Cosori XXL Airfryer (5.5 Litre Wi-Fi) Nasıl, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Büyük hacimli airfryer üreticisi Cosori’nin 5.5 litrelik dev fritözü XXL nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Cosori XXL 5.5 LT airfryer teknik özellikleri, inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Son yıllarda airfryer adı verilen yağsız fritözler moda olmaya başladı. Hemen her evde yerini almaya başlayan bu cihazlar oldukça ekonomik ve az yağ ile kızartmalar, börekler ve haşlamalar yapabiliyor. Hemen her markanın kendine ait air fryer ürünleri mağazalarda yerini almaya başladı. Ayrıca daha önce adını hiç duymadığımız bazı markalarda Türkiye pazarına bu ürün nedeniyle giriş yapmış oldu. İşte burada Çinli elektronik üreticisi Cosori büyük ses getirmeye başladı. Özellikle büyük hacimli airfryer ürünleriyle dikkat çekiyor. İşte bu markanın “COSORI Sıcak Hava Fritözü, Air Fryer 5.5 Litre XXL 1700W” adındaki ürünü oldukça dikkat çekici. Özellikleri ise daha önce çoğu markada bulunmayan cinsten.

Cosori XXL Airfryer 5.5 L Nasıl ve İyi Mi?

Yüksek kalorili ve kalbi zorlayan kızartmalar sağlığımızı olumsuz etkiliyor. Piyasada bulunan diğer airfryer ürünlerinin hacimleri genelde 1 ve 1.5 litre oluyor. Bu da büyük bir ailenin ihtiyacını bir defada karşılayamıyor. Ancak Cosori 5.5 litre ile bir defada 4 kişilik bir aileye kızartma yapabiliyorsunuz. Şimdi gelin COSORI ‎CP158-AF koduyla satılan bu airfryer fritözün teknik özelliklerine bakalım.

İlginizi Çekebilir:  Onvo OV55500 55" UHD Webos Smart LED TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Teknik Özellikleri: Sadece siyah renkte üretilmiş olan bu airfryer, 5.5 litre hacimdedir. 1700 watt gücü ile oldukça çabuk ve sıcak kızartmalar yapabiliyorsunuz. Plastik malzeme ağırlıklı bir yapısı vardır. 5.5 LT büyüklüğündeki sepetinin temizlenmesi kolaydır. Dijital ekranı sayesinde pişirme sırasında olanları takip edebiliyorsunuz. Ayrıca 11 fonksiyonu ile buz tutmuş, balık, hamur işi ve kızartma gibi pek çok modda çalıştırma yapabiliyorsunuz. İnsan sağlığı açısından FDA ve PFOA gibi zehirli maddeleri içermiyor. Cihazın boş ağırlığı ise 5.4 kilogramdır. Wi-Fi ile uzaktan kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca sıcak tutma, ısı ayarı ve zamanlayıcı gibi ek özelliklere sahiptir.

Teknik Özellikleri
Güç 1700 Watt
Pişirme Kapasitesi 5.5 Litre
Program Sayısı 11
Makinede Yıkanabilme Evet
Zaman Ayarı Var
Sıcak Tutma Var
Cihaz Ağırlığı 5.2
Gösterge Ekranı Dijital LED
Sıcaklık Ayarı 40°-205° C
Garanti Süresi 2 Yıl
 
Parmak İzi Okuyucu Özelliği Bulunuyor

Cosori XXL Airfryer (5.5 Litre Wi-Fi) Kullanıcı Yorumu

Amazon Türkiye internet sitesinde uygun fiyatlı ve en çok satan ürün olarak gördüğümde bir tane aldım. 4 kişilik bir aileyiz ve çocuklarım çok fazla kızartma tüketiyor. Bende onların sağlığı için bir tane COSORI Sıcak Hava Fritözü, Air Fryer 5.5 Litre XXL 1700W model aldım. Öncelikle kocaman bir yapısı var. Ayrıca tasarımı çok şık. Fazla programları olması sebebiyle dokunmaktık ekranında pişireceğiniz yemekleri işaretleyip ona göre sıcaklık ayarlıyor. Buz tutmuş ürünler için ayrı bir programı var. Patates kızartmalarında tıpkı tavada kızartmış gibi veriyor. Ayrıca hamur işlerinde gayet başarılır. Uygulamasını indirdikten sonra telefonunuzdan kontrol edebiliyorsunuz. Pişirme süresi dijital ekranında saniye saniye gösteriliyor.

İlginizi Çekebilir:  Regal RC 1500 Çay Makinesi Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Temizliği ise çok kolaydır. İçinde bulunan sepeti kolaylıkla çıkıyor ve bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Kızartma sırasında cihazın üst tarafında bulunan yağ buharlarını silme biraz zor olabiliyor. Pişirme sırasında önceden programlanmış olan modları sayesinde tek dokunuşla istediğiniz yiyeceği hazırlayabiliyorsunuz.

Cosori XXL Airfryer (5.5 Litre Wi-Fi) Alınır Mı?

Benimde almadan önce aklımda bozulursa servisi var mı diye merak ediyordum. Bunu bilmeden aldım ve 1 yıldır kullanıyorum. Zaten bir arıza çıkartmadı. Oldukça şık ve özellikli bir airfryer olduğundan evime gelen misafirler büyük dikkatle bakıyor. Fiyatı çok uygun ve bir yılda yağ parasından ettiğiniz tasarruf zaten bu cihazın parasını çıkartıyor. Bence gözünüz kapalı alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.