Toshiba 70UL4C63DT 70″ Ultra HD 4K Smart LED TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Dünyanın lider televizyon üreticilerinden bir tanesi olan Toshiba’nın 70UL4C63DT model koldu 70 inç ultra hd 4K Smart LED TV modeli nasıl ve alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Toshiba 70UL4C63DT 70″ Ulta HD 4K Smart LED televizyon inceleme, teknik özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Ülkemizde pek çok televizyon markası satılmaktadır. Bunlardan bazıları dünya markası iken bazıları yerli markalardır. Ancak bazı markalar vardır ki uzun yıllardır dünyada televizyon denildiği zaman akla gelen ilk markalardan yer alır. Bunlardan bir tanesi de Toshiba markasıdır. Toshiba her ne kadar Japon malı olarak biliniyor olsa da Çinli bir şirket hisseleri alınmıştır. Toshiba şuan için ülkemizde en çok satılan markalardan bir tanesidir. Toshiba, Türkiye pazarına verdiği yoğunluk nedeniyle uygun fiyata yüksek kaliteli ve üstün özellikli televizyonlar satmaktadır. Hemen her ekran boyutunda bir tv modeli olan Toshiba 70UL4C63DT 70 inç ultra hd 4K smart LED TV modelini inceleyeceğiz.

Toshiba 70UL4C63DT 70″ Ultra HD 4K Smart LED TV Nasıl ve Teknik Özellikleri

Ekran Özellikleri: 70 inç boyutunda devasa bir 177 cm LED ekranı bulunuyor. Bu ekran Ultra HD 4K yayın yapabilmektedir. 3840×2160 ekran çözünürlüğüne sahiptir. 50/60 Hz ekran yenileme hızı vardır. HDR yayın destekliyor olup Dolby Vision ve HDR10 gibi özelliklere sahip bir ekrandır.

İlginizi Çekebilir:  Onvo 32 İnç HD Ready Android Smart LED TV Nasıl ve Alınır Mı? 32OV6000H Kullanıcı Yorumları

Ses Özellikleri: Büyük televizyona güçlü hoparlör yakışır mantığı ile 24W ses çıkış gücüne sahip iki adet hoparlörü vardır. DTS Virtual X ses özelliği mevcuttur.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın özelliği bulunmuyor. Smart Tv olduğu için kablosuz internet bağlantısı sağlayabilir. Netflix, Prime Video, Twitch ve Youtube uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. 2 GB ram ve 8 GB dahili hafızaya sahiptir.

Bağlantı Özellikleri: Dahili wifi sisteminin yanı sıra ethernet ve LAN kablo girişi yayın izlenebilmektedir. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri bulunmaktadır. Optik dijital ses çıkış bulunuyor. Ayrıca kulaklık girişi vardır. Ek bir televizyon uygulaması kutusuna ihtiyaç duymadan yayın izleyebilme özelliği olan Common Interface (CI+) fonksiyonu vardır.

Boyutları: Bu televizyon 1575 mm genişliğindedir. Ayaklı yüksekliği 913 mm ve kalınlığı 290 mm olarak ölçülmüştür. Ayaksız genişliği ise 72 mm olarak bilinmektedir. Ayaklı ağırlığı ise 24 kilogramdır.

Toshiba 70UL4C63DT 70″ Ultra HD 4K Smart LED TV Kullanıcı Yorumu

Yeni ev almam sebebiyle yeni bir televizyona ihtiyacım vardı. Çünkü yeni evin salonu çok büyüktü ve büyük ekran televizyon gerekiyordu. 70 inç yeterli olabileceğini düşündüğüm için araştırma yaparken A101’e uygun fiyatlı olarak geldiğini gördüğüm Toshiba 70″ televizyon aldım. Kutusunu taşırken bile zorlandım çünkü sıradan otomobilde bu televizyonu sığdıramıyorsunuz. Alıp eve getirdikten sonra kolay bir kurulum aşamasından sonra izlenebilir hale geldi. Kurulumu çok basit ve zaten sizi kendisi yönlendiriyor.

İlginizi Çekebilir:  Dijitsu 58 İnç UHD Android LED TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Televizyon kanallarını izlemek için açtığımda çok net ve canlı bir görüntü beni karşıladı. Ben açıkçası bu kadar net olabileceğini düşünmemiştim. Ses kalitesine hayran kaldım. Ben alırken ek ses sistemi alırdım diyordum ama gerek kalmadı. En çok merak edilen konulardan bir tanesi de smart tv özelliğinin kullanışlılığı ve performansı. Toshiba 70UL4C63DT televizyonun işletim sistemi çok kolay kontrol edilebiliyor. Ayrıca ekran her şey çok güzel bir şekilde yerleştirilmiş. Netflix ve Youtube gibi internet üzerinden çalışan uygulamaları kullanırken takılma ve donma gibi şeyler olmuyor. Ayrıca uygulamalara hızlıca bağlanıyor. Kumandasında düğmeler gayet akıllıca yerleştirilmiş. Başka televizyonlarda olduğu gibi düğme karışıklığı yaşamıyorsunuz.

Toshiba 70UL4C63DT 70″ Ultra HD 4K Smart LED TV Alınır Mı?

Eğer sizde benim gibi böyle büyük ekranlı bir televizyona ihtiyaç duyuyorsanız kalite ve fiyat performansı olarak alabileceğiniz en iyi 70 inç televizyonlardan bir tanesidir. Ayrıca A101 ve Bim gibi marketlere çok uygun fiyatlara gelebiliyor. Ben parasını sonuna kadar hak eden bir televizyon olduğunu düşünüyorum. Sizde gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.