Cam Suyu Fıskiye Memesi Değişim Maliyeti Ne Kadar? Fiyatı ve İşçilik Ücreti 2023

Otomobillerin en faydalı yardımcı parçalarından bir tanesi olan cam suyu memesi fiyatı ne kadar? Cam suyu memesi değişimi işçilik ücreti ne kadar? Sonuç olarak 2023 yılı için cam suyu fıskiyesi memesi değişimi maliyeti hakkında bilgi vereceğiz.

Otomobillerde sağlıklı sürüş için ön camın sürekli temiz olması gerekmektedir. Ön camda bulunan lekeler görüş açısını bozabildiği gibi gece sürüşlerinde sürücünün yanlış algılamasına neden olabilir. Bu yüzden otomobillerde ön cam temizleme sistemleri bulunması zorunludur. Camlara su püskürten parçaya ise “cam suyu fıskiyesi, cam suyu memesi, nozul veya nozzle” isimleri verilmektedir. Her ne olursa olsun hepsi aynı parçadır.

Cam Suyu Fıskiye Memesi Ne İşe Yarar?

Sürüş sırasında aracınızın ön camı yağmur, çamur, kar veya başka nedenlerden dolayı kirlenebilir. Bu durumda acil olarak camı temizlemeniz gerekir. Bunun için kaputun altında bir cam suyu deposu vardır. Burada bulunan su küçük bir elektrikli motoruyla hortumlara basılır. Buradan sonra ise cam suyu memesi tarafından cama püskürtülür. Yağmur şeklinde cama gelen sudan sonra silecekleri çalıştırırsınız ve aracınızın camını temizlemiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir:  Iphone Ekran Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Ancak cam suyu memeleri bir zaman sonra tıkanabilir. Bunun sebebi cam suyu için özellikle yaz aylarında bildiğimiz çeşme suyu kullanılmasıdır. Ülkemizde şebeke suları kireçli olduğu için cam suyu fıskiye memesi ucu tıkanır. Bu durumda tıkanıklığın muhakkak açılması gerekir. Genelde basınçlı hava veya toplu iğne ucuyla açılabilir. Ancak çok fazla tıkanırsa artık değiştirilmesi gerekir. Zaten çok pahalı bir parça değildir. Eli tornavida tutan bir çok kişi cam suyu memesini değiştirebilir. Eğer uğraşamam derseniz bir ustadan yardım alabilirsiniz.

Cam Suyu Fıskiye Memesi Değişim Fiyatı Ne Kadar? 2023

Bazı araçların cam suyu memeleri sileceklerde bazıları ise kaputun altında yer alır. Eğer kaput altında ise kaput keçesinin sökülüp değiştirilmesi gerekir. Ancak yoksa direk kaputu kaldırarak fıskiye, hortum ucundan çıkartılır ve yenisi yerine takılır. cam suyu fıskiyesi fiyatı 75 ile 120 lira arasında değişecektir. Ustanız ise 100-200 lira arasında bir işçilik ücreti alacaktır. Sonuç olarak cam suyu memesi değiştirmenin maliyeti 2023 yılı için 175 ile 320 lira arasında bir para tutacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Üst (Silindir) Kapak Contası Değişim Fiyatı ve İşçilik Ücreti 2023

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.