Dijitsu 43 İnç FHD Android TV Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Türkiye’nin yerli televizyon üreticilerinden olan Dijitsu’nun, Bim aktüel ürün satılan 43 inç Full HD Android televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Dijitsu 43 İnç FHD Android TV inceleme, özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Dijitsu, Türkiye’de bol özellikli ancak uygun televizyonlar üreten bir markadır. Cihazlarında LG’nin parçalarını kullanmaktadır. Türkiye’nin yerli markası olan Dijitsu, uygun fiyatına rağmen yüksek özellikleri ve kalitesi ile dikkat çekiyor. Benim evimde 3 yıldır kullandığım bir televizyon olduğundan, Bim markete geldiğini görünce bir tanede mutfağa aldım. Şimdi gelin Dijitsu 43DS8800 Full HD (FHD) TV teknik özelliklerine bir bakalım.

Dijitsu 43 İnç FHD Android TV Nasıl ve Teknik Özellikleri Nedir?

Özelliklerini incelerken bu televizyonun fiyatını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyorum. Tam bir fiyat performans cihazı olarak karşımıza çıkıyor.

Ekran Özellikleri: 43 inç büyüklüğünde 108 cm, LED ekranı bulunuyor. Full HD 1920×1080 P çözünürlüğündedir. Ekran yenileme hızı 50/60 Hz olarak açıklanmıştır. HDR yayın desteği bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Keysmart KEY 330 BZST Buzdolabı Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Bağlantı Özellikleri: Smart TV olduğu için dahili Wifi bulunuyor. Ayrıca internet kablosu ile Ethernet/LAN girişi yapabiliyorsunuz. 2 adet USB, 2 adet HDMI girişi vardır. Bir adet Analog/kablo TV girişi ve 1 adet uydu anteni girişi bulunuyor. Ayrıca kulaklık girişi de mevcut.

Ses Özellikleri: 12 W gücünde hoparlörü gayet yeterli geliyor. 2.0 hoparlör sistemi vardır. Ancak Subwoofer bulunmuyor.

Alıcı ve Uydu Özellikleri: analog, karasal, kablo tv ve HD uydu alıcı özellikleri bulunuyor. Ayrıca dahili uydu alıcısı sayesinde başka bir cihaz bağlamanıza gerek kalmıyor.

Multimedya ve Yayın Özellikleri: Smart TV Android V.11 işletim sistemi ile çalışmaktadır. 3D görüntü desteği yoktur. Ayrıca yayın kaydetme özelliği de bulunmuyor. USB bellekte bulunan resim, müzik ve video oynatma özellikleri vardır.  Ayrıca Youtube, Disney+ Netflix, Prime Video, Exxen, Puhu TV ve Blutv yüklü olarak gelmektedir.

Diğer Özellikleri: Enerji tüketimi A sınıfı olduğu için gayet tasarrufludur. Sadece siyah renkte üretilmiş olup ikili stant V tipi ayakları vardır.

İlginizi Çekebilir:  Toshiba 70UL4C63DT 70" Ultra HD 4K Smart LED TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Dijitsu 43 İnç FHD Android TV Kullanıcı Yorumu

Biraz öncede söylediğim gibi evimde 3 yıldır Dijitsu 55 inç televizyon kullanıyorum. Bim’e indirimli ürün olarak geldiğini görünce gözüm kapalı bir tanede evin mutfağına aldım. Askı aparatı alarak duvara sabitledim. Oldukça şık ve güzel bir görüntüsü var. Ekran kalitesi çok net ve canlı renklere sahip. Televizyonu gören herkes keşke bir tane de ben alsaydım diyor. Sevmediğim tek yönü sesinin biraz az çıkması ama öyle hiç duyulmuyor değil. Ancak ses kalitesi çok iyi değil. Keşke stereo ses sistemi koyulsaydı. Uydu bağlantısı yapmakta zorlanmıyorsunuz. Kullanışlı bir ara yüzü var. Kanal ve uydu aramak hiç zor olmuyor. Zaten kurulumunu bir kaç adımda tamamlıyorsunuz. Smart TV özelliğini kullanırken hiç donma yaşanmıyor. Ancak uygulama açılışı sırasında biraz beklettiği oluyor. Kanal geçişleri sırasında bekliyorsunuz.

Dijitsu 43 İnç FHD Android TV Alınır Mı?

Dijitsu son yıllarda oldukça fazla satılmaya başladı. Bunda Bim, A101 ve Şok gibi marketlerde çok uygun fiyatlara satılması büyük rol oynuyor. İhtiyacınızı fazlasıyla görüyor. Tam bir fiyat performans ürünüdür. Eğer sizin de uygun fiyatlı bir televizyon alma amacınız varsa gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Ben 3 yıldır kullanıyorum daha bir kere bile sorun yaşamadım.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.