Zespira Kullananlar Yorumları

Zespira kullananlar yorumları nasıl gibi sorular, bu ilacı kullanım öncesine kişiler tarafından sorulabilmektedir. Aşağıda yer alan görüşlere göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Zespira Kullananlar Yorumları Nasıl?

Bu yazıda Zespira kullananlar yorumları yer almaktadır. Bunlarda her zaman bilinçli olunması gerektiği unutulmamalıdır. Zespira Kullananlar Yorumları Kadınlar Kulübü gibi yerlerde bunları paylaşabilmekte olup bunlar incelenebilir. Ne var ki bunların kişilerin bilmesi gereken konu bunların hatalı yönlendirebileceği unutulmamalıdır.

Her bahar mevsiminde mevsimsel alerjilerim beni mahvederdi, ta ki Zespira’yı kullanmaya başlayana kadar. Şimdi dışarıda vakit geçirebiliyorum ve göz yaşarması ya da sürekli hapşırık problemim kalmadı.

Yıl boyu süren alerjik rinitim var ve Zespira, semptomlarımı kontrol altına almamda çok yardımcı oldu. Sabahları tabletimi alır almaz tüm gün rahatlıyorum.

Zespira kullandıktan sonra alerjik rinit semptomlarım azalmaya başladı. Ama ilaç çok fena uyku yapıyor. Bu nedenle geceden içiyorum.

Zespira kullandıktan sonra başka hiçbir alerji ilacına ihtiyaç duymadım.

Mevsimsel alerjiler için birçok ilaç denedim, ama Zespira kadar etkili olanını bulamadım.

Zespira sayesinde bahar alerjilerim artık geçmişte kaldı. Ne hapşırma ne de burun akıntısı, hayatım normale döndü diyebilirim.

İlaç lökotrienler ismi verilen maddeleri engelleyen bir antagonistidir. Lökotrienleri engelleyerek, astım belirtilerini iyileştiren yapısı vardır.

Zespira Kullananlar Yorumları
Zespira Kullananlar Yorumları

Zespira Nelere İyi Gelir?

Zespira nelere iyi gelir? Bu ilaç 15 yaş ve üzeri çocuk ve erişkinlerde, inatçı astım tedavisinde yararlanılmaktadır. Bu astımın tedavisi, alerjik nezlenin ve uzun süren nedeni bilinmeyen kurdeşen belirtilerinin giderilmesinde reçete edilir.

İlginizi Çekebilir:  Cabral Kullananlar Yorumları - Kullanıcılar

Ancak bu durum, söz konusu problemleri yaşayan herkesin bunları kullanabileceği olarak algılanmamalıdır. Her ilaçta olduğu gibi bunun da bir takım yan etkileri mevcuttur. Örnek olarak prospektüs bilgisine göre,

·         Diyare, bulantı, kusma

·         Morluklar, kaşıntı, kurdeşen

·         Eklem ya da kas ağrısı, kas krampları

·         Çocuklarda yatak ıslatma

·         Bitkinlik/halsizlik, kendini iyi hissetmeme, şişlik

·         Döküntü

·         Ateş

·         Karaciğer enzimlerinde yükselme

·         Baş dönmesi, sersemlik, karıncalanma/uyuşma, burun kanaması

İlginizi Çekebilir:  Akgünlük Kullanıcı Yorumları - Kullananlar

·         Ağız kuruluğu, hazımsızlık,

Buradan anlaşılabileceği gibi Zespira yan etkileri olan bir durumdur. Dolayısıyla dikkatli bir şekilde davranılmalı, bilinçsiz bir şekilde kullanılmamalıdır.  İlacın çocukların görebileceği ve ulaşabileceği yerlerden uzakta, güvende korunması gerektiği de unutulmamalı, bilinçli şekilde davranılmalıdır.

Zespira Nasıl Kullanılır?

Her ilaçta olduğu gibi Zespira da bilinçli bir şekilde ve doktor reçetesiyle kullanılmalıdır. Hekiminiz bunu sizi nasıl reçete etmişse kullanım da aynı şekilde olmalıdır. Prospektüs bilgisi incelendiği zaman yalnızca ağız yoluyla alındığı görülmektedir. Öğün zamanları geldiğinde bağımsız bir şekilde alınabilir. Bir bardak su gibi yeterli miktarda sıvı ile, çiğnenmeden yutulur.

12 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklarda kullanım 4m g pediyatrik oral granül şeklindedir. 2 ile 5 yaş arasındaki çocuklarda ise 4 mg çiğneme tabletidir. 6 ile 14 yaş arasında olan çocuklardaysa 5 mg çiğneme tableti yer almaktadır.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.