Dijitsu 55 İnç UHD WEBOS TV (DJTV55S Ultra HD 4K) Nasıl Televizyon, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Dijitsu’nun Bim markette satılan televizyonu olan 55 inç uhd webos tv nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Dijitsu 55 inç uhd webos televizyon inceleme, teknik özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Dijitsu bundan yıllar önce klima, havalandırma ve en tipi vantilatör üretimi yapan bir markaydı. Ancak son yıllarda ürün yelpazesini bir hayli artırdı. Özellikle televizyon grubunda oldukça kaliteli ürünler üretir hale geldi. Hemen her ekran boyutunda bol özellikli ve uygun fiyatlı televizyonları ile dikkat çekmektedir. Bunlardan bir tanesi de Dijitsu 55″ uhd webos tv modelidir.

Dijitsu 55 İnç UHD WEBOS TV Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ekran Özellikleri: 55 inç (139 cm) büyüklüğünde 3840×2160 çözünürlüğünde ultra hd 4k ekranı bulunuyor. LED olan bu ekran 50/60 hz ekran yenileme hızına sahiptir. Tepki süresi 8 ms olup HDR yayın desteği yoktur.

İlginizi Çekebilir:  Dijitsu 50 İnç 4K Android TV Nasıl, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Ses Özellikleri: Televizyonun altında 16 W gücünde iki adet hoparlör bulunmaktadır.

Alıcı Özellikleri: Her türlü uydu alıcısını desteklemektedir. Yani analog, karasal, kablo TV ve dahili HD uydu alıcı özelliği vardır.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteği yoktur. Smart TV olduğu için internet üzerinden izlenebilmektedir. Netflix, Prime Video, Exxen ve Youtube uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. Ayrıca uygulama yükleyebilme özelliği vardır. Android işletim sistemi ile gelmekte olup 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızası vardır.

Bağlantı Özellikleri: Dahili wifi mevcuttur. 1 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri vardır. Ayrıca abonelik gerektiren dijital platformlara uygun Common Interface (CI+) özelliği sayesinde ek bir alıcı kutusuna ihtiyaç duymaz. Bilgisayar ve kulaklık giriş yeri vardır.

Dijitsu 55 İnç UHD WEBOS TV Kullanıcı Yorumu

Evimin oturma odasına bir televizyon almak istiyordum. Ancak asgari ücretli bir çalışan olduğum için çok fazla param yoktu. Bende Bim markete uygun fiyatlı olarak geldiğini görünce bir Dijitsu 55 inç uhd webos tv aldım. Kutusundan çıkarttıktan sonra ayaklarını kolaylıkla yuvasına taktım. Ardından kısa bir kurulumdan sonra izlemeye hazır hale geldi. Ekran kalitesi gayet güzel ve canlı renklere sahip. Beklentimden daha iyi bir görüntü kalitesi ile karşılaştım. Ses kalitesi çok iyi sayılmaz ama felaket seviyede de değil tabi. Film ve tv kanallarını izlerken zorluk yaşamıyorum. Ama yüksek seste biraz cızırtı yapıyor. Ben bu televizyona ek olarak ses sistemi aldım daha iyi oldu. Kanal geçişleri sırasında çok fazla bekleme yapmıyor. İnternet üzerinden uygulama ile izlerken bağlantı sırasında bekliyorsunuz. Bir iki defa uygulamadan kendi kendine çıktığı oldu. Onun dışında smart tv özelliğinde bir sorun yaşamadım. Zaten pek çok uygulama yüklü olarak geliyor. Kumandasında düğmeler çok kullanışlı bir şekilde sıralanmış.

İlginizi Çekebilir:  Sinbo SCO-5056 Dijital Airfryer Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Dijitsu 55 İnç UHD WEBOS TV Kullanıcı Yorumu

Bu fiyata bu ekran büyüklüğünde başka bir televizyon bulamazsınız. Dijitsu bu televizyona 2 yıl garanti veriyor. Ayrıca servis ağı ülkemizde çok yaygın. Ben 1 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum. Tamam bir premium ve dünyanın parası televizyon performansı beklemiyorum. Ancak yine de parasına göre oldukça üstün özelliklere sahip bir televizyon. Kısaca tam bir fiyat performans ürünü diyebiliriz. Sizde Bim, A101, Migros gibi zincir marketlerde indirimleri takip ederek uygun fiyatlı olarak alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.