Yaris Cross Alınır Mı ? Özellikleri, Yorumları ve Fiyatı

Yıllardır otomotiv sektöründe lider markalardan biri olarak görülen Toyota, benzinli ve dizel modellerin ardından elektrikli modelleriyle de araba severleri memnun etmeye devam ediyor. Yeni nesil teknolojilerin kullanıldığı Toyota elektrikli araçlarda performans anlamında hiçbir sorun göze çarpmıyor. Kullanıcıların keyifle tercih ettikleri modeller, ergonomi ve tasarım olarak da bir hayli seviliyor.

Son zamanların en sevilen modellerinden olan Toyota Yaris Cross elektrikli araç furyasının tüm yeniliklerini kullanıcıların önüne seriyor. Güçlü motoruyla performans konusunda rakipsiz olan model, aynı zamanda yeni nesil bataryasıyla da tek şarjla uzun yollara gidebiliyor. İşte, Türkiye’de de merakla araştırılan Toyotanın bu yeni B-SUV modeli hakkında merak edilen tüm detaylar.

Toyota Yaris Cross Teknik Özellikleri

Türkiye’de en sevilen elektrikli araç modellerinden olan Toyota Yaris Cross, 1490cc’lik bir motor hacmi ile satışa sunuluyor. Ayrıca bu güçlü motor, maksimum 116hp güce kadar çıkabiliyor. Ayrıca aracın motoruna da 141Nm değerindeki bir tork sistemi eşlik ediyor. Bu sayede model, yollarda toplam 170km/h hızlara kadar çıkıyor. Bununla birlikte performans açısından her anlamda kendini gösteren Toyotanın bu BSUV modeli, 0’dan 100’e 11.2 saniye içerisinde çıkabiliyor. Ayrıca modelde bir de 59kw’lık maksimum güce çıkabilen bir elektrik sistemi de bulunuyor. Modelin akü kapasitesi ise 4.3Ah olarak görülüyor.

İlginizi Çekebilir:  ARC 303 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Bunlarla birlikte Toyota Yaris Cross modelinin fren sisteminde ön tarafta hava kanallı disk ve arka bölümde sadece disk buluyor. Lastik ölçüleri 215/55r17 olan modelin süspansiyon sisteminde ise ön tarafta ‘’MacPherson’’ ve arka tarafta ‘’Burulma Kirişli’’ sistemler yer alıyor. Bunların yanı sıra Toyota Yaris Cross modelinin ekstra özelliklerinde de geri görüş kamerası, fren destek sistemi, acil fren uyarı sinyali, hız sınırlayıcı, deri direksiyon simidi ve elektronik park freni yer alıyor.

Toyota Yaris Cross Kullanıcı Yorumu

Eşimin ilk arabasını almak için araştırmalara başlamıştık. Bu noktada benim arabam Toyota markasının farklı bir modeli olduğundan eşime de Toyota almaya karar verdik. Elektrikli modeller arasından Toyota Yaris Cross modelini tercih ettik. Uzun zamandır biz de olan model, ergonomi ve tasarım açısından oldukça dikkatimizi çekmişti. Kullandığımız süre boyunca performans konusunda da hiçbir sorun yaşamadık ve uzun yollara hep güvenli şekilde çıktık. Ayrıca tüketim olarak da ortalama yaklaşık 100 kilometrede 4.4 litre yakıyor. (Hybrid modeli) Toyota markasının güvenilirliğini bildiğimizde aracımızı uzun bir süre daha kullanacağımızı düşünüyoruz. Bu nedenle yakınlarımıza da yeni Toyota Yaris Cross modelini tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Alfa Romeo R2 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Toyota Yaris Cross Alınır Mı?

Son zamanlarda çok satan Toyota Yaris Cross modeli, motor ve ekstra özelliklerle rakiplerinden bir adım önde olmayı başarıyor. Sağlamlık konusunda da uzmanlardan tam not alan model, her türlü testten başarıyla da geçmeyi başarıyor. Üstelik kullanıcı yorumları da bir hayli olumlu görünüyor. Bu nedenle fiyat performans araçlardan biri satın alıp uzun yıllar boyunca kullanmak istiyorsanız Toyotanın bu modelini tercih edebilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.