Rivoclon 2 Mg Kullananlar Yorumları

Rivoclon 2 mg kullananlar yorumları nasıl? Bu gibi sorular ilaçların ne işe yaradığını, neden kullanıldığını bilmek isteyenler için oldukça önemlidir. Aşağıda yer alan görüşleri inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Rivoclon 2 Mg Kullananlar Yorumları Nasıl?

Genel anlamda Rivoclon 2 mg kullananlar yorumları genel olarak olumlu yöndedir. Ancak bazı kişiler, çeşitli nedenlerle olumsuzluklarla karşılaşabilmektedir. Rivoclon 2 Mg Kullananlar Yorumları şu şekildedir;

Rivoclon 2 mg’ı panik ataklarım için kullanmaya başladım ve ilacın etkisi gerçekten hızlı bir şekilde ortaya çıktı. Panik durumlarımı kontrol altına almakta çok etkili oldu, ancak doktorumun tavsiye ettiği gibi tedaviye dikkatle yaklaşmak gerekiyor.

Epilepsi tedavimde Rivoclon 2 mg kullanıyorum ve nöbetlerimin sıklığı belirgin şekilde azaldı. İlaç benim için hayat değiştirici oldu. Ancak ilacın olası bağımlılık yapıcı etkileri konusunda dikkatli olmak gerektiğinin farkındayım.

Rivoclon 2 mg kullanmaya başladığımdan beri kaygı bozukluğumla çok daha iyi başa çıkabiliyorum. Daha sakin ve toparlanmış hissediyorum. Doktorumla düzenli olarak görüşüyorum ve ilaç kullanımımı sıkı bir şekilde takip ediyoruz.

Bu ilaç, manik epizodlarımı yönetmekte oldukça yardımcı oldu. Rivoclon 2 mg’ın stabil bir ruh hali sağlama konusunda faydalı olduğunu gördüm, ama her ilaç gibi yan etkileri de var. Uykululuk ve dikkat dağınıklığı gibi yan etkilerle karşılaştım.

Rivoclon Ne İçin Kullanılır?

Rivoclon ne için kullanılır incelendiği zaman bebek, çocuk ve erişkinlerde epilepsi tedavisinde yararlanıldığı görülür. İlaç sadece nöbet sayılarını değil, aynı zamanda nöbetin şiddetini de azaltmaktadır. İlaç genel anlamda ilacı bu şekilde özetlemek mümkündür.

İlginizi Çekebilir:  Calcimax D3 Kullananlar Yorumları Kullanıcı

İlaç görünüm olarak beyaz ve hafif sarımsı bir yapıya sahiptir. Bir yüzü çentikli olup diğer yüzünde ise DEVA 2 basılıdır. Şişe içerisinde 30 tablet vardır. İlacın kullanım şekli her zaman doktorun size bahsettiği gibi olmalıdır. Prospektüs bilgilerine göre ağızdan kullanılmakta olup; yemek öncesi ya da sonrası alınabilmektedir. Yeterli miktarda sıvı ile beraber yutulmaktadır.

Prospektüs bilgisine göre 0 ile 1 yaş arasında olan çocuklarda başlangıç dozu günde 0.25 mg ya da daha azdır. 1 – 5 yaş aralığındaki çocuklarda ise güne 0.25 mg veya daha az görülmektedir. 5 ile 12 yaş aralığında olanlarda ise gün içerisine 0.5 mg ya da daha az şekilde gözlemlenmektedir.

Rivoclon 2 Mg Kullananlar Yorumları
Rivoclon 2 Mg Kullananlar Yorumları

Rivoclon 2 Mg Yan Etkileri Nasıl?

İlaçlar her ne kadar sağlık sorunlarına yönelik reçete edilse de bunların yan etkileri de mevcuttur. Rivoclon 2 mg yan etkileri prospektüs bilgisi üzerinden kolay bir şekilde görülebilmektedir. Prospektüs içerisine bunlar gözlemlenebilmekte olup bazıları şu şekildedir:

İlginizi Çekebilir:  Akıllı İlaç Kullananlar Yorumları - Kullanıcılar

·         Uykululuk hali, kasların gerginliğini yitirmesi, baş dönmesi, sersemlik, hareket kontrolünde zorluğa bağlı yürüme bozukluğu, reaksiyonlarda yavaşlama

·         Cinsel istekte azalma

·         Baş ağrısı

·         Bulantı, mide üstünü kapsayan üst karın bölgesinde görülen belirtiler

·         Kurdeşen, kaşıntı, deri döküntüsü, geçici saç dökülmesi, deride renk değişiklikleri

·         İdrar kaçırma

·         Ereksiyon zorluğu

·         Trombosit sayısında azalma

·         Çocuklarda ikincil cinsiyet özelliklerinin geri dönüşümlü olarak erken gelişmesi

·         Düşme ve kırık riskinde artış (Yaşlı hastalarda)

Rivoclon 2 mg yan etkileri arasında bunların yanı sıra farklı durumlar da ayrıca yer almaktadır.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.