RKS W6 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin yerli elektrikli bisiklet üreticilerinden olan RKS’nin W6 modeli nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca RKS W6 elektrikli bisiklet inceleme, kullanıcı yorumları ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Türkiye’deki en iyi elektrikli bisiklet üretici markalarından RKS, şimdilerde rakiplerini ezip geçen modellerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Piyasaya birçok farklı elektrikli bisiklet tarzı sürmeyi başaran marka, her aracı için satış rekorları kırıyor. Bu durum, firmanın araçlarında kullandığı malzemeden ve yüksek motor gücünden kaynaklanmaktadır. Tüm bu özellikleriyle RKS, yıl içerisinde milyonlarca kişiye de ulaşmayı başarıyor.

Geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan ve elektrikli bisiklet tutkunlarının oldukça ilgisini çeken RKS W6 modeli, ergonomiyi ve performansı bir araya getiriyor. Bünyesinde güçlü bir motoru barındıran model, aynı zamanda sağlam malzeme yapısıyla uzun yıllar boyunca kullanım sunuyor. İşte, RKS W6 elektrikli bisiklet modelinin merak edilen tüm detayları.

RKS W6 Elektrikli Bisiklet Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: RKS markasının en iyi elektrikli bisikletlerinden biri olarak gösterilen RKS W6, bünyesinde 36V ve 250W gücünde bir motoru barındırmaktadır. Ayrıca motorun şarj olmadan da gitmesini sağlayan 36V 7.8Ah değerinde bir akü de yer almaktadır. Motor ve akünün müthiş uyumuyla birlikte RKS W6 modeli, tam 25km/s hızına kadar çıkabilmektedir. Ayrıca elektrikli bisiklet, bu hız skalasında tam 30 – 35 km yol gidebilmektedir. Bununla birlikte aracımızda bir hızlı şarj sisteminin olduğunu ve toplam 4 – 6 saat aralığında tam şarj olduğunu da belirtmek gerekiyor. Üstelik RKS W6 modelinde krank seti olarak 42T 170M Lunfeng bulunurken jant sistemi 700C Tel olarak dizayn edilmiştir. Vites arttırıcı da ise Shimano tarafından geliştirilen ASLTX30R6AT modeli kullanılmıştır. Lastikler ise RKS W6 modelinin en dikkat çeken özelliklerinden biridir. Ön ve lastikte Kenda markasından K193-006 modeli tercih edilmiştir.

İlginizi Çekebilir:  RKS Kickscooter T8 Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Tüm bunların yanı sıra ön ve arka fren hem ani hem de kontrollü duruşları sorunsuz yapabilmek için YC-MK6.4 DİSK sistemi ile geliştirilmiştir. Ayrıca bisikletteki tüm güvenliği sağlayıp kontrol edebilmek için M6 Colorfull LCD Ekran kullanılmıştır. Pedal çemberi için yine Shimano AMFTZ206428T modeli tercih edilirken bisikletin şasesi 700C alüminyum kaplı şekilde tasarlanmıştır. Son olarak RKS W6 modelindeki elektronik kablo yapısının su geçirmez şekilde üretildiğini ve ürünün net ağırlığının 22 kilogram olduğunu belirtmekte yarar var.

RKS W6 Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Bisiklet sürmeyi çok seven oğlum, klasik bisikletle yokuşlarda çok zorlandığını söylediği için ona bir elektrikli bisiklet satın almaya karar verdim. Uzun araştırmaların sonucunda RKS W6 modelini tercih ettik. Benim için en önemli nokta, oğlumun hız yapmada bisikletini güvenli bir şekilde sürdüğünü bilmekti. Bu yüzden RKS W6 modelinin tüm özelliklerini araştırarak güvenerek satın aldım. Bir kere RKS W6 modelinin tasarımı oldukça hoş ve modern duruyor. Mat siyah bir renk kullanmışlar ve böylece yolda ilgi çekici bir hal almış. Performans açısından benim deneyimlerimde 250 Watt motor gücü gayet iyi bir iş çıkardı. Elektrikli modda hızlanmayı denediğimde ise keyifli bir pedal sisteminin olduğunu gördüm. Yokuş yukarı tırmanışlarda zahmetsiz ve güvenli bir sürüş deneyimi sunarken şehir trafiğinde de oldukça kolaylık sağlayacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir:  Apec APB2 Nasıl? Kullanıcı Yorumları

Bunların yanı sıra lityum iyon bataryanın da çok iyi bir iş çıkardığını söyleyebilirim. Çünkü yaklaşım 5 saat boyunca elektrikli bisikletimizi şarja bırakıyoruz ve bu sayede 35 kilometreye kadar yol yapabiliyoruz. Biz, kısa mesafe sürüşler gerçekleştirdiğimiz için bu batarya ömrü bize bir hayli yetiyor. Ayrıca vites sistemini de sorunsuz şekilde yapmışlar ve en önemli kısım olan fren sistemi de muazzam bir şekilde çalışıyor. Frenler, ani duruş desteği sağlarken kontrollü duruş kısmında da kullanıcısını asla zor durumda bırakmıyor. Bununla birlikte elektrikli bisikletin aydınlatma sistemi de müthiş şekilde işlevsellik gösteriyor. Bir akşam sürüşüne çıktığımda ışıkların oldukça parlak olduğunu ve trafikteki tüm araçların beni fark ettiğini gördüm. Bu nedenle oğlumun güvenle bu bisikleti kullanmasında karar kıldım. Sizler de performans ve güvenliği bir arada istiyorsanız RKS W6 modelini satın alabilirsiniz.

RKS W6 Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

Amacınız fiyat performans bir ürüne fazla para harcamadan güvenliğinizi alarak istediğiniz yere gidebilmekse RKS W6 modeli tam sizlere göre. Özellikle ışıklandırma sistemi ve fren tasarımı sayesinde gittiğiniz her yerde güvende kalacaksınız. Bu nedenle birçok olumlu kullanıcı yorumuna sahip olan RKS W6 modelini bizde sizler için tavsiye ediyoruz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.