Kırık Tampon Tamiri Fiyatı Ne Kadar?

Araçlarda çoğu zaman kullanıcı hatalarına bağlı olarak kırıklar ve çizilmeler görülebilmektedir. Bu sorunlar arasında en çok görülen durumlardan biri de kırık tampon oluşmasıdır. Kırık tampon oluştuğu andan itibaren araç sahiplerinin mutlaka servislere giderek profesyonel kişilerden yardım almaları gerekmektedir. Bu noktada araç tamponlarında kırık tamiri konusunun oldukça kritik bir iş olduğu da belirtilmektedir.

Kırık ön veya arka tampon tamirleri için servisler genelde 1 veya 2 gün süre istemektedirler. Ayrıca ön tamponda oluşan ufak kırıklar gün içerisinde tamamlanabilirken büyük kırıklar oluşması halinde boya işlemiyle birlikte tamirlerin 3 – 4 gün kadar uzadığı da bilinebilmektedir.

Şimdilerde kırık tampon tamirleri, oldukça sık gerçekleştirilen işlemler olduğundan Türkiye’nin dört bir yanında ele alınmaktadır. Hal böyle olunca kırık tampon tamiri fiyatı konusunda da çeşitli rakamlar ortaya çıkabilmektedir. Bu noktada araç sahipleri de kırık tampon tamiri konusunda fiyat araştırması yapmaktadırlar. Her serviste farklı bir fiyat olduğundan kırım tampon tamiri fiyatı konusunda araştırmalara devam etmektedirler. Biz de sizler için kırık tampon tamiri fiyatı hakkında merak edilen tüm detayları paylaştık.

İçindekiler

Kırık Tampon Tamiri Evde Yapılır Mı?

Son zamanlarda tamir maliyetlerinin artması nedeniyle milyonlarca kişi, kırık tampon tamiri fiyatı konusunun yanı sıra evde tamir işlemlerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda da araştırma yapmaktadırlar. Bu noktada birçok kişinin evde tampon tamiri yaptıkları bilinmektedir. Bu durum, genel olarak ufak boyutlu kırık ve çatlakların düzeltilebilmesi için geçerli olmaktadır. El becerisine güvenen kişiler, servislerden gerekli malzemeleri temin ederek adım adım tamir işlemlerini gerçekleştirebilirler.

İlginizi Çekebilir:  El Freni Teli (Halatı) Değişimi Ne Kadar? Fiyatı ve İşçilik Ücreti 2023

Evde kırık tampon tamiri için zımpara, astar boyası, fiber macun ve tampon renginde boya gibi malzemeler gerekmektedir. Macun kuruduktan sonra tekrar yüzeyin pürüzsüz hale gelebilmesi için zımpara işlemi uygulanmalıdır. Bu işlemden sonra astar çekilir ve kuruması beklenir. Ardından tampon boyasını püskürterek tamir işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Fakat bu işlemleri düzgün şekilde yapabilmek için mutlaka genel bilginizin olması gerektiğini de belirtmekte fayda var. Aksi halde tamponunuzu çok daha kötü hale getirebilir ve servis konusunda zor zamanlar yaşayabilirsiniz.

Kırık Tampon Tamiri Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Son zamanlarda servislerdeki tamir işlemlerinin ücretleri artış gösterdiğinden milyonlarca kişi, kırık tampon tamiri fiyatı konusunda rakamların ne olduğunu da araştırmaktadır. Bu durum, her şehirde farklı rakamların ortaya çıkması ve servislerin farklı tarifeler üzerinden işlem yapmaları ile açıklanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Araba Motor Yağı Değişimi Fiyatı

Kırık tampon tamiri fiyatı, yapılacak işleme, işçiliğe, malzemelere ve servise göre değişiklik göstermektedir. Fakat Türkiye geneli için ortalama bir rakam vermek gerekirse kırık tampon tamiri sırasında talep edilen rakamlar 300TL’den 1500TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bazı servislerde aracın markası da tamir fiyatını doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle fiyatlar bir hayli karışık olduğundan mutlaka tamir hizmetini almadan önce servisi arayıp konuşmanız ve uygulamayı tam fiyat aldıktan sonra başlatmanız gerekmektedir.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.