ONVO 42OV6000F 42 İnç Full HD Android Smart LED TV Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Türkiye’nin yerli televizyon üreticisi Onvo’nun en son modellerinden bir tanesi olan 42OV6000F model kodlu 42 inç Android televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Onvo 42OV6000F 42 İnç Full HD Android smart LED TV kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Televizyon teknolojisi konusunda Türkiye, artık dünyanın en büyük markalarıyla yarışacak düzeyde kendi yerli markalarını çıkartmıştır. Bir çok yerli televizyon üreticisi, Türk televizyon pazarında paylarını günden güne artırmaktadır. Bu markalardan bir tanesi olan Onvo, LG parçalarıyla çok kaliteli televizyonlar üretmektedir. Bu konuda 42 inçlik televizyonu en son çıkarttığı modeldir. Bir televizyonda olabilecek bir çok özelliği bünyesinde barındıran 42OV6000F model kodlu televizyon uygun fiyatı ile de dikkat çekiyor. A101 marketlerde indirimli ürün olarak satılan bu televizyon, az para ile alabileceğiniz en iyi televizyonlar arasındadır.

ONVO 42OV6000F 42 İnç Televizyon Nasıl ve İyi Mi?

Teknik özelliklerine baktığınız zaman alınabilecek en iyi orta boy televizyonlar arasındadır. Dediğimiz gibi Onvo, LG’nin parçalarını kullandığı için çok teknolojik televizyondur.

İlginizi Çekebilir:  Awox B225000 4K Ultra HD 50" Smart LED TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Teknik Özellikleri: Bu televizyonda Android 13 TV işletim sistemi kullanılmıştır. Netflix, Youtube, Spotify gibi uygulamalar yüklü olarak gelmektedir. Ancak istenilirse Google Play üzerinden uygulama yükleyebilirsiniz. 2T2R wifi teknolojisi sayesinde en hızlı internet bağlantısını kesintisiz sağlayabilir. Ek bir ara kabloya ihtiyaç duymadan bluetooth özelliği sayesinde klavye, ses sistemi, mause ve kulaklık bağlantısı yapabilirsiniz. 4 çekirdekli işlemcisi sayesinde oldukça canlı renklere sahiptir. Bu televizyonda 1 GB ram ve 8 GB dahili hafıza bulunuyor. Kablosuz görüntü aktarma özelliği sayesinde mobile cihazınızın ekranını televizyona yansıtabilirsiniz. 1080P kaliteli full HD yayınlar izleyebilirsiniz. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri mevcuttur.

ONVO 42OV6000F 42'' FULL HD ANDROID 13 SMART LED
ONVO 42OV6000F 42” FULL HD ANDROID 13 SMART LED

ONVO 42OV6000F 42″ Televizyon Kullanıcı Yorumu

Küçük bir oturma odasına sahibim. Bu yüzden 42 inç ekrana sahip bir televizyon almak istiyordum. Ancak alacağım televizyon için çok fazla bir bütçem yoktu. Bende araştırma yaparken A101 markette indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm Onvo 42 inç ekrana sahip bu televizyonu aldım. Kutusundan çıkarttıktan sonra gayet çık ve teknolojik görüntüsü dikkatimi çekti. Android işletim sistemi olması sebebiyle neredeyse kurulu halde geliyor. Ayrıca benim gibi en teknolojiden anlamayan kişilerin bile rahatça çözebileceği bir kullanıcı arayüzü var. Kutudan çıkartıp fişe taktıktan sonra izlemeye hazır hale gelmesi 10 dakika falan almıştır. Çok net ve kaliteli bir ekran görüntüsü var. LG’nin panelini kullanması bu özelliğe sahip olmasını sağlıyor. Kanallar arasında geçiş yaparken bekleme, takılma, siyah ekran ve donma gibi şeyler asla olmuyor. Ses kalitesi idare eder ama çok fazla bir şey beklemeyin

İlginizi Çekebilir:  Onvo OVFRY07 8 L Airfryer Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Televizyonun smart tv özelliği çok iyi olmuş. Yarı bilgisayar yarı televizyon gibi olmuş. Kablosuz ek bağlantılar sayesinde basitçe kullanılabiliyor. Netflix üzerinden film izlerken kesinlikle uygulamadan atma gibi şey olmuyor. Ben alır almaz kablosuz ses sistemi aldım harika oldu. Hatta Youtube’dan 8K bir video açtın gayet güzel destekledi. Kumandası avucunuza iyi oturuyor ve kolay kullanımı var. En çok kullandığınız özellikleri kumandada kısayol olarak yerleştirilmiş.

Onvo 42OV6000F 42″ Televizyon Alınır Mı?

Eğer fiyat performans televizyonu arıyorsanız muhakkak araştırmanızı öneririm. Çok güzel ve kaliteli bir televizyon. İzledikten sonra verdiğiniz parayı sonuna kadar hak ettiğini görüyorsunuz. Onvo markasını kötüleyenler kesinlikle daha önce Onvo televizyon sahibi olmamıştır. Alacağınız bu televizyonu LG’nin alt markası gibi düşünebilirsiniz. Ben aldığım için çok memnunum. Bugün yine bir 42 inç televizyon alacak olsam tercihim yeniden Onvo 42OV6000F modeli olurdu.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.