Ape Ryder MD-10 Pro Elektrikli Bisiklet Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’de son zamanlarda adından çok fazla söz ettirmeye başlayan bir marka olan Ape Ryder’ın MD10 Pro model elektrikli bisikleti nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Ape Ryder MD-10 Pro elektrikli bisiklet kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Elektrikli bisiklet pazarı günden güne büyüyor. Çünkü bu taşıtlar uydun ulaşımın en kolay ve ekonomik yoludur. Bu sayede insanların ihtiyaçlarına göre de elektrikli bisiklet modelleri piyasaya çıkıyor. Bunlardan en değişik olanlarından birisi de yeni yeni piyasada adını duyuran Ape Ryder olarak karşımıza çıkmaktadır. MD-10 Pro modeli sanki bir motosiklet veya mobilet görünümündedir. RKS motor tarafından üretilen bu elektrikli bisiklet teknik özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Ape Ryder MD-10 Pro Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: 250 W gücünde motoru bulunuyor. 2 kişilik uzun ve geniş selesi var. Ön ve arka tarafında amortisörleri bulunuyor. Samsung üretimi 48V 15 Ah bataryası vardır. Tam şarj ile 55-70 km arası yol gidebilmektedir. Dijital LCD göstergesi bulunmaktadır. Ön ve arka tarafından hidrolik disk frenlere yer verilmiştir. 20 inç çapında jantlara sahip olup, Kenda marka lastikleri bulunmaktadır. En yüksek hızı saatte 25 km olarak ayarlanmıştır. Ağırlığı 38 kg olup, 150 kg taşıma kapasitesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Alba Fold X Elektrikli Bisiklet Nasıl? Alınır Mı? Yorumları
Ape Ryder MD-10 Teknik Özellikleri
Motor Gücü 250 Watt
Batarya Markası Samsung
Batarya 48V 15 Ah
Kişi Kapasitesi 2 Kişilik
Sele Tipi Konfor Sele
Jant Çapı 20″
Lastik Markası Kenda
Süspansiyon Var Ön/Arka
Amortisör Sistemi Kilitlenebilir
Fren Ön/Arka Hidrolik Disk
Aşırı Akım Koruması Var
Aşırı Şarj Koruması Var
Kısa Devre Koruması Var
Aşırı Isınma Koruması Var
Vites Markası Shimano
Vites Sayısı 7
Çıkartılabilir Batarya Evet
Menzil 90 km’ye Kadar
Maksimum Hız 25 km/s
Sürüş Modu Sayısı 3
Garanti Süresi 24 Ay

Ape Ryder MD-10 Pro Kullanıcı Yorumu

Ne zamandır kendime elektrikli bisiklet almak istiyordum. Almışken şöyle kalite olması gerekiyordu. Bu sırada tasarımını beğendiğim Ape Ryder MD10 pro modelini gördüm. Fiyatı biraz pahalı olsa da uzun süre kullanırım diye aldım. Bu elektrikli bisiklet değil, elektrikli motor gibi bir şey. Çünkü boyutları kesinlikle bisiklete benzemiyor. Motorunun 250’lik olması önce içimde biraz şüpheye neden oldu. Çünkü arkaya birisini daha bindirme niyetindeydim. Ancak kullandığım zaman motorunun gayet güçlü olduğunu gördüm. Eşimle ikimiz binip uzun doğa gezilerine çıkıyor. Düz yolda 70 km mesafeyi rahatlıkla geçiyor. Ön tarafında çok güçlü far kullanılmış. Gece sürüşlerinde önünüzü çok iyi şekilde aydınlatıyor. Fren sistemi çok başarılı. Hidrolik destekli olması sebebiyle ani durmak gerektiğinde kısa mesafede durduruyor. Hatta iki kişi binince bile güçlü olması sebebiyle rahatça duruyor. Tekerlerinin kalın olması arazi sürüşlerinde avantaj sağlıyor. Gösterge ekranında toplam yapılan km, anlık hız ve kalan şarj süresinin yanı sıra far kontrolü imkanı var. Koltuğu geniş ve büyük olduğundan çok rahat. Kocaman yuvarlak dikiz aynaları trafikte arkadan gelen araçları çok iyi gösteriyor.

İlginizi Çekebilir:  Yuki YK-51 Elektrikli Motosiklet Nasıl? Kullanıcı Yorumları

Ape Ryder MD-10 Pro Alınır Mı?

Kendinize değişik ve sağlam bir elektrikli motor almak istiyorsanız MD10 pro tam size göre diyebilirim. Motor gücünden kesinlikle şüpheniz olmasın. Ben çok severek kullanıyorum. Değişik tasarımını yolda görenler dönüp bir daha bakıyor. Sonuç olarak çok kaliteli ve sağlamdır. Gönül rahatlığıyla alabileceğiniz elektrikli motordur.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.