Dijitsu 58DS8500 Ultra HD (4K) TV Nasıl Televizyon, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Bu hafta sonu Bim marketten aldığım Dijitsu 58 inç UHD Android LED Tv nasıl bir televizyon, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Dijitsu 58 inç UHD Android LED televizyon teknik özellikleri, inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Türkiye’de son zamanlarda uygun fiyatı ve yüksek özellikli televizyonlarıyla oldukça dikkat çekmeye başlayan Dijitsu, özellikle Bim, A101, Şok, Metro Market ve Migros gibi zincir marketlerde aktüel ürün olarak çok fazla satılmaktadır. Bende Bim markete uygun fiyatlı geldiği için Dijitsu 58DS8500 Ultra HD (4K) modelini aldım. Şimdi gelin bu televizyonun teknik özelliklerine bir bakalım.

Dijitsu 58DS8500 Ultra HD (4K) TV Nasıl Televizyon ve İyi Mi?

Bu televizyonu parasına göre kıyaslamalısınız. Fiyatına göre gidip kendinden 10 kat daha televizyonlarda karşılaştırırsanız geride kalacaktır. Ama Dijitsu bu uygun fiyatına rağmen oldukça fazla özellik sunmaktadır. Teknik özelliklerine bakacak olursak.

İlginizi Çekebilir:  TCL 58 İnç Uydu Alıcılı Google TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Ekran Özellikleri: Flat yani düz bir yapıda LED ekrana sahiptir. 58 inç yani 146 cm boyutu vardır. Ultra HD 4K çözünürlük standardına sahiptir. Ayrıca ekran çözünürlüğü 3840×2160 gibi muazzam bir seviyededir. Ekran yenileme hızı 50/60 Hz ve kontrast oranı 5000/1 oranındadır. HDR yayın desteklememektedir.

Mutimedya Özellikleri: 3D görüntü kalitesini desteklemez. Smart TV olduğu için internet üzerinden yayın izleyebilme özelliği vardır. Android işletim sistemi olup Netlifx ve Youtube uygulamaları default olarak yüklü gelmektedir. Ayrıca isterseniz kendiniz uygulama yükleme imkanına sahip olabilirsiniz. Dahili kamerası bulunmuyor ve akıllı etkileşim özelliği yoktur. Yayın kaydedilmemesi diğer dezavantajlarından bir tanesidir. 4 çekirdekli işlemcisi ARM Cortex A53 chipsetinden güç alıyor. Android 11 işletim sistemiyle gelmektedir. Bu televizyon 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafıza kapasitesine sahiptir.

Bağlantılar ve Giriş Bilgileri: Dahili Wi-fi imkanı sunuyor. Ayrıca 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yerleri mevcut. Abonelik isteyen televizyon platformlara (dijitürk vb.) Common Interface (CI+) özelliği sayesinde ayrı bir alıcıya ihtiyaç duymaz. 1 adet analog ve kablo tv girişi ve uygu anteni girişi bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Samsung 40T5300 Full HD Smart TV Nasıl Televizyon, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Dijitsu 58DS8500 Ultra HD (4K) TV Kullanıcı Yorumları

Evimin mutfağına bir televizyon ihtiyacı olduğu için araştırmalar yapıyordum. Ancak öyle çok bir param olmadığı için uygun fiyatlı televizyonlara bakıyordum. Bim markete 58″ Dijitsu televizyon geldiği için bir tane aldım ve evimde kullanıyorum.3 aylık kullanımım sonrası televizyondan oldukça memnunum. Öncelikle beklemediğim şekilde net bir görüntü kalitesi sunuyor. Kanal geçişleri sırasında biraz bekletiyor. Kumandasına ise düğmeler çok yakın olduğu için ilk kullanımlarda karışıklık olabiliyor. Ses kalitesinin çok iyi olduğunu söyleyemem. Ses netliği konusunda daha iyisini beklerdim. Smart Tv bağlantısı sırasında çok fazla bekletmiyor. Ancak uzun süreli uygulama kullanımında kendi kendine televizyona kanalına geçiyor.

Dijitsu 58DS8500 Ultra HD (4K) TV Alınır Mı?

Bu fiyatlara 58 inç boyutunda bu kalitede televizyon bulmanız imkansız. Tamam dört dörtlük bir cihaz değil ama fazlasıyla iş görüyor. Dijitsu’nun Türk malı olması alınması için diğer unsurlardan bir tanesi. 2 yıl garanti süresi ve yaygın servisi bulunuyor. İndirimli geldiği zaman takip edip uygun fiyatlı olarak alabilirsiniz.

“Dijitsu 58DS8500 Ultra HD (4K) TV Nasıl Televizyon, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları” üzerine bir yorum

  1. Ben evimde Dijitsu televizyon kullanıyorum çok memnunum. Mutfak için aldım bu kadar güzel bir cihaz beklemiyordum.

    Yanıtla

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.