taşıma kapasitesi gibi özellikler bulunur. Genel olarak, Michelin CrossClimate lastikleri, her tür yol koşulunda sürücülere mükemmel bir denge sunarak, sürüş güvenliğini arttırmak için tasarlanmıştır. Ayrıca Crossclimate 3PMSF sertifikasına sahiptir, yani karlı koşullarda iyi performans gösterirler. Yakıt tüketimi C, ıslak zeminde tutunma B seviyesinde Ayrıca 69 desibel (dB) ses çıkartıyor.

Michelin Crossclimate 2 Teknik Değerleri

Michelin Crossclimate 2 Kullanıcı Yorumu

Dünyanın parasını verip kendime sıfır bir otomobil almıştım. Ankara’da yaşadığım için kış ayları soğuk geçmesine rağmen öyle çok fazla kar yağmıyor. Bende yaz kış beni idare etsin mantığıyla Michelin CrossClimate lastik aldım. Çok yumuşak yapıda olduğu için oldukça sessiz ve konforlu bir yolculuk sunuyor. Önceki lastiğime göre çok daha sessiz gidiyor aracım. Yol tutuşunu fark edilir derecede artırıyor. Geçenlerde Ankara’ya kar yağdığında test ettim ve karda güzel iş çıkarttı. Hatta dik bir yokuşu bile rahatlıkla çıkabildim. Buzlu yolda biraz kayıyor ama mevsimlik lastik olduğunu unutmayalım. Aldığımdan bu yana 2 defa patladı. Daha önce Michelin lastik kullanmıştım aynı sorun onda da vardı. Çünkü yumuşak bir yapısı olduğu için, malum bizim Türkiye yollarında çok fazla çer çöp olması sebebiyle patlıyor.

İlginizi Çekebilir:  El Freni Teli (Halatı) Değişimi Ne Kadar? Fiyatı ve İşçilik Ücreti 2023

Michelin Crossclimate 2 Alınır Mı?

Fiyatı piyasada diğer lastik markalarına göre yüzde 30 daha pahalı. Bunda lastiğin uzun ömürlü ve kaliteli olmasının payı büyüktür. Bence şuan piyasada alabileceğiniz en iyi mevsimlik lastik olarak öne çıkıyor.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.