Warmhaus Kombi Arıza Kodları

Warmhaus, evlerde ısıtma ve sıcak su ihtiyacını karşılayabilmek için kurulan bir kombi markası olarak bilinir. Bu kombi sistemleri, evlerde enerji verimliliğini ve konforu korumak için en önemli ekipmanlar arasında gösterilir. Bu noktada Warmhaus, dünyanın en kaliteli kombi sistemlerini geliştirmesi ile ünlenmiştir.

Warmhaus kombi sistemleri, modern teknolojilerle birlikte yenilikçi tasarımları bir araya getirerek en verimli ve güvenilir ısınma seçenekleri sağlamaktadır. Geniş bir yelpazede satışa sunulan Warmhaus kombi sistemleri, ailelerin her türlü ihtiyacı için özelleştirilebilmektedir. Bu noktada Warmhaus kombi sistemlerinin hem doğalgaz hem de LPG gibi yakıt türleri ile uyumlu şekilde çalıştığı da bilinmektedir.

Warmhaus kombiler, her ne kadar dünyanın en stabil çalışan kombi sistemleri arasında gösteriliyor olsalar da zamanla kullanıma bağlı olarak çeşitli arızalar verebilmektedirler. Bu noktada arızalar, çeşitli Warmhaus kombi arıza kodları ile cihazların üzerinde gösterilmekte ve bu arızalardan kişilerin haberlerinin olması sağlanmaktadır. İşte, Warmhaus kombi arıza kodları hakkında merak edilen tüm detaylar.

Warmhaus Kombi Arıza Kodları Nelerdir?

Son zamanların en çok satılan kombi sistemlerinden Warmhaus, arıza durumlarında kullanıcılar için çeşitli kodlar oluşturmaktadır. İşte, en önemli Warmhaus kombi arıza kodları ve çözümleri,

İlginizi Çekebilir:  Silver Hisse Net Yorumları

E01 Atık Gaz Termostatı Arızası

Atık gaz termostatı, kombideki atık gaz sıcaklığını izleyerek gerekli durumlarda cihazı kapatabilmektedir. Bu noktada arıza kodunu gördüğünüz zaman kombiyi kapatabilir, termostatı kontrol edebilir veya servisi çağırabilirsiniz.

E02 Duman Borusu Tıkanıklığı

Kombinizde bu arıza kodunu gördüğünüzde duman borusunun sorun yaşadığını düşünebilirsiniz. Bu boru, kullanıma bağlı olarak zamanla kurum ve döküntüler nedeniyle tıkanabilmektedir. Bu arıza kodunu gördüğünüzde kombiyi kapatabilir ve cihazın soğumasını bekledikten duman borusunu kontrol edebilirsiniz.

E03 Alev Alma Uyarısı

Yanma odasında yer alan hava seviyesinin yetersiz olmasıyla alevlerin oluşması gerçekleşebilir. Bu hatayla karşılaştığınızda hava girişini kontrol edebilir, baca kontrolü yapabilir veya dış ortam koşullarını daha uygun hale getirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Honor 90 Nasıl Telefon, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

E04 Sıcak Su Kullanım Sensörünün Arızalanması

Bu arıza kodu ile karşılaştığınızda sıcak su sensörünün arızalandığını anlayabilirsiniz. Bunun çözümü için kombiyi sıfırlayabilir veya arızanın devam etmesi durumunda hemen bir servisi arayarak profesyonel yardım alabilirsiniz.

E06 Ateşleme Gaz Besleme Arızası

Bu hata kodu ile gaz beslemenin yetersiz olduğunu ve bu nedenle kombinin ateşlemediğini anlayabilirsiniz. Bu hatayı çözebilmek için kombiyi sıfırlayabilir, diğer gazlı cihazların durumunu kontrol edebilir, ana gaz vanasına bakabilir ve sorunun devam etmesi halinde servis çağırabilirsiniz.

E07 Sistemde Su Eksikliği ve Pompa Tıkanması

Bu hatada sistemde su eksikliğinin yer aldığı veya pompa tıkanması nedeniyle kombinin güvenlik termostatını uygun hale getirdiği görülmektedir. Bu hatada kombiyi sıfırlayabilir, vanaları kontrol edebilir, radyatörleri kontrol edebilir veya servisi arayabilirsiniz.

E08 Alev Devresi Arızası veya Elektrotta Yıpranma – Pas

Bu hatada alev devresinin arızalanması veya elektrotta yıpranma veya pas olduğu görülür. Bu hatayı aldığınızda kombinizi sıfırlayabilir ve arızanın devam etmesi halinde servisi arayarak profesyonel yardım alabilirsiniz. Son olarak tüm Warmhaus kombi arıza kodları için mutlaka profesyonel yardım almanız gerektiğini de belirtmeliyiz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.