Suya Düşen Telefon Tamiri Fiyatı Ne Kadar?

Akıllı telefon sahipleri, çoğu zaman cihazlarında istenmeyen durumlarla karşılaşabilmektedirler. Bu durumlardan biri de telefonların suya düşmesidir. Telefonların suya düşmesi, akıllı telefon sahiplerinin korkulu rüyalarından biri olarak görülüyor. Bu noktada son zamanlarda suya düşen telefonların genelde tamir edilemeyeceği gibi bir önyargı da ortaya çıkmış durumdadır.

Suya düşen telefonlar, çoğu zaman bozulmadan garantili ve sağlam bir şekilde servisler aracılığıyla tamir edilebilmektedir. Fakat telefonun suya düşmesinde tamir işlemlerinden önce bazı şartlar aranmaktadır. Örneğin suyun 5 dakika içerisinde kalmasıyla hemen çıkarılması arasında tamir işlemleri ve kurtarılma olasılığı açısından fark bulunmaktadır. Telefon, suyun içerisinde ne kadar fazla kalırsa tamir olma oranı da o kadar fazla etkilenmektedir.

Şimdilerde telefon suyun içerisinde ne kadar kalırsa kalsın Türkiye’nin dört bir noktasında tamir işlemleri gerçekleşebilmektedir. Bu tamir işlemleri, kimi zaman telefonun anakart arızası nedeniyle olurken kimi zaman işlemci bazlı da gerçekleşebiliyor. Bu noktada fiyatlandırma tarifeleri de sürekli olarak değişebiliyor. Biz de sizin için suya düşen telefon tamiri fiyatı konusunda merak edilen tüm soruları yanıtladık.

Suya Düşen Telefon Hemen Çalışmaz Hale Gelir Mi?

Şimdilerde suya düşen telefon tamiri fiyatı konusunun yanı sıra suya düşen telefonun bozulup bozulmayacağı da merak konusu haldedir. Bu noktada uzmanlar, suya düşen akıllı telefonların anında iç mekanizmalarına su aldığını ve bu nedenle kısa süre içerisinde bozulduklarını belirtmektedir. Bu durumda birçok parçanın da arıza durumuna geçtiği bilinmektedir. Ayrıca su içerisinde çok fazla duran telefonlar, açılmama riskiyle de karşı karşıyadırlar. Bu noktada suya düşen telefonları acil olarak teknik servislere götürmeli ve uzman kişilerin kontrol etmesini sağlamalısınız.

İlginizi Çekebilir:  Klima Sökme Takma Fiyatı

Su içerisinde çok fazla duran telefonların her zaman için kurtarılma riski azalmaktadır. Telefonun aldığı su miktarına göre cihazın çöp olduğu dahi bilinmektedir. Bu tarz durumlarda kendi bilginiz yoksa telefonu kurcalamadan hemen yetkili bir servise ulaştırmanız şarttır. Her zaman olduğu gibi telefon suya düşmesi durumlarında da derhal bir uzmandan yardım almalısınız.

Bu noktada telefonu tamirciye götürebilecek kadar zamanınız yoksa ilk müdahale olarak telefonunuzu hemen pirincin içerisine koyabilirsiniz. Telefonu tamamen pirincin içerisine gömerek 48 saat kadar bekledikten sonra tekrar kontrol edebilirsiniz. Fakat bu işlem sırasında telefonun içerisinde pirinç tanelerinin girmemesini sağlamaya da özen göstermeniz gerekiyor.

Suya Düşen Telefon Tamiri Fiyatı Ne Kadar?

Şimdilerde arıza durumlarının en çok karşılaşılanlarından biri olan suya düşen telefonlar için suya düşen telefon tamiri fiyatı konusunda da araştırımalar yoğunlaşmaktadır. Her serviste farklı ücretler talep edildiğinden kişiler ortalama fiyatları merak etmektedirler. Bu noktada markadan markaya değişmek kaydıyla teknik servislerde suya düşen telefon tamiri için 700TL’den 1000TL’ye kadar rakamlar talep edilebilmektedir. Fakat teknik servise gitmeden önce suya düşen telefon tamiri fiyatı konusunu konuşmanız ve sürprizlerle karşılaşmamanızda yarar var.

İlginizi Çekebilir:  Iphone Ekran Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.