Schüssler Tuzları Kullananlar Yorumları

Schüssler tuzları kullananlar yorumları nasıl? Bu tuzları daha önce kullanan kişiler görüşlerini belirtebildiği için ne gibi şeyler yazdıkları özellikle kullanmayı düşünenlerin ilgisini çekmektedir. Ancak bunları kullanmadan önce kişiler doktorlarına danışmalı, hekim görüşüne göre hareket etmelidir.

Mineral eksikliklerinin yüzden teşhis edilebileceğini keşfeden kişi Dr. Scüssler olmaktadır. Tekniği geliştiren ise onun bir takipçisi olan Kurt Hickethier’dir. Bu kapsamda 24 farklı yüz işareti bulunmuş; söz konusu mineral eksikliklerinin renk, parlaklık ve yapısal değişiklikleri olmak üzere 3 ana grupta birleştirilmiştir.

 

Schüssler Tuzları Kullananlar Yorumları Nasıl?

Schüsssler tuzları kullananlar yorumları aşağıda yer almaktadır. Bu görüşleri inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Uzun süredir yorgunluk ve enerji eksikliği yaşıyordum. Bir arkadaşım Schüssler tuzlarını önerdi ve No. 5 Potassium Phosphoricum kullanmaya başladım. Birkaç hafta içinde daha canlı ve enerjik hissetmeye başladım. Bu tuzlar benim için gerçekten işe yaradı.

Migren atağım olduğunda Schüssler tuzlarından No. 7 Magnesium Phosphoricum alıyorum. Spazm çözücü etkisi olduğunu duymuştum ve gerçekten de baş ağrılarımın şiddetinde azalma fark ettim.

Stres ve kaygı durumlarım için Schüssler tuzlarından No. 2 Calcium Phosphoricum kullanmaya başladım. Daha sakin ve dengeli hissettiğimi söyleyebilirim.

Regl öncesi dönemde yaşadığım sıkıntıları hafifletmek için Schüssler tuzlarına başvurdum. Şişlik ve rahatsızlık hissimde azalma oldu.

Soğuk algınlığı belirtileri baş gösterdiğinde hemen Schüssler kullanıyorum.

Kronik sinüs problemlerim için doktorum Schüssler tuzlarını önerdi. Burun tıkanıklığım ve sinüs basıncım azaldı, nefes almam kolaylaştı.

Ancak bunları kullanmayı planlıyorsanız, ilk olarak hekiminize danışmak gerektiği unutulmamalıdır. Hekimin önerisine ve belirttiği konulara her zaman dikkat etmek gerekmektedir. Schüssler Tuzları Kullananlar Yorumları genel olarak bu şekildedir.

İlginizi Çekebilir:  Jadore Parfüm Kullanıcı Yorumları - Kullananlar
Schüssler Tuzları Kullananlar Yorumları
Schüssler Tuzları Kullananlar Yorumları

Schüssler Tuzları Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Schüssler Tuzları Kullananlar Yorumları – Homeopat olan Dr. Wilhelm Schüssler dokuları yakarak küllerini incelemiştir. Bundan sonra da yoğun şekilde dokularda mevcut olan, sağlıklı işleyiş için gerekli 12 ana minerali gün yüzüne çıkarmıştır. Söz konusu mineraller hücrelerin düzenlenmesini sağlamaktadır. Bunun dışında hücrelerin yenilenmesi için de bir yapı malzemesi meydana getirmektedir. Ayrıca biyokimyasal fonksiyon ve dengesine yardım ederek, detoks etkisi de oluşturmaktadır. Söz konusu tuzlar,

·Calcium Phloratum

·Calcium phosphoricum

·Silicea

·Ferrum Phosphoricum

·Kalium Chloratum

·Natrium Sulphuricum

·Kalium Phosphoricum

·Kalium Sulphuricum

·Magnesium Phosphoricum

·Natrium Chloratum

·Natrium Phosphoricum

İlginizi Çekebilir:  Zespira Kullananlar Yorumları

Şeklinde görülmektedir. Schüssler tuzları hangi hastalıklara iyi gelir bu bakımdan da farklılık gösterebilmektedir. Schüssler Tuzları Kullananlar Yorumları inceleyerek de fikir sahibi olabilirsiniz.

Schüssler Tuzları Faydaları

Schüssler tuzları belirttiğimiz gibi kendi içerisinde çeşitlidir. Schüssler tuzları faydaları incelendiği zaman Silicea’nın bağ doku hücrelerini meydana getiren, temel doku tuzu olduğu görülmektedir. Genel anlamda,

·Sinir

·Cilt

·Kemik dokuları

·Bez

·Solunum

·Damar sistemi

Elastik lifleri tarzı farklı dokuların meydana getirilmesinde bir rol sahibidir. Bunun yanı sıra Natrium Sulphuricum da vardır. Bu kapsamda Schüssler tuzları faydaları değerlendirildiğine dokuların osmotik dengesini düzenledikleri görülmektedir. Eleme mekanizması neticesine dokularda biriken fazla suyun atılmasından sorumlu tutulmaktadır.

Natrium Phosphoricum ise yağ ve karbonhidrat metabolizmasının gereksinim duyduğu bir tuzdur. Vücutta asit ve baz dengesinin meydana getirilmesinde rol sahibidir. Asit ve baz dengesi, homeostazisin önemli bir parçası olmaktadır.

Schüssler tuzları arasında bir diğer tuz da Calcium Phosphoricum’dur. Bu vücut biyo kimyasının en önemli doku tuzu olup, protein sentezi için temel maddedir. Hücre büyümesini teşvik etmekte olup yeni dokuların temel fonksiyonlarını meydana getirir. Ayrıca güçsüz ve büyümekte olan dokuları da kuvvetlendirerek özel bir etki alanı sağlar.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.