RKS RSIV (RS4) Pro Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin en büyük elektrikli bisiklet üreticisi olan RKS’nin RSıv yani RS4 modeli nasıl bir elektrikli bisiklet ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca RKS RSıv Pro kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Elektrikli bisikletler günden güne daha fazla popüler olmaya başlıyor. Bunun en büyük sebebi ise elektrikli bisikletlerin kolay ve ekonomik ulaşıma imkan vermesidir. Dolduracağını bir şarj bisikletinizle şehir içinde ortalama 30 kilometre kadar rahat yolculuk yapmanıza olanak sağlar. Elektrikli bisikletler trafikten etkilenmediği için en hızlı ulaşım aracıdır. Ayrıca park sorunu olmaması yine elektrikli bisikletlerin avantajları arasında yer alıyor.

Türkiye’nin en büyük elektrikli bisiklet üreticisi konumunda bulunan RKS, hemen her kullanıcı grubuna hitap etmektedir. Şehir içi ve dağ bisikleti modellerinde çok başarılıdır. Ayrıca ürettiği bisikletleri neredeyse yüzde yüz yerli olarak piyasaya sürmektedir. Bu konuda en son modellerinden bir tanesi olan RKS RSıv Pro modeli özellikleri ve kullanım alanının genişliği ile dikkat çekiyor.

RKS RSIV (RS4) Pro Elektrikli Bisiklet Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: RKS’nin kendi üretimi olan 48V 250W gücünde motoru bulunuyor. Bu motor çalışması için Samsung 42V 12.5Ah bataryasından güç alıyor. Yasal sınırlar nedeniyle maksimum 25 km hıza çıkabiliyor. Şarj süresi 8 saat kadar sürmektedir. Bataryasının güçlü olması sebebiyle 65-80 km arasında yol gidebiliyor. 7 vites sayısına ve Shimano marka vites artırıcıya sahiptir. 20 inç çapında alaşımlı jantlar kullanılmıştır. Ön ve arka tekerlerinde daha güçlü olan hidrolik disk frene yer verilmiştir. Gidon üstünde renkli LCD gösterge ekranına sahiptir. Jel konfor selesi sayesinde rahat sürüş imkanı sağlar. Plastik çamurluklara sahiptir. Ön tarafında çatal amortisör bulunuyor. Yine ön ve arka farları gösterge kontrollü LED olarak yapılmıştır. Bisikletin elektrik tesisatı su geçirmez kablo ile donatılmıştır. Boş ağırlığı 27 kg olup, 127 kg yük taşıma kapasitesi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  RKS TNT10 Pro Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri
RKS Rsıv (RS4) Teknik Özellikleri
Motor Gücü 250 Watt
Batarya Samsung 48V 12.5Ah
Maksimum Hız 25 Km/s
Menzil 65-80 km
Şarj Süresi 4-6 Saat
Krank Markası Prowheel PRO
Vites Markası Shimano
Vites Sayısı 7
Gösterge Ekranı Var LCD Renkli Dijital
Jant Çapı 20″
Jant Malzemesi Alüminyum
Zincir KMC Z8.3
Lastik Markası CMT
Süspansiyon Çatal Amortisör
Aydınlatma Ön/Arka LED
Net Ağırlığı 27 kg
Taşıma Kapasitesi 127 kg
Garanti Süresi 24 Ay

RKS RSIV (RS4) Pro Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Evim Ankara’nın biraz kenarında olduğu için market falan yürüme mesafesinde değil. En basitinden ekmek almaya bile giderken arabayı çalıştırmak zorundaydım. Bu hem yorucu oluyor hem de trafik çilesine neden oluyordu. Ayrıca hafta sonları doğada gezinti yapmak istiyordum. Bu sebeple kendime elektrikli bisiklet almaya karar verdim. Araştırma yaparken RKS’nin RS4 Pro modeline denk geldim. Bisikletin bataryası çok ilgimi çekti. Çünkü çok uzun mesafelere gidebiliyordu. Artık evimin yakınlarında hiçbir yere arabayı kullanmıyorum. Dimdik yokuşlarda bile 2 viteste rahatlıkla çıkıyor. Bazen 30 kilo kızımı arka seleye bindiriyorum ikimizi birden rahatça çekiyor. Frenleri hidrolik olduğundan çok güçlü. Ani fren yapmam gerektiğinde kısa mesafede duruyor. Arazi sürüşleri için çok uygun bisiklet. Örneğin geçen hafta Abant gölüne gezmeye gittik. Gölün etrafını bir tur ben gezdim, bir turda eşim gezdi. Sürüş mesafesinin uzun olması çok büyük avantaj. Ankara’nın dimdik yokuşlarına bile zorlanmadan çıkıyor. Göstergesinden farlarını ve diğer şeyleri kontrol edebiliyorum. Çizilmelere karşı dayanıklı boya kullanılmış. Bir kaç defa düşürmeme rağmen en ufak bir çizik dahi olmadı. Elektronik aksamı suya dayanıklı. Bir keresinde yarıya gelecek su birikintisinden geçtim ve bir şey olmadı. Sonuç olarak bence şuan sınıfında en iyi bisikletlerden bir tanesi.

İlginizi Çekebilir:  Kuba BM8 PRO Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

RKS RSıv (RS4) Pro Alınır Mı?

Elektrikli bisikletler kullanım amacına göre değişiyor. Bu model hem şehir içinde hem de arazide kullanmak için çok ideal. RKS’nin zaten Türkiye’nin her yerinde servisi var. Henüz bir sorun açmadı ama olursa karşımda rahat muhatap bulacağımı düşünüyorum. Çok kaliteli ve sağlam bir elektrikli bisiklet. Tasarım olarak çok dikkat çekiyor. Eğer sizin de elektrikli bisiklet ihtiyacınız varsa gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Diğer Bazı RKS Bisikletler
RKS MX30 Elektrikli Bisiklet
RKS MJ-1 Elektrikli Bisiklet

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.