Volta VB2 Elektrikli Bisiklet Nasıl? Kullanıcı Yorumları

Elektrikli motosiklet ve bisiklet denildiğinde akla gelen ilk markalardan olan Volta, son aylarda en çok satan modellere imza atıyor. Sağlamlık ve performans konusunda kullanıcılara hiçbir sorun yaşatmayan marka, garanti kapsamını da çok geniş tutuyor. Ayrıca markanın Türkiye genelinde önemli bir servis ve yedek parça ağının olduğu da biliniyor.

Markanın en sevilen modellerinden Volta VB2, yakıt tasarrufu isteyenlere en fiyat performans seçeneklerden biri olarak gösteriliyor. Kısa mesafeli seyahat sorunlarının en uygun çözümü olan modelde teknik açıdan da özel unsurlar yer alıyor. İşte, ülkemizde satış rekorları kırmasıyla bilinen Volta VB2 modelinin merak edilen tüm detayları.

İçindekiler

Volta VB2 Teknik Özellikleri

2020 yılında satışa sunulmaya başlanan Volta VB2 modeli hem elektrikli hem de katlanabilir bisiklet klasmanında sizlerle buluşuyor. Yetişkinlere özel olarak üretilen model, tasarım ve teknik özellikleriyle kadınlara ve erkeklere uygun olarak görülüyor. Toplamda 6 vites sayısı olan modelde sağlamlık açısından alüminyum alaşımın tercih edildiği görülüyor. Ayrıca model, ergonomik olarak kaliteli olabilmesi için sadece 27.7 kg olacak şekilde tasarlanmıştır. 

İlginizi Çekebilir:  Regal Raptor K5 Pro Elektrikli Araba Nasıl? Yorumlar

Bunların yanı sıra özel bir jant sistemi olan Volta VB2 modelinde jantlar 20 inç olarak ölçülürken jantlar üretilirken kullanılan malzeme ise alüminyum alaşım seçilmiş. Ayrıca modelde fren tipi olarak mekanik disk fren tercih edilirken mühendisler modelde herhangi bir amortisör sistemini kullanmamayı tercih etmişler.

Tüm bunlarla birlikte güç özellikleri de dikkat çekici olan Volta VB2 modelinin elektrik motorunda performansı yükseltebilmek için 48 V akü gerilimi kullanılmıştır. Ayrıca akü kapasitesi toplam 10 Ah olan modeldeki motor gücü 250 W olarak bilinirken azami sürüş menzili de 110 km olarak ölçülmüştür. Bu menzil sistemiyle Volta VB2 modelinin rakiplerini geçtiğini de söylemek gerekiyor.

Volta VB2 Kullanıcı Yorumu

Babamın evinden tarlaya gidebilmesi için yeni bir araç satın almamız gerekiyor. Yaşı bir hayli ileri olduğundan artık traktör veya patpat kullanmasını istemiyordum. Motosikletleri de riskli gördüğüm için elektrikli bisiklet satın almaya karar verdik. Uzun araştırmalardan sonra Volta VB2 modelini satın almaya karar verdik. Bu noktada elektrikli bisikletin performans değerinin çok iyi olduğunu duydum. Ayrıca Volta VB2 modelindeki menzil uzunluğu da babamın istediği yere gidebileceği kadar uzun tutulmuş. Bunlarla birlikte modelde herhangi bir sorun oluşursa Volta yetkili servisine kolayca verebiliyor ve istediğimiz tamirleri garanti kapsamında alabiliyoruz. Bu nedenle şimdilerde köydeki herkese Volta VB2 modelini tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Volta VS1 Elektrikli Moped (Scooter) Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Volta VB2 Alınır Mı?

Volta VB2 modeli, performanslı ve ergonomik yapısıyla göz kamaştırmaya devam ediyor. Rakiplerine göre çok daha eski bir model olsa da yeni nesil teknolojiler kullanıldığı için 2023 model araçlardan geri kalmıyor. Fakat amortisörün olmaması, ürüne eksi puan yazdıran noktalardan biri oluyor. Fakat menzil mesafesi ve akü kapasitesi, ürünün tüm sorunlarını telafi edebilmesine de yardımcı oluyor. Bu nedenle Volta VB2 modelini fiyatına göre iyi bir performans sunan bisiklet satın almak isteyen herkes tercih edebilir

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.