RKS RD5 Katlanır Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin yerli elektrikli bisiklet üreticilerinden bir tanesi olan RKS’nin RD5 model katlanabilir elektrikli bisikleti nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca RKS RD5 katlanır elektrikli bisiklet inceleme, kullanıcı yorumları ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Artık elektrikli bisikletler oldukça yaygın olmaya başlamıştır. Ülkemizde çok farklı marka ve modelde elektrikli bisikletler vardır. RKS ise pazar payını en çok elinde bulunduran markadır. RKS RD5 model elektrikli bisiklet özellikleri, kalitesi ve fiyatıyla dikkat çekiyor.

RKS RD5 Elektrikli Bisiklet Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: 250 W gücünde 36V RKS üretimi bir motor bulunuyor. Bataryası yine 36V 10Ah kapasitesindedir. En fazla hızı saatte 25 km/h olarak ölçülmüştür. 20″ alaşımlı jantlara sahiptir. 0’dan %100’e şarj süresi 5-6 saat kadar sürmektedir. Hız ve kalan şarj seviyesini gösteren LED ekranı bulunuyor. Bisikletin boş ağırlığı 34 kg olup, 132 kg taşıma kapasitesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Apec APM5 (Volta) Üç Tekerlekli Elektrikli Moped Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri
Teknik Özellikler
Motor Gücü 250W
Batarya 36V / 10 Ah
Maksimum Hız 25 km/s
Menzil 40-45 km
Şarj Süresi 5-6 Saat
Jant Boyutu 20″ İnç
Jant Alaşım
Aktarma Prowheel PRO 546PP Alloy
Vites Shimano TX50 7SP
Frenler Hidrolik Disk
Gösterge LCD Display
Sele Jel
Zincir KMC Z7
Amortisör A5RR1 Air Pressure
Ön/Arka Aydınlatma Var (LED)
Kablo Tesisatı Su Geçirmez Akıllı
Boş Ağırlık 34 KG
Taşıma Kapasitesi 132 KG
Garanti Süresi 24 Ay

RKS RD5 Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Bim markete indirimli ürün olarak geldiğini görünce bir RKS rd5 model elektrikli bisiklet aldım. Öncelikle şunu bilmenizi isterim ki fiyatına göre oldukça kaliteli ve güzel bir bisiklettir. Kurulumunu yaptırdıktan sonra kullanmaya başladım. Şarj süresi 6 saat kadar sürüyor. Ben bu bisikleti kısa mesafelerde market gibi yerlere gidip gelmekte kullanıyorum. Ankara’nın o dik yokuşlarında bile güzel bir performans sergiliyor. Ancak her ne kadar teknik verilerinde menzili 40 yazıyor olsa da ben 25 km’yi geçemedim. Çünkü kullandığım yollar çok yokuş içeriyor. Ben 85 kilo olmama rağmen güzel bir çekişi var. Çok dik yokuşlarda ben pedalla destekliyorum. Shimano vitesleri gerçekten çok seri ve motorun gücünü iyi bir şekilde aktarıyor. Kadrosunda kullanılan boya kalitesi güzel. Bir kaç defa duvara sürtme ve devrilme yaşamama rağmen çok fazla çizilmedi. Tekerleri çok kaliteli ve yola güzel bir şekilde yapışıyor. Kullanımı çok pratik ve kolay. Son olarak katlanabilir olması bagajda taşımaya olanak sağlıyor.  Fren sistemi gayet güzel ve güven veriyor. Ben 90 kilo olmama rağmen dimdik yokuştan inerken bile ani fren yapmam gerektiğinde kısa mesafede durduruyor.

İlginizi Çekebilir:  RKS RD8 Premium Elektrikli Bisiklet Nasıl? Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

RKS RD5 Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

Eğer bir elektrikli bisiklet alacaksanız RKS, mutlaka listenizde olması gereken bir marka. Çok yaygın bir servis ağı var. Ben 6 aydır kullanıyorum ve bir sorunla karşılaşmadım. Bisikletimden oldukça memnunum. Bazen doğa gezilerinde kullanıyorum ve çok güzel oluyor. Fiyatı da Bim gibi yerlerde piyasadan ucuza olabiliyor.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.